התופת של דאעש: בת 16 הציתה את עצמה במטרה להימנע מאונס שני

נערה יזידית בת 16 בשם יסמין שנאנסה על ידי לוחמי דאעש הציתה את עצמה במטרה למנוע אונס נוסף. היא ידעה שאיש לא ירצה לגעת בה עם העור השרוף.

 

עוד באון לייף:

הנערה ביצעה את המעשה המחריד באמצעות בנזין זול וגפרורים. היא נשרפה באורח קשה מאוד ועברה למעלה מ-20 ניתוחים מאז בבית חולים בגרמניה. "עכשיו היא נראית כמו זומבי, וילדים בוכים כשהם רואים אותה," אמר פרופ' יאן קיזילאן, 49, פסיכולוג מומחה לטראומה, גרמני ממוצא כורדי, אשר מקדיש את חייו להבאת נשים וילדים, קרבנות דאעש לגרמניה לטיפול. "זה כל כך קשה לראות מה האש עשתה לה".

 

ידעה שאף אחד לא ירצה בה עם עור שרוף. יסמין ופרופ' קיזילאן

 

לדבריו, לוחמי דאעש רבים מתייחסים לאונס נשים ילדות יזידיות ולשחיטת הגברים, כשווי ערך מבחינה מוסרית להרג תרנגולת. הלוחמים מאמינים שמעשים אלו מקרבים אותם לגן עדן. קיזיליאן, שעבד עם נפגעי טראומה ברואנדה וקוסובו, יצר שותפות עם מחוז באדן-וירטמברג בגרמניה להביא 1,100 נשים וילדים לטיפול במתקן מיוחד ליד שטוטגרט.

 

כל השורדות והשורדים מתמודדים עם חוויות נוראיות שקשה לתאר במילים. ילדה בת 10 סיפרה שהיא נמכרה 8 פעמים ללוחמי דאעש שונים לאחר שנחטפה לראשונה עם אמה מביתה במהלך פלישה של הארגון לאזור סינג'אר באוגוסט 2014. הלוחמים אנסו אותה, היכו אותה והעבירו אותה מסכת התעללויות פיזיות מהמחרידות ביותר שאפשר להעלות על הדעת. במוחם הקורבנות כלל לא בני אדם. דאעש עושים לקרבנות דה-הומניזציה כדי להצדיק את הטבח, האונס וההתעללות. בספרו שעתיד לראות אור בחודש הבא ונקרא "הפסיכולוגיה של דאעש" הוא מנתח את התנהגותם הפראית עם הקרבנות.

 

דה הומניזציה לקרבנות. נערה שורדת דאעש

 

דוזן טאקל, עיתונאית יזידית-גרמנייה, נסעה לעיראק כדי ליצור סרט תיעודי בנושא במטרה להעלות את המודעות של מצוקת היזידים. טאקל מספרת שהילדים שהיא משוחחת איתם כבר לא נשמעים כמו ילדים. "במקרה אחד, ביקשה ילדה בת 9 "תאנסו אותי בבקשה! רק אותי! רק אל תגעו באחותי הקטנה!" בתגובה לקחו אנשי דאעש את אחותה בת ה-6  ואנסו אותה באכזריות. "חלק מהילדות, מדחיקות את האונס שלהן – ביניהן ילדה בת 12 שטענה בתוקף שבה לא נגעו אולם בדיקה העלתה שהיא בהיריון".

 

דאעש עדיין מחזיק בקרוב ל- 2,000 נשים, רובן ככולן יזידיות, כבנות ערובה, כך על פי דו"ח האו"ם האחרון.

תגובות (0)
הוסף תגובה