פריס ג'קסון מלמדת את כלי התקשורת לקח

"הוא היה אבא רגיל בהשוואה לאבות אחרים", אמרה פריס ג'קסון, בתו היפה של הזמר מייקל ג'קסון, כשהתראיינה אצל אופרה ווינפרי לפני כמעט ארבע שנים. אמנם אבות אחרים לא נוהגים לכסות את פניהם של ילדיהם אלא שפריס התייחסה לכך בסלחנות: "אני מבינה למה עשה את זה. הוא רצה שתהיה לנו ילדות נורמלית והוא הצליח". אז, ניכר על הילדה היפה בת ה-14 כי הצליחה להתגבר על התהפוכות בחייה מאז מותו של אביה, ובעיקר על השמועות שרצו כי דבי רואו היא לא אמה הביולוגית אלא דווקא ליסה מארי פרסלי, אשתו הראשונה של מייקל לה היא דומה באופן מעורר תהיות.

צילום מסך: פריס בראיון אצל אופרה ווינפרי

אלא שבאמריקה, ארץ הקונספירציות הבלתי נלאות, הכל יכול לקרות ושום דבר לא מפתיע. בוודאי לא כמו הידיעה שהגיעה מספר חודשים אחרי הראיון המדובר והבוגר ההוא אצל אופרה, כשהילדה שכבר סגרה 15, ניסתה להתאבד.

20 כדורי מורטין וניסיון חיתוך ברוטלי של הזרוע – כך נכתב בכותרות אתרי הרכילות הצמאים לדם. "אתם אומרים שאני צריכה טיפול?… אני לא צריכה שתגידו לי מה רע במה שאני אומרת או עושה", וכמה דקות לאחר מכן הוסיפה, "מעניין למה הדמעות מלוחות?". זה מה שכתבה פריס בחשבון הטוויטר שלה כמה שעות לפני שאושפזה בבית החולים בלוס אנג'לס.

השמועות הנבזיות טענו שפריס בסך הכל רבה עם סבתה קת'רין, שסירבה לתת לה לצאת להופעת רוק. אלא שהאמת רחוקה מכך. מתברר שמאז מותו של אביה הילדה היתה שרויה בדיכאון קשה, שנבע בין היתר מגילויים מסעירים במשפחתה. הדרמות לא הסתיימו רק בשמועות מסתבר, ובאותה התקופה גילתה פריס כי ג'קסון האב אינו אביה הביולוגי, וגם לא של פרינס אחיה הגדול והאהוב. למשפחה לא היה מנוס מלספר את האמת לילדים, שנולדו משתי תרומות זרע שונות, במסגרת הכנת העדויות למשפט פיצויים שהתנהל באותה התקופה כנגד יורשיו של ג'קסון (השחקן הבריטי מרק לסטר וחברו הטוב של מייקל טוען שתרם לו זרע לבקשתו והוא אביה הביולוגי של פריס). תוסיפו לכך את השמועות כי דבי רואו אינה אימה הביולוגית, וקבלו מתכון מושלם לקריסת מערכות של נפש עדינה בגיל ההתבגרות.

על פניו ניכר כי נערה יפהפייה, עשירה ובתו של אליל הפופ הבלתי מעורער של כל הזמנים, צריכה להיות הנערה המאושרת עלי אדמות. אלא שחוסר היציבות לא היה נחלתו של הבית בלבד. מתברר כי גם בבית הספר הפרטי בו למדה פריס התעללו בה חברתית. משברים קטנים או גדולים כנראה שלא פוסחים על אף אחת בגיל הזה.

ואולם, השינוי לא איחר להגיע. למזלה של פריס, במקום להידרדר לתהומות הדיכאון והכרוניקה הידועה מראש של נצר למשפחה הוליוודית בהפרעה, וסוף עצוב בספרי ההיסטוריה של היכל התהילה האמריקאי, פריס החליטה לקחת את עצמה בידיים ולנצל את נתוניה המרשימים (שלא לומר המדהימים) ולהיות כוכבת בעצמה.

הסיפור הזה היה מוצלח משציפתה לו, מכיוון שתוך שעות מספר ערוץ היוטיוב שפתחה לפני כשלוש שנים הפך לוויראלי. ג'קסון, שידועה באיפור עיניים מוצלח במיוחד, לימדה נשים ונערות שמביטות בה בעיניים כלות כיצד להתאפר. בניגוד לדמות הדיכאונית שהצהובונים האמריקאים ניסו למכור לנו, מספיקה צפייה אחת בסרטון של פריס ג'קסון כדי להבין שמדובר בבחורה תוססת, מדליקה ומלאה הומור עצמי. כוכבת נולדה? אולי.

על אף שמנסים להדביק לה את תדמית הנערה ההוללת, והרושם המתקבל כי כלי התקשורת האמריקאים ששים להמתין לה מעבר לפינה ומחכים למעידה הנוספת, נדמה שפריס עלתה על דרך הישר.

הקעקוע החדש של יוצרת העצר

הנערה, שבינתיים סגרה 18 והמעיטה להתראיין או לחשוף את עצמה באמצעי התקשורת, עברה מהפך – לא רק חיצוני, אלא גם בגישתה המרוככת יותר לאלה שרוצים רק לצלם אותה מכל עבר, אפשרה לעצמה להיחשף במינונים שבשליטתה ולהפוך לדמות שנערות אוהבות לחקות. פריס, שחוותה על בשרה את עוצמתם ההרסנית של מדורי הרכילות, החליטה לעשות לכולם בית ספר: במקום שירדפו אחריה, היא החלה להזין את יצר הסקרנות בעמודי הרשתות החברתיות הפרטיים שלה. כך למשל פרסמה לפני כמה שבועות בחשבון האינסטגרם שלה את הקעקוע החדש שעשתה כמחווה מרגשת לאביה מהאלבום "Dangerous".

ואם כבר בחשבון האינסטגרם של ג'קסון עסקינן, מדובר בחשבון משעשע ומלא הומור עצמי שצובר מיום ליום אלפי עוקבים חדשים. אפרופו שערוריות למחצה, לפני כיומיים פורסמה תמונה שהקפיצה שוב את מדורי הרכילות בכל רחבי העולם: פריס לבושה בחליפה גברית, נושאת את חברתה הטובה ביותר לנשף סיום בית הספר.

התמונה החדשה מנשף היום שהעלתה פריס ג'קסון והסעירה את הרשתות החברתיות

ג'קסון, שאוחזת במוזיקאי מייקל סנודי כבן זוג בימים כתיקונם, החליטה לקחת את חברתה הטובה לנשף ולייצר מיני שערוריית "יציאה מהארון", שהתבררה בסופו של דבר כבדיחה, אך מאחוריה עמדה כוונה להעביר מסר חשוב של העצמה וכח. לכבוד הנשף היא גם צבעה את שיערה בכחול: "רק חברים אמיתיים צובעים את השיער שלהם כדי שיתאים לצבע השמלה של הדייט שלהם לנשף", ענתה לכל המגיבים ההמומים על התמונה. כהתרסה אולי לרעש שעשתה התמונה "הלסבית", שלה וכהתרסה כנגד החטטנות התקשורתית, ג'קסון העלתה לאינסטגרם שלה איור של אביה מייקל, רוקד כשהוא לבוש בפיג'מה. "מצב נפשי" היא כתבה. חוש הומור משובח, כבר אמרנו?