איך גרמתי לבנותיי להתמכר לבריאות

טוב אז בתור התחלה  – וידוי אמיץ: אני לא מרבה לקנות לבנותיי מיצים ומשקאות ממותקים. מן נוהג כזה שהכנסתי לביתי ואני מנסה לשמור עליו ככל יכולותי. יחד עם זאת, אני תמיד מחפשת את החידוש שיוכל לספק להן את הריגוש שהן מחפשות – ולי, מעט נחת.

כשפנו אלי מאון לייף לנסות את המוצר די צחקתי מאחר והייתי בטוחה כי מדובר בדאודורנט, עם שם כזה זה חייב להיות משהו מרענן לא?! ואכן לא התאכזבתי (גם לא מהריח חחח).

אך כשהגעתי לסופר, הצבע האדום והאריזה המגניבה מיד משכו את עיני. אני מכירה ממזמן את הערכים התזונתיים של מיצי חמוציות, אך התווית על האריזה, שהבטיחה 1,100 חמוציות בכל משקה – גרמה לי לתהות. אולי מדובר כאן בכוכב אמתי. הכוכב הפך למנצנץ אפילו יותר, כאשר בנותיי (בנות ארבע וחצי וחמש וחצי) הבחינו בו ומיד הסתערו עליו: "אמא סוף סוף קנית לנו מיץ".

חייבת לציין שכשקניתי את המוצר בכלל לא חשבתי עליהן, לא חשבתי שזה משקה שיכול להיות מושך בעיני בנותי. הרעיון לטעום לראשונה את המיץ היה של שתיהן, אז זרמתי עם הבקשה, והתגובה שלהן הפתיעה אותי מאוד, בטעימה ראשונה קיבלתי תגובה של "שיואו אמא ממש טעים",

בטעימה השנייה קיבלתי תגובה של אמא "המיץ הזה ממש נעים לי בפה", והטעימה השלישית כבר לוותה בבקשה מיוחדת: "אמא תעשי לנו קרטיב מהמיץ".

האמת? התרגשתי. אני מאוד משתדלת לשמור על תזונה בריאה ומאוזנת בבית, ולכן הבנות שלי מקבלות רק בסופי שבוע שתייה ממותקת, וגם אז, אף פעם לא מוגזת.

אז לקחתי על עצמי למלא אחר הבקשה של בנותיי, שהתאימה לי בול לימי הקיץ החמים של אוגוסט, לקחתי שתי כוסות חד פעמיות מילאתי במיץ חמוצויות של אושן ספריי ושמתי במקפיא.

והתוצאות? מספקות להפליא, הבנות ליקקו באיטיות את שלגון ה – Ocean Spray ואפילו אם יורשה לי לומר בהנאה מרובה ודי מוגזמת (טוב ילדות לך תבין?) לאט לאט השלגון נמס, והפך להיות ברד מרווה וטעים.

שארית המיץ שבבקבוק הספיקה לשבת במקרר בקושי יום אחד, וכבר נ ג מ ר ה (בעיקר על ידי), לשם שינוי היה כיף לגוון את השתיה בבית, ולחוש בטעם שונה מבדרך כלל.

אז מי שמחפש מיץ בריא , טעים, מרענן לחודשי הקיץ החמים והלחים שלנו, יותר ממוזמן לרכוש את מיץ החמוציות. מניסיון אישי מוצלח וכאמא לשתי קטנטנות, אני חייבת לציין שהיה באמת מהנה, ההצעה שלי אליכם רדו מדעות קדומות, "מיץ חמוציות זה טוב לדלקת בשתן", כי זה הרבה יותר מזה.

מיץ חמוציות תורם לתחושה והרגשה נהדרת, ומניסיון אישי אני יכולה להגיד שהוא מושלם להורים אשר מעוניינים לשמור על איזון בריא בצריכת השתייה הממותקת של ילדיהם, במקום מיצים ממותקים ללא ערכים תזונתיים, נסו להעשיר את ילדכם בטעם שונה, ופתחו להם את בלוטות הטעם לדברים חדשים.

ועוד טיפ אחרון (הפעם למבוגרים) שקיבלתי מברמן מדליק: מיץ חמוציות הוא מרכיב קריטי בקוקטיילים כגון סי בריז, סקס על החוף, קוסמופוליטן.

אז תרוו ותיהנו!