אימהות צעירות חושפות את סיפורי הזוועה: גלריית תמונות

מולנגה בת ה-14 רק רצתה עוד כמה שנים שיאפשרו לה לשחק, ולחיות חיי ילדות נורמלים. לצערה, היא לא יכולה למצוא לזה זמן, כי היא עסוקה בלהיות אמא. הנתונים על אימהות צעירות פשוט מזעזעים: בכל שנה יולדות 2 מיליון צעירות מתחת לגיל 15. המשמעות: 5,500 לידות מדי יום. הנתונים הללו נמצאים הרחק מאור הזרקורים, אבל פרוייקט תמונות חדש שואף לשנות את המציאות הזו.

עוד באון לייף:

ארגון זכויות הילדים של האו"ם השיק תערוכה בשם #Childmother, שמספרת את סיפוריהן של האימהות הצעירות שנפרדות בשלב מאוד מוקדם מהילדות. התערוכה מרכזת אימהות ממדינות עולם שלישי ומתארת את תהליך האימהות מזווית הראייה של האם. הן נאלצות לוותר על בית הספר בגיל צעיר על מנת להקים משפחה, בזמן שהן עצמן עדיין ילדות. הנערות נאלצות להתמודד עם סיבוכים רציינים בזמן הלידה ולמרבה הצער, רוב התינוקות כלל לא שורדים.

תערוכת התמונות מציגה את סיפורן של 15 אמהות צעירות מחמש מדינות שונות, ותוצג בימים אלה בפרלמנט הדני בקופנהגן.

לומילן, בת 15, האיטי

לומילן מתגוררת עם בתה בת ה-6 חודשים במחנה של אנשים שנעקרו מבתיהם לאחר רעש האדמה הקטלני בהאיטי בשנת 2010. "למדתי שאסור לצחוק עם גברים או להיות חברה שלהם. ברגע שאת חברה שלהם, הם יכולים לעשות איתך מה שהם רוצים. כאן קשה לאישה להגיד לא".

ג'נט, 15, קולומביה

ג'נט מתגוררת עם בן זוגה ועם מנואל, שנה בן ה-6 חודשים. הם גרים בשכונה אלימה בתוך קולומביאן סיטי. "אני לא מבינה מדוע נשים לא משתמשות באצמעים למניעת הריון. רוב החברות שלי בהריון או כבר אימהות בעצמן, ורובן נמצאות במצב יותר קשה ומסובך אפילו ממני".

רבייה, 16, בנגלדש

בגיל 13 התחתנה רבייה עם בעלה, היא מתגוררת כיום איתו ועם הוריו, ועם בתה בת ה-3, קושאם. במהלך 3 השנים האחרונות, רבייה היתה בהריון שלוש פעמים. היא סבלה מאנמיה ואיבוד משקל, רק ילדה אחת הצליחה לשרוד. "אני לא רוצה עוד ילדים. אין לי יותר כח. כשהיא תגדל, אני רוצה שהיא תדע שהיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה, אני אתן לה הכל".

קיסוונסידה, 15, בורקינה פאסו

קיסוונסידה בת ה15 גרה עם בתה התינוקת, עם סבה וסבתה, ועם הדודות שלה. היא נכנסה להריון בגיל 14 מחברה לשעבר. "אני מרגישה מאוד בודדה ומתגעגעת להורים שלי. הם עובדים רחוק מכאן ועדיין לא ראו את התינוק שלי". קיסוונסידה לא ויתרה על החלום להביא עוד ילדים לעולם: "אני רוצה ללדת שוב. אבל לא עכשיו, אולי בגיל 26".

מולנגה, 14, זמביה

מולנגה גרה בזמביה עם בתה התינוקת, הוריה, אשתו השניה של אביה ועוד 10 קרובי משפחה. לפני שנכנסה להריון, היא חלמה להיות רופאה, אך מאז שילדה, החלום זז הצידה. "כשהרופא תיאר לי את התהליך המורכב של הלידה, הייתי משוכנעת שאני הולכת למות. למזלי, ילדתי בסופו של דבר אפילו בלי משככי כאבים".