צעירות מרוויחות כסף בסנאפצ'ט מתמונות עירום בקלות בלתי נסבלת

הפרויקט האחרון של האמן האוסטרלי ג'סי ווילסי, סרט דוקומנטרי בשמונה חלקים בשם "פרימיום" שפורסם השבוע בעמוד האינסטגרם שלו, מעורר הדי מחאה ברחבי העולם. ודי ברור למה: הוא מציג את הצלחתה הקלילה והמסחררת של בת זוגו, האנה וייס, שכמעט בלי לעבוד עושה כסף קל ומהיר – אלפי דולרים מדי חודש. איך? בתמונות חושפניות בסנאפצ'ט. הזוג מעודד צעירות נוספות להצטרף לשיטה ולנצח את המערכת, כשהם שוכחים דבר מאוד מהותי אחד – גם קטינות צופות בסרטונים האלה, וגם להן יש יד קלה על הסנאפ.

 

התמונה הפותחת את הסרטון הראשון בסדרת סרטוני הדוקו של ווילסי באינסטגרם

 

"לסנאפצ'ט יש תוסף שנקרא סנאפקאש לתשלום בתוך האפליקציה, הם טוענים שזו דרך קלה ומיידית לאנשים לחלוק כסף", אומר ווילסי בסרטונים התיעודיים. "אבל מה שזה הופך אליו במהירות הוא דרך קלה לאנשים להרוויח כסף מתמונות עירום. לא יכולתי שלא לחשוב, אם משכורת המינימום בארה"ב כל כך נמוכה, ושכר הלימודים בקולג'ים כל כך גבוה, כמה סטודנטים יעדיפו לפתוח משתמש פרימיום בסנאפצ'ט במקום להשיג עבודה במשרה חלקית?".

 

הנקודה שווילסי מעלה בסדרה הזו היא כביכול שטחית ופשוטה. הוא עלה דרך קלה ומהירה להרוויח כסף: פותחים משתמש פרימיום בתשלום בסנאפצ'ט, מספקים בו תמונות עירום ונהנים מכסף קל בכל זמן, בכל מקום, פשוט דרך הפלאפון. "אנשים לא מפנימים איזו מין הזדמנות זו להרוויח", הוא אמר בראיון לאחד מגופי התקשורת המקומיים.

 

"משתמש פרימיום בסנאפצ'ט הוא כמו משתמש רגיל באפליקציה, אבל הוא פרטי ואנשים משלמים לי כדי לצפות בו", מסבירה האנה באחד הסרטונים. היא עצמה תלמידה בת 19 מקליפורניה, אותה פגש ווילסי אחרי שעבר ללוס אנג'לס בשנה שעברה. באמצעות משתמש הפרימיום, היא יכולה לשלוח תמונות עירום של עצמה בתמורה לכסף שנשלח אליה ישירות. היא החלה לדרוש תשלום על צפייה בתמונות חושפניות שלה אחרי שאיבדה את עבודתה כמלצרית במסעדה סינית בה הרוויחה 10$ בשעה, וכעת כנערת פין-אפ וירטואלית היא מרוויחה 100$ בשעת עבודה, שמצטברים ל-2,000 דולר בחודש. "אני לגמרי יכולה לממן את הלימודים בקולג' וגם את שכר הדירה עם סנאפקאש".

 

יכולה לממן ככה לימודים ושכר דירה. מתוך האינסטגרם של האנה וייס

 

ואמנם האנה אינה קטינה, אך קשה מאוד למנוע מנערות צעירות ממנה להרוויח כסף באמצעות תמונות העירום שלהן באותה צורה. וגם האמן עצמו מודה בכך ששום דבר לא עוצר מבנות שלא הגיעו לגיל ההסכמה ללכת בדרכיה של בת זוגו, כמו גם להשיג גישה לתמונות שלה ולתמונות חושפניות ולא ראויות בעצמם. "לסנאפצ'ט יש את אותה הבעיה כמו לכל הרשת – קטינים יכולים לראות הכל", הוא אומר.

 

רק השבוע נחשפה באוסטרליה טבעת פורנוגרפיה מקומית שלקחה תמונות עירום של קטינות ללא הסכמתן והפיצה ברשת, מה שהופך את התזמון של הסרטון הזה לצורם בפני עצמו. "כאן מדובר במבוגרים שנתנו את הסכמתם ומפרסמים למען מבוגרים אחרים", הוא אומר. "בסנאפצ'ט יש חוקים, יש גבול עד לאן אתה יכול ללכת. אי אפשר לפרסם פורנו למשל, או להעלות תיעוד של אנשים עושים סקס".

 

מאמינים שזו דרך חיובית ומעצימה להרוויח כסף. מתוך האינסטגרם של האנה וייס

 

לטענתם של ווילסי ווייס, החוויה של להרוויח כסף בצורה כזו היא דווקא חיובית. "אני חושבת שזה די מעצים, למען האמת. אני די אוהבת את העובדה שמה שאני עושה הוא לא מה שאנשים חושבים לנכון", וייס אומרת באחד הסרטונים התיעודיים בסדרת ה"פרימיום". ולמרות שהיא זוכה למתנגדים רבים משלל סיבות, ביניהם גם אמא שלה, "יזמית הסנאפצ'ט" אומרת שהיא נחושה בדעתה להמשיך ולהשתמש במערכת הזו. היא מקווה שבזכות הסרטונים של בן זוגה, שמהווים בעיניה סוג של מדריך לשיטת העבודה הזו, בנות בכל מקום יוכלו להצטרף אליה ו"ליהנות מההטבות" החבויות של האפליקציה הזו בעצמן. מבלי לרגע לא לעצור ולחשוב על ההשלכות.

תגובות (0)
הוסף תגובה