כל מה שאתם צריכים לדעת לפני ניתוח

במאמר זה תוכלו לקרוא על כל הדברים שעליכם לדעת בהיבטי רשלנות רפואית לפני שאתם ניגשים לניתוח. נכון, לא כל כך נעים לחשוב על כך, אבל מדובר במידע שיכול לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש לאחר מעשה.

 

מי הרופא המנתח?

תמיד מוטב לדעת כמה שיותר זמן מראש מי הרופא שהולך לנתח אתכם. קל יותר לעשות זאת כאשר אתם עומדים לעבור ניתוח אלקטיבי (כזה שאתם בחרתם לבצע ואין לו נחיצות רפואית) מכיוון שבהרבה מקרים כאלה אתם בוחרים את המנתח. מאידך, גם אם מדובר בניתוח דחוף או בניתוח חירום, מומלץ לבדוק לפני שנכנסים לניתוח מי המנתח. כאשר יש מספיק זמן לבדוק זאת מראש, ניתן לבצע תחקיר על הרופא ולראות האם היה קשור במקרים של רשלנות רפואית.

 

במה כרוכה ההרדמה?

כל הניתוחים מתבצעים בהרדמה – מקומית, אזורית או חלקית. הרדמה היא כלי רפואי מבורך – מישהו היה רוצה לעבור ניתוח ללא הרדמה? – אך לעתים (רחוקות, יש לומר) יש לה פוטנציאל להסתבך. סיבוכים שיכולים להיווצר במהלך ההרדמה כוללים, למשל, הפרעות בקצב הלב, סיבוכים במערכת הנשימה, שיתוק שרירים ואף מצבים שעלולים לגרום למוות כמו דום לב. מצבים כאלה יכולים להיגרם מאבחון לקוי של הרופא המרדים, מינון שגוי של תרופות ההרדמה, ציוד הרדמה לא תקין וכו'. מומלץ להכיר מראש את הסיכונים הכרוכים בהרדמה ולוודא שמי שמבצע אותה הוא רופא המומחה בהרדמה.

 

מהי היסטוריית הרשלנות הרפואית בבית החולים?

עוד דבר שכדאי מאד לבדוק טרם הניתוח הוא ההיסטוריה של בית החולים בכל הקשור לרשלנות רפואית. האם היו בו הרבה מקרים של רשלנות רפואית? האם עובדים בו רופאים שהיו מעורבים במקרים של רשלנות רפואית? האם במקרים שנתבע בית החולים על רשלנות רפואית, הוא הכיר בטעות ושילם את הפיצויים ההולמים לתובעים? מידע מעין זה בהחלט עשוי לגרום לכם להעדיף בית חולים אחד על בית חולים אחר.

 

 

הגשת תביעה על רשלנות רפואית

רוב הסיכויים שהניתוח שלכם יעבור בשלום, אך במידה שתחוו רשלנות רפואית, חשוב לדעת שאתם יכולים להגיש תביעה על כך ולקבל פיצויים. יש משרדי עורכי דין רבים שמתמחים בתחום של תביעות רשלנות רפואית, ואף מתמחים בתחומים ספציפיים כמו רשלנות רפואית בלידה, רשלנות רפואית בהרדמה, רשלנות רפואית בניתוח פלסטי, רשלנות רפואית בניתוח קיצור קיבה וכך הלאה. לא תצטרכו להתמודד לבד מול בית החולים – יהיה מי שיילחם עבורכם.

תגובות (0)
הוסף תגובה