קמפיין ההלבשה התחתונה ששובר את כל הסטיגמות

על פניו נראה שהקמפיין החדש של מותג ההלבשה התחתונה AnaOno הוא עוד אחד מיני רבים שהחליט לוותר על השירותים של דוגמניות מקצועיות ובמקומן להעסיק נשים "אמיתיות". אבל כשמסתכלים קצת יותר לעומק מגלים שAnaOno זו בעצם חברה שמיועדת לנשים שנמצאות בשלבים שונים של סרטן השד, ובהתאם גם הנשים שבקמפיין הן כאלו שמתמודדות עם המחלה.

 

עוד באון לייף: 

 

דונה דונופרי היא האישה שעומדת מאחורי המותג, אותו היא פתחה כדי לעזור לנשים להרגיש שהן יפות ובטוחות בעצמן. כניצולה של המחלה בעצמה, היא סיפרה ל-aplus   שהנשים שמשתתפות לא נבחרו על סמך מבנה גופן, למרות שהן ניסו להביא מגוון כמה שיותר רחב של נשים. "כל הנשים שצילמנו הן לא דוגמניות, אלא מורות, אחיות, אימהות, מדריכות יוגה, מדעניות ונשות מכירות". דונופרי מציינת כי בניגוד לטרנד היום, הן מאז ומתמיד השתמשו בנשים שהן לא דוגמניות מקצועיות, גם אם המותג לא זכה לאהדה תקשורתית בגלל זה.

 

 

דונופרי מקווה שאלו שיחשפו לקמפיין יוכלו לראות גם את היופי הפנימי של הנשים המשתתפות בו, ואלו שגם סובלות מהמחלה יוכלו להרגיש שהן לא לבד. "אנחנו מקווים שכאלו שחולים, לאו דווקא בסרטן השד אלא גם כאלו שסובלים ממחלות אחרות – בין שגלויות ובין שסמויות – או שסובלים מסטיגמות או כל נושא אחר שקשור לדימוי גוף, יראו את הנשים המהממות האלו כמו שהן – השכנה מהדירה ליד, האישה שאיתם ברכבת או במכולת. אלו נשים שנאבקות, שקמות והולכות לעבודה, שמגדלות ילדים, נשים שהן בעצם בדיוק כמוהם".

 

 

עוד מוסיפה דונופרי שהמטרה שלהם היא להטיף ליופי, ביטחון והעצמה. "אנחנו מצלמים מורה שעברה טיפולים בגלל המחלה הנוראית, או אישה שיכולה להיות נשואה עם ילדים, מישהי שאין לה את הגוף המושלם על פי התקשורת, מישהי שיש לה צלקות ושעברה כריתה, לא כדי לזעזע אלא כדי לתת לנשים האלו הרגשה שהן לא לבד. ושהן לא נשכחו. שהיופי שלהן הוא עוצמתי ומיוחד ואמיתי בדיוק כמו אישה שעובדת כדוגמנית מקצועית ומקבלת שכר כדי להיראות בצורה מסוימת ולמכור אידיאל מסוים".

 

 

"אנחנו מאוד מאמינים בצמד המילים 'גם אני'", אומרת דונופרי, "ואנחנו רוצים שנשים שרואות את השגרירות שלנו ישמעו שהן זועקות 'גם אני' – 'גם אני עם ביטחון עצמי', 'גם אני סבלתי מכאבים ומחלות', 'גם אני יודעת איך זה לא להיות מרוצה ממה שאת רואה במראה', 'גם אני יודעת מה זה לדאוג מהחשבונות, מהבריאות, מהאהובים עליך, מהעבודה שלך. אבל גם אני יפה ובטוחה בעצמי ואני מרגישה חזקה כי יש לי אמונה בעצמי'. אנחנו לא לבד בעולם וכולנו חווינו סוג כזה או אחר של כאב וכולנו יפים, לא משנה מה".  

תגובות (0)
הוסף תגובה