ילדי דאעש: הילדים שעוברים שטיפת מוח וחינוך להרג כבר מגיל שנה

שורה ארוכה מאוד של עוולות ופשעים נגד האנושות רשומה על שמם של ארגון הקיצונים הידוע כמדינה האיסלמית, או דאעש. מרצח עמים שלמים בצורות אלימות ונתעבות, כריתת ראשים, חטיפות ועד לשיעבוד נשים והפיכתן שפחות מין, הידיעות על ארגון הטרור שהולך ומתחזק מזעזעות כל פעם מחדש. ובכל זאת, אולי הדבר המחריד ביותר בדאע"ש הוא האופן בו הם מחנכים את ילדיהם לאלימות ושנאה עוד מיומם הראשון, ובמקרים מסוימים אף לבצע את הפשעים אליהם הם מחונכים בעצמם. 

 

קשה להישאר אדיש אל מול התמונות האלו, רובן ככולן פורסמו על ידי אנשי דאע"ש עצמם כמקור לגאווה וכסמל לערכים לפי דרכם, שמציגות ילדים רכים אוחזים בנשק. ברבות מהתמונות אלו עדיין תינוקות, שאין להם שום מושג שמה שמונח לצידם הוא כלי הריגה – או בכלל מה הוא הרג, או בכלל לא יודעים לדבר עדיין. הגדולים יותר מביניהם, בני 3-6, משננים ומדקלמים בעל פה המנונים ואג'נדות שאין להם מושג עדיין מה משמעותם.

 

כשדאע"ש כבשו חלקים מסוריה ועיראק ב-2013, הם השתלטו גם על בתי ספר והחלו מיידית בחינוך הילדים בדרכיהם. הצוות המקומי צווה ללמד את הפירוש הקיצוני של דאע"ש לקוראן. הם בנו גם בתי יתומים כדי שיוכלו לקחת חסות על ילדים ולשים אותם בידי מפקדיהם. בלי הורים שיטפחו אותם או ילמדו אותם אחרת, היתומים פשוט מתעצבים כבר מגיל צעיר מאוד לפי התבנית של דאע"ש ועוברים שטיפת מוח".

 

"אנחנו הגורים של החאליפת, אנחנו רוצים ללכת לעיראק כדי לעשות פעולות התאבדות" – אלו המילים שיוצאות מפי הילדים האלו. מילים שברור שמישהו בוגר דאג לשנן יחד עימם ולוודא שידעו אותן טוב טוב. הנה כמה מהתמונות והסרטונים המזעזעים ביותר שמתעדים את החינוך המעוות של דאע"ש:

 

תינוק שנראה בן כמה חודשים, אולי שנה, יושב עם מה שנראה כשכפ"צ במקרה הטוב או חגורת נפץ במקרה הרע מאוד, ולצידו רובה:

 

 

תינוק נוסף אוחז ברובה ולבוש במדים צבאיים, מתוך סרטון המתעד את המחנות בהם דאעש מחנכים פעוטות לפי דרכיהם:

 

 

תמונה נוספת מאותו סרטון שהעלו דאעש עצמם, מציגה ילד בוגר יותר שכבר מתאמן על נשק חם:

 

 

הסרטון המלא:

 

ב-2014, אישה בשם גרייס חדיג'ה דייר הידועה בבריטניה כ"כלת הג'יהאד", העלתה את התמונה הזו של בנה הפעוט אוחז בנשק:

 

 

כשנה אחרי כן, דאע"ש העלו סרטון בכיכובו (ככל הנראה) בו הילד משתתף בהפצצה ובהרג מחרידים:

 

 

כך נראה הסרטון שדאע"ש העלו לפני חצי שנה:

 

 

בסרטון אחר, הילד הזה שר וזעק קריאות למען הג'יהאד.

 

 

הילד הזה, שנראה אף צעיר יותר מקודמו, תועד כשהוא אומר שהוא רוצה ללכת לעיראק ולבצע פעולות התאבדות בעודו אוחז ברובה:

 

 

סרטון נוסף שמציג את מחנה האימונים של ארגון הטרור לילדים צעירים:

 

 

 

לא רק הבנים נפגעים, גם הילדות הצעירות לא מתחמקות משטיפת המוח. הנה ילדה ששרה שירי הלל לג'יהאד ולדאעש, ומדגימה עם סכין מה יש לעשות למתנגדיהם:

 

תגובות (0)
הוסף תגובה