בר רפאלי מושלמת גם כשהיא בהריון, תתמודדו

כמה ימים אחרי יום העצמאות ואי אפשר להתעלם מהאופי הישראלי החם, הדביק והמחבק. זה שיודע לשמוח ולאהוב ולעזור למי שנופל ברחוב או משתף סטטוס קורע לב, זה שאוהב להכתיר כוכבים בין לילה, לגשש אחרי הלכלוכית התורנית ולהפוך אותה לסינדרלה. אלא שמה שכל כך יפה בישראליות הוא אולי גם מה שמכוער בה: כי לצד חיבוק הדוב החונק, הגאווה הישראלית הפרובינציאלית באירוויזיון על שני נציגים ישראלים (שאחד בכלל ייצג את צרפת), קצת קשה לנו באמת לפרגן מכל הלב מבלי למצוא את העוקץ. תזכורת: גל גדות – רזה מדי, איילת זורר – נו, מנותחת, בר רפאלי – עוכרת ישראל.

 

אני מניחה שקשה לנו לפרגן למי שהלך לו או לה קל מידי בחיים, לזו שנראית חפה מפגמים, לאותה אחת שנדמה שיש לה הכל. סינדרלה? אם היא לא היתה לכלוכית בעברה, אנחנו נארוב לה בפינה עד שנחשוף את חולשותיה האנושיים במלוא עליבותם מבלי שתשים לב ונמתין לנפילתה. ואם כבר הזכרנו – בר, או יותר נכון סיקור הריונה של בר רפאלי בתקשורת, הוא עוד סיפור שמראה את הפנים המכוערות של חוסר הפרגון הישראלי.

 

עוד באון לייף:

 

כל ס"מ נחקר בהריון המתוקשר של בר. מתוך עמוד האינסטגרם של בר רפאלי

 

כשאני מגששת אצל רפאלי בחשבון האינסטגרם מדי פעם וגם עושה לה לייק או לב, אני לא יכולה שלא לתהות מה יש בחמודה הזו שמקפיץ פה כל כך הרבה אנשים. כתבתי לא מזמן על התמה הקשה לפיצוח הנקראת בר רפאלי עוד כשצקצקנו בעניין החתונה והמרחב האווירי, אלא שעכשיו יש דבר חדש שמצליח להסעיר את הביצה: תקראו לכך פרויקט חייהם של צלמי הפפראצי, שמנסים לתפוס את בר רפאלי ההריונית במערומיה – לא ליטרלי כמובן, אלא במלוא חולשתה האנושית. דהיינו נפוחה, כאובה ועם קילוגרמים עודפים.

 

תינוקת בסלקל וג'ינס סקיני מלפני הלידה

לפני מספר ימים נתקלתי בצילום פפראצי של רפאלי עם חברה הריונית נוספת בה שתיהן מלקקות גלידה, ומתחתיו הכיתוב: "קודם שווארמה ואחר כך גלידה". לא יכולתי שלא לחוש את הסאבטקסט הגועלי הבוקע ממעמקי הטקסט הקנטרני, זה שאומר: 'גם בר רפאלי המושלמת משמינה בהריון'.

 

אחר כך חשבתי לעצמי, מה יקרה אם נניח ורפאלי לא תשמין כ"מצופה" ממנה במהלך ההיריון? מה יקרה פה במדורי הרכילות כשתגיע האישה הזו לחודש התשיעי, ועד כמה מרושעים יהיו הטוקבקיסטים כשיראו אותה אוחזת בסלקל עם תינוקת קטנה בעודה לבושה בג'ינס הסקיני מוציא העיניים של לפני הלידה? 

 

האמת היא שאני מאד מקווה בשביל רפאלי שכך יקרה. ולו רק כדי לעצבן את הטוקבקיסטים הרעילים ואולי גם את כמה מקברניטי הביצה, אלה שמתעקשים להפיץ שמועות על רפאלי בימים אלה שהיא "נראית ממש נורא", "יש לה פצעים על הפנים", ו"ראיתם איך היא השמינה?".

