קורבנות עולם האופנה: סדרת תמונות מטלטלת במיוחד

32 קילו. זה המשקל הקיצוני אליו דוגמניות מסוגלות להגיע כשהפרעת האכילה ודימוי הגוף שלהן מגיעה לשיאה, מרחק פסיעה קלה ממוות. זהו גם השם שבחר הצלם הגרמני איוון תאין לסדרת התמונות המאוד מטרידה שצילם, במחאה על הסטנדרט המחריד שמציב עולם האופנה לדוגמניות שבקושי מצליחות לפסוע על מסלוליו. התמונות האלו, שצולמו ופורסמו במקור ב-2008, מרגישות היום רלוונטיות מתמיד – כשבצרפת ובקליפורניה העבירו רק לאחרונה חוקים נגד רזון קיצוני בקרב דוגמניות.

 

סדרת התמונות "32 קילו" מציגה נשים בתת משקל משתק בפוזיציות אופייניות לדוגמניות, שמזכירות תמונות שעולם האופנה רגיל לייצר ואנחנו רגילות לראות. אולם בתמונות האלו של איוון תאין הפנים שלהן מוסתרות, והן אינן מוצגות כיפות במיוחד – אלא כחלשות, נידפות, כקורבן. הן עטופות במה שנראה כתחבושות, והתמונות נערכו כדי להציג את הפרופורציות שלהן באור חולני.

 

בצורה מזעזעת במיוחד, הצלם מציג בתמונות האלו את אידאל היופי באור הכי לא מחמיא שיש, והופך את כלי הפיתוי הכי אטרקטיבי של עולם האופנה ללא אטרקטיבי, מורבידי ומעוות. הוא קוטל את מה שמכתיבים לנו כמודל לאישה המושלמת, ומציג את המודל הזה כמה שהוא באמת: מחלה מייסרת שמסכנת אלפי נשים במוות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות (0)
הוסף תגובה