אורלי לוי אבקסיס: יש פוליטיקאים שנורא אכזבו אותי

על עזיבת 'ישראל ביתנו'

"להישאר במפלגה זה נוח, יש גב, יש משמעת סיעתית שעובדת פעם לטובתך ופעם לטובת האחרים ויש מעין מאזן של רווח והפסד.

מגיעה נקודת זמן בו את מבינה שאזור הנוחות שזה לא האזור ממנו את יכולה לקדם דברים. אם את בונה על זה שיהיה לך את הגב לקדם את הנושאים שלך בדיוק כמו שאת נותנת את הגב לקדם נושאים אחרים של חברים בקואליציה, את מגלה שהנושאים שלך פשוט לא מעניינים, לא משנה מה נאמר לך ומה הובטח לך".

על להיות חברת כנסת ללא סיעה

"זה קשה ומשחרר. זה קשה יותר כי את נדרשת להיות כל הזמן עם האצבע על הדופק, אין מנהל סיעה, אין מזכירת סיעה, אין מישהו שבא ואומר "שינו את סדר היום", את צריכה להיות עם צוות מאוד מקצוען ששם לב לשינויים כל הזמן ולדעת להיות אסרטיבית. לפעמים הפוליטיקה מתנהגת כמו ג'ונגל וכשמריחים גווייה, כשמריחים את הדם, את מגלה שיותר מדי אנשים, וביניהם גם כאלה שהחשבת לחברים, מנסים לפשוט מעלייך את הכלים, את האמצעים, שאיתם את אמורה לעבוד. יש אנשים שנורא אכזבו אותי כי הם נושאים תפקיד".

 

 

על נשים בכנסת

"את מגלה שישנם אנשים מסוימים שאת יכולה לשתף איתם פעולה גם אם אתם נמצאים בשני צדי מתרס שונים. שתדעו לכם, יש דבר כזה 'אחוות נשים בפוליטיקה', יש שיתופי פעולה. אני יודעת שזה שבוע קצת מטורף לומר את זה אבל דווקא עכשיו צריך להדגיש את זה.

אני יכולה להעיד גם מהצד של הקואליציה וגם מהצד של האופוזיציה- יש נשים טובות בכנסת והרבה פעמים אנחנו מתעלות מעל שיקולים אישיים, מעל תפיסות עולם מדיניות או אחרות כדי לשתף פעולה בנושאים שצריכים להיות קונצנזוס".

על ח"כ ענת ברקו

הרגשתי שהיא לא הייתה מעזה לכתוב את זה לו עדיין היית חברה ב'ישראל ביתנו'. היא זיהתה אישה לבד ואפשר לתקוף אותה. את חושבת שהיא הריחה את הבדידות?

"לחלוטין. אגיד לך יותר מכך: יש לי תחושה שהיא עוד חושבת שהיא תקבל על זה עוד נקודות זכות מעבר למה שהיא קיבלה לצערי הרב בחשיפה התקשורתית האחרונה".

היא הייתה חברה שלך?

"היא ניסתה להיות נחמדה תקופה מסוימת. יש לי הרגשה שהיא רוצה שריון ב'ישראל ביתנו' והיא חושבת שככה היא תקבל את זה. תבדקו את הלאה, אני זרקתי את זה באוויר, אין לזה כיסוי. תהיו ערניים. היא חושבת שהיא באה מטעם מישהו אבל בעיניי זו הייתה משימת התאבדות.

יש אנשים שאני לא מצליחה להבין את ההיגיון שלהם. אני קוראת לזה 'תסמונת חצרוני', שאין מבחינתם 'תקשורת רעה'. כל עוד אתה בתקשורת, תרכב על זה גם אם זה מוציא אותך הזוי. זה השיח שאנחנו רוצים? יש לי שתי בנות מתבגרות בבית. הן מאוד דעתניות ומאוד ענייניות ויש רגעים שאני מתביישת כי אני מנסה להסביר להן כל הזמן מה הדברים החשובים והעיקריים וכו' וכו' ובסוף אחת מהן באה אליי ואומרת לי 'תחנכי את החברות שלך בכנסת'. זו הדוגמא! מה עוד נשאר לי לומר?"

יצא לכן להיות בשידור רדיו משותף מאז. היא הרימה אלייך טלפון מאז? סימסה? משהו?

"לא ואני אגיד לך משהו? זה לא מעניין אותי. טיפוס כזה… אי אפשר לעבוד איתו. נקודה. בן אדם שלא עונה לגופו של עניין אלא לגופו של אדם או אישה הוא טיפוס נמוך, נאלח ויותר מכך- מתחמק מעבודתו. היא נמצאת בקואליציה על משבצת של תמיכה, בין השאר, בפריפריה. השאלה היחידה המהותית שצריכה להעסיק אותה היא איך מייצרים תשובה לבעיות הקונקרטיות בפריפריה".

על בחירתו של טראמפ לנשיאות ארה"ב

"אני באמת חושבת שיש לנו מה לעשות כדי לא להגיע לשם, גם אם היום זה נורא טרנדי להיות כזה בוטה  ומשוחרר מחסמים וכו'".

על הפוסט של נתניהו על השיחה בין שרה נתניהו למלניה טראמפ

"מעניין מה היה קורה האם התוצאה הייתה הפוכה? היא הייתה מנהלת את אותה שיחה עם ביל קלינטון? נו וואי".

האם נראה אותך בכנסת הבאה? ואם כן- באיזה בית?

"אני אהיה חלק מההנהגה הבאה במדינת ישראל כי אני חושבת שאני ראויה ושהציבור רוצה לראות פוליטיקה אחרת. איזה בית? עוד מוקדם. החלופה האידיאלית מבחינתי היה להקים גוף בו יהיה לי סיי. אנחנו בודקים את זה, זה לא כזה פשוט אבל זה בר ביצוע וכמובן- יש גם אופציות אחרות".

תגובות (0)
הוסף תגובה