מתחתנים? 7 עובדות על מערכות יחסים שכדאי לדעת

בניגוד לכל מה שכתוב בסיפורי האגדות שהקריאו לנו כשהיינו קטנים, מערכות יחסים מצריכות הרבה עבודה. אספנו 7 ממצאים מעניינים ממחקרים שעסקו בזוגיות וניסו לגלות מה גורם לה להחזיק לאורך זמן:

אם נכנסתם לזוגיות מחייבת לפני גיל 23 יש לכם סיכוי גבוה יותר שהיא תיגמר

מחקר שנערך באוניברסיטת פנסילבניה בשנת 2014 מצא כי לאנשים שעברו לחיות ביחד או נישאו בגיל 18-23 יש שיעור גירושין של 60%, ואילו אנשים שנכנסו למחויבות הזו בגיל 23 ומעלה יש שיעור גירושין של כ- 30% בלבד. 

השלב בו אתם "מאוהבים" נמשך כשנה בסך הכל

שלב "ירח הדבש" בו חשים רמות גבוהות של אהבה, תשוקה עזה, משיכה ואקסטזה וישנה נטייה לבצע אידיאליזציה של הפרטנר לא נמשך לנצח, כך נקבע במחקר שערך הפסיכולוג גארי וו. לבנדובסקי ג'וניור מאוניברסיטת מונמאוט'.

בסופו של דבר אתם מבינים שאתם ממש לא הופכים לאדם אחד

ברגע שאתם מתחילים לחיות יחד, אתם מבינים שיש לכם סדר עדיפויות שונים ורמת סבלנות שונה לכל מיני דברים- כמו, למשל, מה נחשב בעיניכם ל"בלאגן".

אם את מתרגשת כשבן הזוג שלך מקבל בשורות טובות, יש סיכוי גבוה שמערכת היחסים שלכם טובה יותר

במחקרים רבים נמצא שאצל זוגות שחגגו באופן פעיל חדשות טובות (במקום "להעביר" חדשות כאלה או במכוון או לא במכוון) יש שיעור גבוה יותר שמתקיימת ביניהם מערכת יחסים טובה שתימשך לאורך זמן.

הנישואים המאושרים ביותר מתקיימים בין החברים הכי טובים

במחקר שבוצע ע"י הלשכה הלאומית למחקרים כלכליים בבריטניה נמצאה המסקנה שחברות אמת יכולה להסביר את הקשר הסיבתי בין נישואים סיפוק בחיים.

ככל שזוג קרוב יותר בגיל, ככה הסיכוי שלו להתגרש קטן יותר

מסתבר שהסיכויים להתגרש עולים בהתאם לפער בגיל בין בני הזוג. מחקר מאוניברסיטת אמורי מצא כי לזוגות עם הפרש גיל של חמש שנים יש 18% סיכוי להתגרש, ואילו אלה עם הפרש של 10 שנים יש כבר 39% סיכוי להתגרש.

רגשות טינה ותרעומת מתפתחים במהירות בין בני זוג שלא מצליחים לחלק נכון את המטלות ביניהם

למעלה מ-60% מהאמריקנים אומרים כי טיפול במטלות ממלא תפקיד מכריע בנישואים מוצלחים. תוכלו לצבור לכם הרבה זמן איכות משותף אם כל אחד מכם פשוט יעשה את מה שהוא טוב בו או יותר אוהב ואם החלוקה הזו תהיה הוגנת ומקובלת על שני הצדדים.