מה גורם לנשים לזייף אורגזמות?

שמענו כבר אין ספור בדיחות, מערכונים, סיפורים ומה לא על נשים שמזייפות אורגזמות עם בני זוגן. זה נפוץ, זה מוזר ולרוב זה גם מצחיק – כנראה כי יותר מדי מאיתנו מכירות את המצב וצוחקות עליו מתוך היכרות עמוקה. בדרך כלל ההסבר שמספקים על המסך או מחוץ לו למנהג הזה, הוא שנשים מזייפות כדי לעודד את בן זוגן. לתת לו בוסט נאה לאגו. מחקר חדש חושף שלצערנו, הסיבה האמיתית שמניעה נשים לזייף אורגזמות היא ממש לא מצחיקה.

 

 

כשאת אונסת את עצמך

נשים שאונסות את עצמן לקיים יחסי מין היא תופעה מוכרת אך מושתקת. מהפחד מההשלכות ועד לתחושה שפשוט מאוחר מדי להתחרט: למה אנחנו עושות את זה לעצמנו?

לכתבה המלאה

 

לפי המחקר, מרבית הנשים שמזייפות אורגזמות עושות זאת כדי להביא לסופו של סקס לא רצוי. לא מדובר באונס או במין כפוי, למרות שלא היה קשה להגדיר את הסיטואציה הזו כך. הכוונה היא לסקס שנעשה למרות חוסר רצונה של האישה – כלומר, נשים שלא רצו להתמודד עם ההשלכות של לומר 'לא' והעדיפו פשוט לסיים עם זה.

 

לצורך המחקר, שיוצג בהמשך השבוע בוועידה השנתית לפסיכולוגיית נשים בבריטניה ושנערך באוניברסיטאות ריירסון וסיינט תומס בקנדה, 15 נשים בגילאי 19-28 רואיינו ונשאלו למה הן מזייפות אורגזמות. כל הנשים שגויסו למחקר דיברו על סקס בהסכמה, אבל כולן דיברו על חוויה בה המין מלכתחילה לא היה רצוי.

 

החוקרים ביקשו להבהיר שאף אחת מהנשים לא השתמשה במילים כמו "כפייה" או "אונס", אלא תיארו את החוויה כ"סקס רע" – מילה אפורה שתרמוז לרוב על חוויה מאכזבת יותר מאשר כזו שאנשים מרגישים שהיא מחוץ לשליטתם. המשתתפות טענו שלזייף אורגזמות עזר להן להשיג יותר שליטה על המצב ואפשרה להן לצאת מסקס כשלתחושתן לא היתה להן אפשרות אמיתית אחרת.

 

יש דבר כזה "מאוחר מדי" להגיד "לא"? צילום: Shutterstock

 

תוצאות המחקר הזה מסתמכות על מחקרים קודמים שפיתחו מדד לזיוף אורגזמות כדי להציג את הסיבות השונות שמביאות נשים לזייף. המדד נע בין סיבות כמו "תרמית אלטרואיסטית" (טיפוח האגו של בן הזוג), "העלאת הגירוי" ועד לסיבה המצערת שעולה במחקר האחרון: הפחד או חוסר הביטחון בהתמודדות עם ההשלכות של להגיד "לא בא לי".

 

העובדה שרק 15 נשים רואיינו לצורך המחקר כן מערערת את הטיעון שהוא מציג, אך לאור זאת שכל אחת ואחת מהן דיברה על החוויה הזו, אפילו כשרואיינו על נושא אחר לכאורה, יש לתוצאות האלו משמעות. השפה המכובסת והמרומזת שכולן השתמשו בה, מציעה שאולי כולנו צריכים להיזהר קצת יותר כשאנחנו צוחקים על סיפורים שמתארים "סקס רע" – ושיותר פעמים משנדמה לנו, סקס רע הוא יותר מסתם סקס מאכזב. 

תגובות (0)
הוסף תגובה