כך תכיני את בתך (ואת עצמך) לגיוס

אימא הליקופטר או אימא היסטרית או בכלל אימא דואגת. בעצם אימא. פשוט אימא. כן, אני כאימא מוכנה שיכנו אותי בכל שם תואר שיתווסף למילה אימא, כל עוד שם התואר הזה יעיד שאני רק אימא דואגת ומזה נובע הכל.

כשהבת הגדולה שלי התגייסה, הבית היה כמרקחה וזה התחיל עוד בשעה בה ערכנו את הקניות. הרי חלק גדול בגיוס הילדים מלווה ברשימה ההיא, בה נמצא כל דבר אפשרי, בין אם הוא חובה ובין אם הוא רשות. ככל שרוכשים יותר דברים מהרשימה, כך היא מתארכת מכיוון שנזכרים בעוד פריט שהופך חובה (להורים בעיקר) וחייב למצוא את דרכו אל התיק שהופך להיות כבד יותר ויותר ויותר, וזה הרגע בו אנחנו שוכחים שמי שאמור לסחוב את הקונטיינר הזה היא ילדה בגובה 155 סמ' ובמשקל של 45 קילוגרם.

הרשימה כללה גם מחסן תרופות קטן, שלא היה מבייש תיק של רופא שעובר מבית לבית כחלק מביקור הבתים אליו התחייב.

היו שם כדורים ומשחות שכולם נגד ולא בעד – נגד כאב ראש, נגד שיעול, נגד אלרגיה, נגד כאב גרון, נגד חושך, נגד אור, טיפות נגד כאב אזניים וכאלה לעיניים. בין כל הנגד הזה היה עוד נגד אחד שמגיע בבקבוק, מיץ אדמדם עם טעם חמצמץ – מיץ חמוציות.

"מיץ חמוציות??" הידהדה השאלה בבית. "כן" עניתי, "מיץ חמוציות". "ואיך יעזור לי המיץ הזה?" שאלה בתי. אז נזכרתי מה בדיוק הוביל אותי להוסיף את מיץ החמוציות לתיק שלה.

זו הייתה שנת 2001, הגעתי לבית לוינשטיין אחרי ניתוח שצלח אבל הביא אותי לתהומות שהיה לי ספק גדול אם אצליח לעלות מהן ולהתאושש. מיד כשהגעתי, זכיתי לראיון קצר ומילוי פרטים ושם הומלץ לקנות בקבוק של מיץ חמוציות. "מיץ חמוציות?", "כן" ענתה האחות. "על מה ולמה?" שאלתי. "מיץ חמוציות מונע דלקות בשלפוחית השתן ואנחנו ממליצים להימנע מהדלקת הזו, משום שהיא עלולה להחמיר וליצור סיבוכים בהמשך, כך שמיץ חמוציות מומלץ עד כדי חובה כאן" ענתה לי.

אז מיץ חמוציות It is. שלחתי את בעלי לרכוש בקבוק מיץ חמוציות – דבר שבאותה שנה לא היה בכל סופר, חנות נוחות או דראגסטור, בניגוד לימינו אנו שניתן למצוא מיצי חמוציות כדוגמת זה של אושן ספריי בכל רשתות השיווק ואפילו בגרסת דיאט. אבל, הסופרמן הפרטי שלי לא ויתר ומצא בקבוק אחד כזה, שאותו הניח על הארונית שניצבה ליד המיטה. כל יום התחיל אצלי בכוס מיץ חמוציות. במבחן הזמן המיץ עם השם המוזר הזה אכן עשה את המוטל עליו.

עברו מאז 15 שנים וכשארזנו למתגייסת הטריה לפחות חצי מהבית (ולזה יש להוסיף את בית המרקחת הקטן: כל רשימת הנגד האפשרית שהצלחתי להעלות על דעתי ובקבוק האושן ספריי עם מיץ החמוציות שגם הוא נגד והנגד הזה חשוב ביותר!), המתגייסת הניפה את התיק ששקל בערך כמשקל גופה, ופסעה לעבר האוטובוס שהגיע לאסוף אותה ועוד עשרות מתגייסות אחרות.

הטירונות עברה בשלום ובלי תקלות בעזרת כל "הנגד" ומיץ החמוציות שהוא הנגד העיקרי. הבריאות חשובה מאוד וכשניתן לשמור עליה עם כל מיני נגד למיניהם כולל מיץ תמים שמצליח לגרום לשתן להפוך חומצי מספיק כדי להרחיק דלקת מעצבנת – זהWIN WIN 

מיותר לציין שעד היום מיץ החמוציות של אושן ספריי הוא חלק מהתזונה שלי ושל שאר בני הבית, ולפעמים כדי לגוון אני משתמשת בו להכנת משקאות שונים, רטבים לסלטים ובעיקר שייקים, אז הנה מתכון לאחד השייקים האהובים עלי:

שייק בריאות:

תפוח

5 קוביות קרח

כף דבש

חצי כוס מיץ חמוציות

לטחון בבלנדר ולהינות