תביעת האימהות המשונה נגד סופיה ורגרה

אנחנו כבר די רגילים לשמוע על נשים שתובעות אבהות מגברים, אבל כמעט ולא יצא לנו לשמוע על גברים שתובעים אימהות מנשים, ועוד כשמדובר על ילדים שבכלל עדיין לא נולדו. אז אולי זה נשמע כמו סיטואציה מופרכת – הרי איזה גבר ירדוף אחרי אבהות ואיזו אישה תברח מאמהות? – אבל זו היא כרגע המציאות של כוכבת "משפחה מודרנית", סופיה ורגרה.

 

עוד באון לייף: 

גלית גוטמן מדגמנת הלבשה תחתונה ולנו זה כואב

שאנון דוהרטי: מהמכשפה של הוליווד לגיבורה לאומית

מה שמותר לביונסה אסור לאחיות מלול?

 

הכל התחיל ב-2013, כשורגרה ומי שהיה אז בן זוגה, ניק לואב, החליטו להביא לעולם ילדים דרך פונדקאות. השניים חתמו על חוזה, עשו טיפולים, הצליחו לייצר שני עוברים, אבל אז הם נפרדו, והטיפול – תרתי משמע – הוקפא. מאז הספיקה ורגרה להתחתן עם ג'ו מנגניילו ולמצב את עצמה כאחת הנשים החזקות והמצחיקות בטלוויזיה.

 

אלא שאז, לפני כשנה, החליט לואב להתקדם עם התהליך גם ללא ורגרה ולהפוך לאב דרך פונדקאית. הבעיה היחידה היא, שהוא צריך את הסכמתה של ורגרה לשימוש בעוברים, ונכון לעכשיו היא מסרבת להעניק לו אותה. וכך שניהם נמצאים בימים אלו במשפט מתוקשר וסבוך.

 

סופיה ורגרה וניק לואב בימים טובים יותר. תמונה: Shutterstock

 

מן הסתם ורגרה לא מרבה להתראיין בנושא, אבל לפני כמה חודשים היא אמרה להווארד סטרן "ילד צריך אמא ומערכת יחסים אוהבת בין הורים שאינם שונאים אחד את השני. לא הייתי רוצה להביא לעולם ילדים שכל הסיכויים נגדם כבר מההתחלה". צודקת, לא?

 

אבל רגע, לפני שאתם מתחילים להתעצבן על הדוש הזה, שמכריח את ורגרה להיות אמא בעל כורחה, כדאי שתקראו חלק מהדברים שהוא כתב במאמר: "רבים שאלו אותי: מדוע פשוט לא להמשיך הלאה ולהקים משפחה משלך? יש לי את מלוא הכוונה לנהוג כך. אבל זה לא אומר שעליי לתת לשני החיים שיצרתי להיהרס או להיות שמורים במקפיא עד קץ הזמנים. מאז שאני זוכר את עצמי, חלמתי להיות הורה…כשהייתי בשנות ה-20 לחיי היתה לי חברה שעברה הפלה וההחלטה היתה לחלוטין מחוץ לידיי. מאז חלמתי על ילד. מאוחר יותר נישאתי למשך ארבע שנים לאישה שעמה ניסיתי להביא ילדים, בעזרת מומחה להפריה. הקשיים שחווינו גרמו לי להרגיש, יותר מתמיד, שהיכולת ליצור חיים היא דבר מיוחד. כשהיא עזבה אותי, רצתי למשרת חבר בסנאט של מדינת פלורידה, וחלומותיי על משפחה נגוזו…זמן קצר אחרי, ב-2010, פגשתי את סופיה. הקריירה שלה בדיוק החלה להמריא, ולא רציתי ללחוץ עליה, משום שרציתי שהיא תגשים את חלומה ותקטוף את הפירות של עבודתה הקשה…כשהתארסנו ב-2012 התחלתי לקדם את רעיון הילדים. כפי שציינתי בתלונתי, ארוסתי התעקשה על פונדקאית. באמצעות הביציות שלה והזרע שלי יצרנו שני עוברים ממין נקבה. כל כך התרגשתי כשנוצרו החיים האלה שהתחלתי להציע שמות שבהם אנחנו יכולים לקרוא להן. העובר הראשון שהשתלנו לא שרד. בפעם השניה הפונדקאית עברה הפלה, והרגשתי מרוסק…שנה אחר כך ניסינו שוב, ויצרנו עוד שני עוברים, שניהם ממין נקבה. אבל כשהתחלנו לדבר על פונדקאיות אפשריות, שוב התברר שהורות היא עניין הרבה פחות דחוף עבורה מאשר עבורי. היינו ביחד ארבע שנים. היות שכבר הגעתי לגיל 40, נתתי לה אולטימטום. כשהיא סירבה, נפרדנו".

 

לואב טוען שהוא לא רוצה כלום מורגרה – לא כסף ולא זמן, אלא רק הסכמה לכך שהוא יעשה שימוש בעוברים הללו שמחכים להם.

 

ורגרה עם הבעל,  ג'ו מנגניילו. תמונה: Shutterstock

 

עדיין לא השתכנעתם? עדיין בטוחים שמדובר בשמוק? אז מה היה קורה לו זו היתה אישה בת ארבעים פלוס, עם רצון עז לילדים, חוסר מזל בבני זוג ושני עוברים בריאים שיכולים להוות פוטנציאל לא רע לשני ילדים? מה היה קורה לו היא היתה כותבת עד כמה היא כמהה לילדים ולמשפחה, ועוד אפילו מוסיפה שאין לה שום דרישה מהאב, למען הסר ספק? הרי אם היא היתה אומרת שכל מה שהיא רוצה זה בסך הכל להיות אמא, סביר להניח שהיינו מקבלים את זה בהבנה. אולי לא בהכרח חושבים שהיא צריכה ללכת על זה, אבל בוודאי שלא היינו משמיצים אותה וכותבים עליה טורים נבזיים, כפי שעשו לא מעט מכלי התקשורת בארצות הברית. הרי כולנו יודעים שאין דבר חשוב לאישה מאשר לספק את הצורך האימהי שלה (ואם אין לה כזה, מישהו כבר היה דואג לשלוח אותה להשיג צורך אמהי ומייד), אבל גבר שמעוניין להיות אב? מממ…משהו פה כבר מיד נראה לנו חשוד.   

 

אז איפה זה עומד עכשיו? בימים האחרונים, החליט לואב ללכת על טקטיקה חדשה בבית המשפט, והוא הצהיר ששתיים מתוך האקסיות שלו התקשו להיכנס להיריון או שעברו הפלות, משום שבסעיף בחוזה שלו עם ורגרה, הסכימו השניים שאם לאחד מהם תהיה בעיה ללדת ילדים, השני יוכל להשתמש בעוברים. ורגרה מצידה מעוניינת שלואב יחשוף את שמותן, אלא שבינתיים לואב דורש לשמור על פרטיותן. עכשיו אתם צריכים להחליט בעד מי אתם במשפט השלמה הזה, כי למען האמת, אני עוד לא החלטתי. 

תגובות (0)
הוסף תגובה