חדש: אפליקציה למציאת תורם זרע

אפליקציה חדשה ושימושית נכנסה לשוק בבריטניה: הכירו את "הזמיני אבא", שירות שמאפשר לנשים לרכוש זרע מתורם זרע באמצעות הסמארטפון שלהן עבור 950 פאונד (כ-5,500 ?). הגלישה באפליקציה תציע לנשים שורה של אבות פוטנציאליים המקוטלגים לפי סדרה של מאפיינים כמו צבע עור, גובה, מוצא אתני, סוג שיער וכו'.

 

עוד באון לייף:

 

לדברי החברה, מדובר באפליקציה ראשונה מסוגה, שנועדה, לדברי הממציאים, "להתמודד עם המחסור החריף בתרומת זרע בבריטניה".בדומה לאפליקציות היכרויות, כל פרופיל כולל גם ביוגרפיה של האב הפוטנציאלי המכילה, בין היתר, היסטוריה חינוכית, רפואית, תכונות עבודה ואישיות.

 

 

לדוגמה, מורה למחול ממוצא קווקזי, בעל עיניים בצבע ירוק דבש ושיער חום בהיר מתואר באפליקציה כ"לוהט" עם "חוש הומור", בעוד סטודנט איראני עם עיניים חומות ושיער שחור מתואר בה כ"צנוע, מחונך ומכובד", דובר ארבע שפות, אבל ישנן "הגבלות" על מי יכולה לקבל את תרומותיו.

 

כדי לקבל את התרומה, על המשתמשת לשלם באמצעות האפליקציה. הזרע עצמו יימסר  במרפאת פוריות לפי בחירתה של האישה.

 

 

ד"ר כמאל אהוג'ה, המנהל המדעי של בנק הזרע בלונדון, סיפר לסאנדיי טיימס כי הוא מאמין שמציאת תורם תהיה כעת קלה ופשוטה כמו הזמנה מאתרים של רשתות מזון גדולות כמו מרקס אנד ספנסר או טסקו.

 

"בימינו, אנחנו עושים את כל העסקאות שלנו בצורה מקוונת, כמו שאנחנו עושים כל דבר אחר, הכל און ליין", הסביר, "השירות הזה מאפשר לאישה שרוצה לקבל תרומת זרע לעשות זאת בפרטיות מוחלטת, בבית שלה, לבחור ולהחליט בזמן שלה".

 

האפליקציה, כצפוי, כבר זכתה לביקורת נוקבת על ידי רבים. ג'וזפין קווינטביל הגיבה על אתיקת הפוריות: "מייצרים פה אבות דיגיטליים. זה הביזוי האולטימטיבי של המונח 'אבהות'".

 

הנשים יכולות לסנן את הגברים באמצעות התכונות שהכי חשובות להן באב וכמובן יכולות לסדר את ההגדרות, כך שהן יקבלו התראה כשנמצא עבורן תורם זמין שעשוי להתאים.בין התורמים האנונימיים: עורכי דין, רופאים, מהנדסים ושחקנים.

 

 

האפליקציה עמדה בכל הקריטריונים הנוקשים שנקבעו ברשות להפריות אנושיות ואמבריולוגיה (HFEA), שמפקחת ומסדירה כל מה שקשור בהפריה חוץ גופית (IVF).כמובן, כבר קרוב למחצית מהמרפאות הפרטיות העוסקות בהפריות בבריטניה כבר נרשמו לשירות.

 

בנק הזרע בלונדון, שהיה בעבר בנק הזרע ברשותו של ד"ר לואי יוז שהקים אותו בשנת 1976, סופח לאחרונה עם בנק הזרע ומרפאת נשים החדשים שנפתחו ב-2010.

 

בהצהרה באתר האינטרנט נכתב: "בנק הזרע בלונדון (LSB) הוקם כדי לענות על המחסור החמור בתרומת הזרע בבריטניה. עם תמיכה ממגוון רחב של גברים אלטרואיסטיים, אנו גאים להיות הספקים הגדולים ביותר של תרומות זרע בבריטניה".

תגובות (0)
הוסף תגובה