מעגלים של שנאת חינם: פרוייקט ההדסטארט שאתם חייבים להכיר

כולנו אחד. כולנו קשורים זה לזה. כל כך הרבה נתקים וקרעים בין שכבות האוכלוסייה שלנו שזה קל לשכוח שיש לנו השפעה על המציאות החברתית הרחבה. אבל בין אם אנחנו מודעים לכך או לא – כולנו חלק מהשתלשלות אירועים שמובילה לשנאה, אובדן וטרגדיות בארץ ובעולם.

 

אז אחרי שהספקתי בשנתיים האחרונות לכתוב סרט שצלח את דרכו לאקרנים (?איביזה?) וזכיתי להשתתף בסדרת נוער שמשודרת בטלוויזיה (?מיסטר צ?יפס?), נדמה שהגיע הזמן לפרויקט עם מטען רגשי גדוש יותר, אולי כזה עם אמירה חברתית.

 

"הגיע הזמן לפרויקט עם אמירה חברתית".  מתוך צילומי הסרטון לפרויקט

 

את הסרט ?מעגלים של שנאת חינם? כתבתי בעקבות עדות ליותר מידי אירועי גזענות ושנאה שסבבו אותי (ואת כולנו) בשנה האחרונה. הסרט עוסק בהשפעתו של האזרח הקטן על התמונה הגדולה ומתאר איך רצף של פעולות ?מקריות? בחייו של האחד עשויות להפוך לאירועים מכוננים בחייו של האחר

 

על הסרט
העלילה מגוללת את סיפורם הטרגי של מספר דמויות משכונה קטנה ביפו לאורך פחות מיממה. על הקשר בין הומלס נשכח שמחליט לשים סוף לרעב שלו, סטודנט ישראלי צעיר שמאבד את אופניו, שחקן תיאטרון ערבי שחייו סוגרים עליו, עקרת בית ערביה מבוגרת שדירתה נפרצה ובעל חנות תכשיטים דתי שרק רוצה לקיים מצוות. למרות שלא קיימת אפילו היכרות בסיסית בין הדמויות בסיפור, חייהם של כולם תלויים אלה באלה. אלמלא כל אחד מחלקי פאזל הדמויות והפעולות, הטרגדיה הייתה נמנעת.


לעמוד הפרויקט – הדסטארט

 

תגובות (0)
הוסף תגובה