מיומנו של מקרר של רווקה תל אביבית

 

כרווקה תל-אביבית שמכבדת את עצמה (ובינינו, אחת כזו שרוצה להצליח לחיות בעיר הגדולה, ליהנות, לפתח קריירה וגם תוך כדי לחסוך), מצאתי עצמי מברמנת באחד הברים הנחשבים בעיר, עבודה בלילות, מאתגרת, מעייפת אבל כזו שגם מכניסה לך סכום יפה מהצד…

 

לפני כשבועיים, בדרכי הביתה לאחר משמרת, נכנסתי לאחד מהסופר-מרקטים שפתוחים בשעות לא שעות, עבור אנשים כמוני שחווים ג'ט לג מהחיים גם בלי לטוס לאיזה יעד אקזוטי, מצאתי את עצמי עוברת בין המדפים, מחפשת משהו להשקיט בו את הרעב שלי, משהו שיהיה טעים, משביע, מזין אבל, (והנה, אני מוציאה לכם את המרצע מהשק כבר בשלב זה) גם לא משמין, או עתיר קלוריות או סתם לא בריא באופן חריג בשעות האלה של היממה.

 

עברתי ליד מקרר הקפואים ונתקלתי בשקיות הירוקות של טבעול.

 

כילדה, שניצל תירס או שניצל תרד, ואפילו נקניקיות טבעול, היו חלק קבוע מתפריט ארוחות הצהריים שלנו, אמא שלי תמיד היתה מכינה לנו סיר עם פחמימה ואנו היינו מחממים לנו את התוספת שליד, כל אחד וטעמו הוא.

 

נזכרתי איך הייתי מעבירה ימים שלמים בבית-הספר עם פנטזיה בראש ורוק בפה על השניצל שאחמם לי כשאגיע הביתה, הייתי אוהבת להניח אותו בתנור, לגרום לו להיות 'קריספי' מבחוץ ורך מבפנים, קצת קטשופ ומיונז ליד, והופ… גן עדן אמיתי בתוך חלל הפה שלי!

 

הפעם, לשקיות הירוקות של טבעול שקפצו לי בזיכרון, נוסף מימד חדש, מדבקה יפה, מרובעת, לבנה, עם כיתוב כה סקסי ומפתה: רק 99 קלוריות ליחידה, וואו. וואו. וואו.

העמסתי בעגלה מכל הטוב הזה, שניצל טבעול, ותרד וברוקולי ותירס והמבורגר צמחוני – והבנתי שנראה לי שסנטה קלאוס כנראה הגיע מוקדם השנה; אחרת אין הסבר לעובדה כי החל מהיום, אוכל לחזור למאכלי הילדות שלי, אלה שמשלבים בצורה הכי מושלמת בעולם טעם, בריאות ותזונה נכונה, כיף לי! וטעים לי!

 

 

לא אלאה אתכם בתיאורים עסיסיים על ארוחות הערב והלילה שלי (ובינינו, אם היה מקובל בעולמנו לפתוח את הבוקר עם קפה שחור והמבורגר צמחוני לצידו, גם את זה כנראה הייתי עושה) שהפכו לחגיגה אמיתית, רק אזכיר, כי בעיניי לפחות, טעם לפעמים חשוב הרבה יותר מבריאות (אנו חיים בעולם של פיתויים, לא ניתן להתכחש לכך), ולמצוא סדרת מוצרים שכזאת, שמכילה בתוכה רכיבים חיוניים לגוף, כאלה שאנו צריכים לצרוך אותם ברמה היומיומית, ויחד עם זאת, וללא שום ויתור, גם מספקם טעם נהדר, פריכיות וכמות קלוריות נמוכה – זו הברכה הקולינרית האמיתית.

 

לפני כחודשיים עברתי לתל-אביב, המקרר שלי כבר לא ריק, הבטן גם היא מלאה –
עשו טובה לעצמכם, רוצו למרכול הסמוך לביתכם, נסו את הסדרה החדשה של טבעול, ותבטיחו לי שאם היה לכם טעים, תעשו משהו טוב וספרו גם לחברים שלכם, מגיע להם!

תגובות (0)
הוסף תגובה