רגע לפני תחרות מיס טרנס ישראל: אני חלק מאירוע היסטורי

תמיד הרגשתי קושי כלשהוא, אם זה במציאת עבודה או זה שלא הרגשתי דחיפה כלשהיא ממישהו שדאג לי. זוגיות, משפחה ומילים קשות מהסביבה שחדרו ללב איכשהו, למרות כל החומות שבניתי מגיל קטן. בבית ספר תמיד הקניטו אותי כי תמיד ביליתי עם הבנות בקבוצת ריקוד או בגלל שהייתי נורא עדינה יחסית לבן.

 

עוד באון לייף:

 

המחשבה שיש אישה בדיוק כמוני אי שם במקום אחר שסובלת יותר עושה לי צמרמורת בכל הגוף. יש בנות ובנים טרנסג'נדרים שפוחדים לצאת לעולם, שאין להם בן משפחה אחד שתומך בהם והגיע הזמן שמישהו ייתן להם דחיפה למעלה.

 

המזל שלי הוא שהתברכתי במשפחה מדהימה ותומכת. גם העיסוק הוא משמעותי עבור היציבות הנפשית. העבודה הראשונה שלי, למשל, נפלה לי מהשמיים. עבדתי כמלצרית, עוד בתקופה שהבגד היחיד שהרגשתי בו נוח הוא טייץ שחור וגופיית סבא. היה לי את המנהל הכי מדהים בעולם, שדאג לי גם אחרי שעות העבודה.

 

צילום: עדי שמעוני

 

בתחום הזוגיות, קשה לומר שהיה לי קל. אמנם הסטריאוטיפ הוא שתל אביב מקבלת אותנו יותר בפתיחות, אבל במציאות באר שבע האירה לי פנים יותר (אין סיכוי שאלך ברחוב בתל אביב ולא ישאלו אותי "כמה"). שם הכרתי את האהבה הכי גדולה שלי – הגבר הראשון שאהבתי. הוא אמנם התייחס אלי כמו שפחת מין, אבל כל כך אהבתי אותו שהייתי מוכנה לספוג בלי סוף.  השיער הזהוב שלו, הגוף החטוב ואיך שידע לגעת בי – בפעם הראשונה בחיים שלי הרגשתי אישה של מישהו. מיד אחרי הפרידה ברחתי מבאר שבע וטסתי ולונדון ופולין. חוויתי, נהניתי הכרתי גברים והצלחתי להתאהב שוב, למרות שלא האמנתי שזה יקרה שוב. גם הקשר הזה בסוף נגמר, אבל היום אני חיה בתחושה שבסוף אמצא את האחד שאתו אקים משפחה, כי זו המטרה הכי חשובה בחיים שלי. אחרי הכול, אני חוגגת החודש יומולדת 24, אז יש לי עוד זמן.  

.

              צילום: עדי שמעוני

 

לא סתם אני משתתפת בתחרות ?מיס טרנס?. הנראות הטרנסית נורא חשובה בעיני וכל אחת מהבנות צריכה לנצל את זה בשביל לקדם את המעמד שלנו ואני מרגישה שאני חלק מאירוע היסטורי.

 

אנחנו בפתיחת חודש הגאווה והשנה הוא בסימן נשים וחיזוקן. בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל תתקיים תחרות יופי ואישיות של טרנסג?נדריות ואפשר להגיד שאני ממש גאה להיות חלק מזה.

בזכות 2 טרנסג?נדריות מהממות שטרחו ועמלו 9 חודשים – מור ויטל וישראלה סטפני לב שאני כל כך מעריצה וכמובן תודות לעוד רבים וטובים שתרמו מזמנם וגרמו לזה לקרות. המועמדות בתחרות מדהימות – אחת גיקית, אחת בלונדינית, 3 ערביות- ישראליות, חרדית לשעבר שהפכה לחברה טובה שלי בעקבות ההיכרות בתחרות. כמו שאומרים – כולן יפות, כולן חכמות – אבל רק אחת תוכתר להיות מיס טרנס. 

 

 

***מיס טרנס ישראל 2016 תתקיים יתקיים ב-27/5 בתאטרון הבימה באולם מסקין. הזוכה בתחרות תייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית מיס טרנס סטאר אינטרנשיונל. ההכנסות מהתחרות למטרות קידום מיזמים חברתיים בתחומי הבריאות, תעסוקה והעצמת קהילת הטרנס בישראל.

ניתן לרכוש כרטיסים בקופת המרכז הגאה ובאתר קיקי

תגובות (0)
הוסף תגובה