הפתרון המושלם לארוחת צהריים מהירה וטעימה לכל המשפחה

הקיץ, החום וזה ששום בגד כבר לא עולה עלי גרם לי להבין שמשפחתנו הקטנה חייבת שינוי משמעותי בתזונה. אומנם גמד הבית לא קיבלה את הגנים "הרחבים" של אבא ואמא שלה אבל לאכול מאוזן היא ממש ממש לא אוכלת.

 

לקחנו על עצמנו אתגר לא פשוט, של אכילה מאוזנת ודלת קלוריות אך עם זאת טעימה, משביעה, מזינה וקלה להכנה. בשביל להקל עלי את הבישול באתגר המזון צויידתי במארזים של טבעול 99 קלוריות ליחידה. ויצאנו לדרך.

 

 

את השבוע "הטבעולי" בחיינו התחלנו בצהרי יום ראשון כשגמד הבית חזרה מבית הספר ולחלל הבית נשלחה ההצהרה שמעבירה לי צמרמורת בגב כל פעם מחדש, "אמא, אני רעבה".
 

כמורגלת לילדתי הבעייתית ידעתי שאת הבריאות אני צריכה להגיש לה במסווה כי כמו שהיא בעייתית היא גם נורא עקשנית בנוגע למאכלים חדשים. "רוצה המבורגר?" שאלתי. ולאחר דקת מחשבה התקבלה הסכמה ומהמקפיא נשלפה חבילת המבורגר טבעול.

 

אתגר התזונה של משפחת נתן:

 

הדרכים המומלצות להכנת ההמבורגר של טבעול הן בתנור, בטוסטר אובן או במיקרוגל, אבל אני חייבת להיות שונה אז החלטתי לנסות לחמם את ההמבורגר על מחבת נון סטיק ללא שמן.

 

לאחר ששמתי מחבת על הכיריים בחנתי את האריזה והתרשמתי מכמות הקלוריות החסכונית שיש ביחידת המבורגר וכגרגרנית קטנה (קטנה יחסית) שימחה אותי המחשבה שניתן לאכול אפילו 2 יחידות בלי הרבה יסורי מצפון.

 

עוד דבר שאי אפשר לפספס וגרם לי לצחקק בלב הוא תמונת ההמחשה של ההמבורגר עם פסי הגריל האותנטיים. מנסיון מר של שנים וכאחת שאכלה המון לוקשים בגלל תמונות המחשה מגרות פתחתי את האריזה בחשש וממנה נשלף המבורגר עגול, יפה ומפוספס..(מזל שאין לי כובע אחרת הייתי נאלצת לאכול אותו).

 

 

בזמן שההמבורגר התחמם לו להנאתו ניהלתי משא ומתן עם גמד הבית לגבי התוספת שתתווסף להמבורגר.

 

לאחר שלא הצלחנו להגיע להסכמה (לא נועה, אי אפשר לאכול המבורגר עם חביתה). ריח של המבורגר שלף את ילדתי מחדרה והיא ככלב ציד מיומן מצאה את דרכה למטבח. לאחר עוד קצת דין ודברים ולאחר שהריח שבר אותה סופית היא התרצתה ו"שיחות המזון" שלנו נחתמו והוסכם על תוספת של תפו"א וירקות.

 

ההמבורגר שריחו הצליח להוציא גם אותי מהריכוז הונח אחר כבוד על צלחת והגמדונת התיישבה לאכול.

 

 

ואני נעמדתי במרחק בטוח וחיכיתי לראות האם גמד הבית תקלוט ש"עבדתי" עליה ואין מדובר בהמבורגר שהיא רגילה ואוהבת לאכול. לשמחתי הרבה תוך כ-10 דקות (מסתבר שהמשא ומתן גרם לה לרעב מוגבר) בצלחת לא נשאר זכר למזון.

 

המבחן הראשון שלנו עם טבעול עבר בהצלחה, אבל עכשיו יש בעיה. אני רעבה !!!

אז עוד המבורגר חביב נשלף לו מהשקית ולאחר כדקותיים במקרוגל גם אני התענגתי לי על המבורגר טעים ומזין.

תגובות (0)
הוסף תגובה