 

אם יכולתם הייתם סופרים לה גם קלוריות. מתוך עמוד האינסטגרם של רפאלי

 

כן, היא בהריון, היא עייפה, היא הורמונלית, וסביר להניח שהיא גם עלתה במשקל. בר רפאלי היא אמנם בחורה מאד יפה, מצליחה, עשירה – יש לה חיים מהסרטים, אבל היא גם בן אדם. ואת העובדה הסופר בסיסית הזו איכשהו כולנו מתקשים לזכור. אגב, מהיכרות שטחית ביותר עם הבחורה ניכר כי היא מעולם לא ניסתה להסתיר את העובדה שהיא אנושית, פשוטה, עממית ולא מלוטשת, עם רגליים על הקרקע, בניגוד לתדמית שמנסים בכוח להדביק לה. אז היא נראית יותר טוב מכל המדינה הזאת כשהיא בלי איפור ועם הורמונים של הריון. אז מה?

 

כל גרם שנוסף בירכיים הופך לשמחה לאיד

דוגמה נוספת לקנטרנות התקשורתית היא סיפור הפוטושופ שרפאלי עשתה על אחת התמונות שהעלתה לאחרונה באינסטגרם הפרטי שלה, ועוררה סערה ברשת שדמתה לימים שלאחר רצח ארלוזורוב. "שערוריה!", זעקו הכותרות מכל עבר, אלו הרעבות לטרף השיימינג הבא. "בר רפאלי עשתה פוטושופ", פושים והתראות נשלחו לכל מכשיר סלולרי במדינה, כאילו חסן נסראללה הכריז מלחמה כלל אזורית. אני מודה שנבהלתי – האם דמותה המלוטשת של רפאלי כפי שמכרה לנו בעשרים ומשהו שנים האחרונות היא פיקציה? זה מה ששאלתי את עצמי. אלא שכשנכנסתי לאייטם, גיליתי שהים והגלים בסך הכל קצת עקומים שם מאחור. עבודה חובבנית, קורה לכולנו.

 

הפוטושופ המושמץ. מתוך עמוד האינסטגרם של רפאלי

 

האמת, אני מבינה אותה. גם אני הייתי עושה פוטושופ על תמונה של עצמי בבגד ים, אם כי אני נראית לא רע בבגד ים גם במציאות. אני לא חושבת שאני מכירה אישה כלשהי שלא מעבירה על עצמה פילטר "גלוסי" באפליקציה לפני שהיא מעלה תמונה כלשהי לרשת. אני מניחה שהרדיפה הבלתי פוסקת אחרי כל גרם שנוסף לגברת רפאלי לירכיים היא זו שגרמה לה מלכתחילה לערוך את התמונה, בידיעה שהגרמים האלו בקלות יהפכו לנושא רכילותי או לבסיס כלשהו לשמחה לאיד. ויכול להיות שכלל אין סיבה לכך.

 

אלא שבסופו של דבר הסיבות אינן רלוונטיות. נדמה כי בסיקור ההיריון של רפאלי, בניגוד לסיקור הריוני של כוכבות אחרות בביצה, אנחנו בתקשורת מחכים לה בסיבוב. מחכים שתמעד, שתשמין בצורה לא פרופורציונלית, שנתפוס אותה ללא איפור עם פנים נפוחות, עם סימני מתיחה, עם שווארמה בפה ועיגולים של זיעה מתחת לבית השחי, מחכים לראות מתי היא תתחיל את המטמורפוזה ותתחיל להידמות יותר ויותר לאמא ציפי רפאלי (לפני הדיאטה כמובן). וכל זה, רק כי היא בר רפאלי.

 

מחכים לראות את בר הופכת לציפי. מתוך עמוד האינסטגרם של רפאלי

 

את בר רפאלי משום מה אנחנו לא באמת אוהבים לאהוב. היא לא "משלנו" יגידו, "היא מושלמת מדי", והמעצבנים במיוחד יתחילו לדבר על ה"לא עשתה צבא" ועל "משפחה של עשירים". אז יש לי חדשות בשבילכם: היא משלנו והיא אכן מושלמת, עם הריון או בלעדיו. הצלמים כבר מלטשים את העדשות כדי לתפוס את התמונה הראשונה שלה בים עם התינוק, שתתמקד כמובן באזור הצלוליטיס. הלוואי הלוואי הלוואי שהיא תצליח לחמוק מכם, צלוליטיס ארורים, צלמים מעצבנים, טוקבקיסטים משועממים. הלוואי והיא תמשיך להוציא לכולנו את העיניים. 

תגובות (0)
הוסף תגובה