נסיכות דיסני הפכו לאימהות: כך נראים החיים אחרי הסוף הטוב

מכירות את השיר של דודו טסה, "מרקו התאבד / שלגיה נהייתה זונה"? הוא מדבר בשיר הזה על איך האגדות מהילדות שלנו מתבגרות יחד איתנו – ובמקרה שלו גם מתכערות ומתייאשות, אבל יש מי שמצליח לשמור על הסוף הטוב שלהן גם לאורך השנים.

אייזאה קית' סטיבנס, אמן ומאייר ממסצ'וסטס שמתמחה באיור הדמויות המצויירות של דיסני בסיטואציות אחרות, החליט לקחת לידיו את עתידן של נסיכות דיסני – ולראות מה היה קורה להן כמה שנים קדימה אחרי ה"חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה". באופן טבעי, רבות מהן החליטו אחרי שמיסדו את הקשר להקים בית, להיכנס להריון ולגדל ילדים – אושר גדול, אבל גם לא מעט לכלוך, בלאגן ורגעים פחות חינניים ממה שאנו רגילים לקבל מהנסיכות הללו.

קצת מוזר לראות את הנסיכות המושלמות האלו, שמאז שהיינו ילדות קטנות היוו סמל ליופי ומופת, פתאום חולצות שד ומניקות תינוק, או נאבקות בפעוט שמסרב לאכול. אבל זה גם די מרענן לראות את אותן פרינססות מתמודדות עם חיי היומיום של כל אמא ממוצעת, את הגזרות הלא מציאותיות מקבלות בטן הריונית ענקית ואת נעל הזכוכית של סינדרלה הופכת לצעצוע לילדים. ואם לקחת את זה צעד אחד קדימה, היינו רוצות לראות אותן גם עם סימני מתיחה:

כל התמונות מעמוד האינסטגרם של אייזאה סטיבנס, שם תמצאו עוד הרבה איורים משעשעים וסצנות קצת אחרות מהחיים של גיבורי הילדות שלנו. שווה להציץ