הנשים הסטרייטיות שמתחתנות עם נשים אחרות

גם אם אתן מעידות על עצמכן שאתן סטרייטיות גמורות, בטח לא פעם יצא לכן לחשוב כמה קלים יותר היו החיים לו הייתן חולקות אותם עם אישה במקום עם גבר. כמה הרבה יותר חמלה, הבנה, זרימה ומטבח נקי היו מסביבכן. ובכן, נשות טנזניה החליטו לא רק לפנטז, אלא גם לעשות מעשה.

 

עוד באון לייף: 

 

יותר ויותר נשים סטרייטיות ששייכות לשבט קוריה שצפון טנזניה בוחרות להינשא לנשים. בניגוד אלינו, לא הניקיון או ההבנה עומדים מול עיניהן, אלא דווקא החופש הבסיסי לחיות כפי שהן רוצות. למעשה מדובר במנהג ישן, שכנראה התחיל במטרה לאפשר לאלמנות לשמור על רכושן, אך כעת יש עליה במספר הנשים שבוחרות לדבוק בו (על פי הדיווחים מדובר בלמעלה מ-10 אחוז מהמשפחות), משום שהן מעונינות לשמור על סגנון החיים ועל העצמאות שלהן, והן מבינות שזו הדרך היחידה לעשות את זה על פי החוקים של החברה בה הן חיות.

 

על פי העיתונאית הטנזנית דינה מנניגו, נשים שמתחתנות זו עם זו מנהלות את הבתים שלהן בדיוק כפי שנשים שמתחתנות עם גברים מנהלות – הן מבשלות, מנקות, עובדות ומגדלות ילדים ביחד. בקיצור, הן עושות הכל. חוץ מסקס, כמובן. אבל חלילה אל תרחמו עליהן – מסתבר שהן יכולות לקחת להן מאהבים, והיה והן נכנסות מהם להריון, הילדים שייכים לאמא ולאישה שלה היא נשואה. רק כדאי אולי לציין שלא מדובר בלסביות ושבאופן כללי יחסי מין עם בני אותו המין אסורים בטנזניה, ולמעשה הרבה מהתושבים שם בכלל לא מודעים שבאזורים אחרים בעולם זה קיים, במיוחד כשזה בין שתי נשים.  

 

תמונה: Shutterstock

 

לדבריה של מנינגו, שהתראיינה למארי קלייר, "נשים מבינות שהסידור הזה מעניק להן יותר חופש וכח". עוד אמרה שהסידור הזה "מכיל את כל הייתרונות של בית יציב, בשילוב האפשרות לבחור לעצמן את הפרטנרים שעמם הן מעוניינות לקיים יחסים מיניים".

מוגוסי מנינגו (אין קשר לעיתונאית) ואנסטסיה ג'ומה הן זוג כזה. בעלה של מוגוסי עזב אותה לפני 10 שנים משום שהיא לא יכולה ללדת ואילו אנסטסיה ברחה מבעלה לו הוכרחה להינשא בגיל 13. לדבריה, בעלה היה בן 55 והוא קנה אותה כאישה שנייה בתמורה לשמונה פרות. אחרי שהוא התייחס אליה כמו אל שפחה והיא ילדה לו ילד, היא החליטה לקחת את בנה ולבנות להם עתיד טוב יותר. בהמשך היא ילדה עוד שני ילדים משני גברים שונים, אבל לדבריה "ממש לא רציתי עוד בעל. לא יכולתי לסמוך יותר על גברים ולכן נישואים לאישה נראו לי כמו הפתרון הטוב ביותר".

 

מכיון שבעלה בנפרד של מוגוסי נפטר מבלי שהם התגרשו, היא יכלה לבחור בין להתחתן עם גבר או אישה לבין למסור את כל רכושה למשפחה של בעלה. מוגוסי בחרה באופציה הראשונה. אחרי שפגשה באנסטסיה, היא נאלצה לקנות אותה במחיר שמונה פרות מבעלה החוקי. כעת השתיים עומדות לחגוג את שנת הנישואים הראשונה שלהן, והן אומרות שהן שמחות מהשנים שעוד מצפות להן ביחד.

 

תמונה: Shutterstock

 

עם זאת, לא הכל דבש גם במשפחות האלו. אליזה פוליקפ, למשל, היא צעירה בת 17 שנמלטה מאישתה המתעללת. היא הוכרחה להינשא לה בגיל 12 ואולצה על ידיה לשכב עם גברים על מנת להוליד לה ילדים. לבסוף היא הצליחה להימלט יחד עם בנה הן השלוש וכעת היא מקווה להשיג את התשלום שהיא חייבת כדי להתגרש ממנה – שש פרות. למרות הסיפור הנורא הזה, דינה מונינגו מדווחת שרוב נישואי הנשים עולים יפה, וכי מדובר במקרה נדיר. לדבריה היום הקומבינציה הזו הוכחה דווקא כמפחיתה אלימות בבית, נישואי ילדים ומילת נשים. אנסטסיה מחזקת את דבריה וטוענת ש"למען האמת זה עובד אפילו טוב יותר ממה שחשבתי. בהתחלה לא הייתי בטוחה, בגלל שזו חוויה שונה לגמרי. אבל עכשיו אני יודעת שלא יכולתי לבחור טוב יותר".  

תגובות (0)
הוסף תגובה