מחקר: מה מניע נשים לבגוד בבן הזוג שלהן?

כולם יסכימו שזוגיות ומגורים משותפים זה לא תמיד עסק פשוט. הוא משאיר את התחתונים זרוקים ולא עושה את הכלים, היא אף פעם לא מחליפה מצעים… יש כל כך הרבה דברים שוליים לכאורה שעשויים להעיב על הקשר ברמה היומית. ייתכן שבדיוק הדברים השוליים והשגרתיים הם אלו גורמים לנשים לרחרח קצת את הדשא של השכן.

 

עוד באון לייף:

 

סקר דעת קהל שנערך בצרפת על ידי אתר Gleedon– אתר 'היכרויות מחוץ לנישואים' המיועד לאנשים שכבר מצויים במערכות יחסים ומחפשים פרטנרים מחוצה לה- ניסה לענות על השאלה: מה  מניע נשים לבגוד בבן הזוג שלהן?

הסקר שבוצע באמצעות שאלונים אנונימיים עליהם השיבו 10,000 נשים בוגדות גילה ש- 73% מהן הפסיקו להיות נאמנות לבן זוגן בגלל שלטענתן, בן הזוג שלהן משתתף מעט מדי או לא משתתף בכלל בעבודות הבית.

 

 

86% מהנשאלות ציינו כי הן כועסות על העדר שיתוף הפעולה של הפרטנר בכל הנוגע לתחזוקת הבית בעוד 84% ציינו כי הדבר מוביל לוויכוחים חוזרים ונשנים שמעיבים על חיי הזוגיות. התוצאה ברורה: חלוקת משימות לא שוויונית בבית משפיעה ישירות על ההרמוניה בין בני הזוג והעדר ההרמוניה, מן הסתם, מעלה שאלות לגבי טיב הקשר כולו ועשויה להוביל, במוקדם או במאוחר, לבגידה.

התוצאות מדאיגות במיוחד עבור גברים לבנים בריטים שנמצאו כגרועים ביותר בחלוקה שווה באחזקת הבית. גברים שחורים מהקאריביים הם ככל הנראה הגברים שהכי קרובים לבצע את חלקם במטלות הבית בצורה הוגנת.

הסקר הזה מגיע במקביל למחקר שבוצע באוניברסיטת מישיגן בו נמצא כי לגברים נשואים יש 7 שעות יותר זמן פנוי בשבוע מלנשותיהם שמקדישות את הזמן הזה למטלות הבית.

במחקר אחר שנערך באוניברסיטת אלברטה בקנדה נמצא שזוגות שחולקים שווה בשווה את מטלות משק הבית מקיימים יותר יחסי מין  מאלו הנשענים על סטריאוטיפים סקסיסטיים ישנים לפיהם האישה אחראית על הבית והגבר אחראי על הפרנסה.