מחקר על הסרת שיער הערווה: 62% מהנשים מעדיפות איבר מין חלק לחלוטין

האם נשים מעדיפות את הפות שלהן מגולח למשעי, "מסודר" או טבעי? השאלה הזו ממשיכה לפרנס טורי דעה, כתבות ומחקרים אקדמיים. המחקר האחרון מראה שנשים, בעיקר אלה שיכולות לאפשר לעצמן לרכוש מוצרים להסרת שיער, מעדיפות את איבר המין שלהן נטול שערות לחלוטין.

 

עוד באון לייף:

 

ערווה קירחת או כפי שניסחו זאת בניו יורק טיימס באלגנטיות "איבר מין נשי נטול שיער" מכונה בפי רבים "טיפוח" אף על פי שנשים לא הסירו את שיער הערווה שלהן במשך אלפי שנים וקצת קשה לומר שכל הנשים עד המחצית השנייה של המאה ה-21 היו "לא מטופחות". בכל מקרה, מומחים לבריאות מינית מרבים להתעניין בשאלה מה מניע נשים לעשות את זה או בקיצור: איבר מין חלק – למה זה טוב?

 

איבר מין חלק- למה זה טוב? מתוך קמפיין הלבשה תחתונה של חברת האופנה אמריקן אפרל

 

מחקר אינפורמטיבי שפורסם בשבוע שעבר בכתב העת JAMA Dermatology שסקר קבוצת מדגם של 3,316 נשים (גיל 18 עד 65) בארה"ב מצא כי 62.1% מהן מעדיפות פות נטול שיער ערווה לחלוטין, מתוכן 59% עושות זאת, לטענתן, מטעמי היגיינה טהורים, באמצעות שעווה, גילוח או אמצעים אחרים.הן מאמינות שהשיער "מלוכלך" ושאיבר מין נטול שיער הוא בהכרח נקי יותר ועם ריח טוב יותר.

 

 

חומת הנרתיק הגדולה

400 ואגינות של נשים בגילאי 18-76 במיצג אמנותי אחד. המטרה: להעביר מסר לפיו אין דבר כזה "ואגינה נורמאלית"- איבר מין נשי מגיע במגוון צורות וגדלים וגוף האישה נהדר כפי שהוא

לכתבה המלאה

 

ממצאי המחקר מסכמים: במדגם ארצי מייצג נמצא כי נשים אמריקאיות נוטות יותר להסיר את שיער הערווה שלהן ככל שהן צעירות יותר, לבנות יותר ומשכילות יותר. נטייה זו גוברת גם בהתאם להעדפות של בן הזוג/הבעל המבוססות על פרקטיקות מיניות בפועל.

 

בשורה התחתונה, המגמה של הסרת השיער כסטנדרט מתרחשת ברובה בהתאם לקבוצות דמוגרפיות ספציפיות של נשים.

 

ייתכן שהמגע בנרתיק חלק הוא נעים במיוחד אולם אין ספק שמדובר במותרות. יש לציין ש- 22.4% מהנשים שהשתתפו בסקר גם מעדיפות להסיר את השיער סביב פי הטבעת שלהן למרות שרובן לא מקיימות יחסי מין אנאליים בכלל. על פי המחקר, רק 10.0% עסקו בפעילות מינית אנאלית כל שהיא בשנה שקדמה לביצוע הסקר.

 

לצד מניע ההיגיינה, רוב הנשים דיווחו כי עושות את זה ממניע חזותי: 875 (31.5%) דיווחו שהן מסירות את שיער הערווה שלהן משום שהן מאמינות שזה גורם לאיבר המין שלהן להיות יותר אטרקטיבי, ו- 586 (21.1%) דיווחו על הסרת השיער בעקבות ההעדפה של הפרטנר. כשנשאלו לגבי הסיטואציות בהן הן חשות צורך להסיר שיער, הנשים דיווחו כי יחסי מין הוא הגורם הנפוץ ביותר (1544 נשים [55.6%]), אחריו חופשה (1270 נשים [45.7%]) ובמקום השלישי ביקור (1111 נשים [40.0%]).

 

כן, 40% מהנשים מוצאות שזה חיוני לסדר את הואגינה לפני ביקור אצל גינקולוג.

המחקר גם גילה:

 

83.8% דיווחו על היסטוריה של הסרת שיער ערווה

16.2% דיווחו שמעולם לא הסירו את שיער הערווה שלהן, לא במלואו ולא חלקית

4.8% דיווחו על הסרת יומיומית

92.8% דיווחו כי מסירות את השיער בעצמן

 

חלק גדול מהנשים (כ- 70% אחוזים) מסירות שיער מעל/ מסביב הנרתיק. בנוסף נמצא כי נשים שנוטות להסיר באופן קבוע את שיער הערווה מקיימות יחסי מין בתדירות גבוהה יותר מנשים שלא מסירות כלל או מסירות לעתים רחוקות.

 

92.8% מסירות בעצמן. אמנות רחוב

 

הרגלי הטיפוח של נערות מתחת לגיל 18 לא דווחו במחקר, למרות שלפי הניו יורק טיימס, גינקולוגים רבים מספרים שהם שמים לב שנערות שמגיעות אליהם לביקור, בגילאים 13 ומעלה כבר מסירות את שיער הערווה שלהן. הנערות מושפעות מקריאות גנאי שנזרקות לעברן בחדר ההלבשה, שיחות ברשתות החברתיות וכמובן, סרטי פורנו באינטרנט, בהם איבר המין הנשי מוצג לעתים קרובות נטול שיער כמעט לחלוטין.

 

"לפחות פעם בשבוע אני שומעת מילדה שהיא חושבת שזה לא בסדר שיש לה שיער ערווה ושהיא אמורה להסיר את השיער הזה",  אומרת  ד"ר ג'ניפר גונטר, "הסרת שיער הפכה לכל כך נפוצה עד שילדות ונערות מאמינות שהיא הנורמה".  

תגובות (0)
הוסף תגובה