האם את באמת מגשימה את הייעוד שלך?

זוגיות, אהבה, הורות, כולן ייעוד טבעי. ככל זן בטבע, הייעוד הביולוגי שלנו הוא – לקיים את הזן, הווה אומר – להתרבות. מאחר וזהו ייעוד ראשוני וחזק, אנו שואפים לכך בכל מאודנו. אך גם לאחר שהגשמנו ייעוד זה, או לאחר שהחלטנו שאינו מתאים לנו, לעיתים עולות שאלות: האם יש סיבה לחיי? האם יש בחיים האלה משהו נוסף? האם באתי לכאן להשאיר חותם? ואם כן – מהו הדבר שלשמו הגעתי לכאן?

 

זוגיות, כל זוגיות, היא חוויית חיים. הורות בכלל ואימהות בפרט, היא חוויית חיים כה מרכזית שיש האומרות שילדיהן הם החיים עצמם. מערכות היחסים האלה יכולות להיות טובות, קשות, קלות, מגשימות או מתסכלות, אך בדרך כלל הן משמעותיות בכל מקרה. הן חוויות מעצבות, כאלה המשפיעות לעומק על חיינו. חוויות אלה מפגישות אותנו עם עצמנו. בכל מערכת יחסים נפגוש את ילדותנו, הורינו, עברינו. נזהה בבני זוגנו דפוסים מוכרים, נפגוש בהתנהגותנו, בדפוסי הרגש שלנו את הבית ממנו באנו. מבחינה זו זה תהליך של התפתחות אישית.

אנחנו נכנסים לכל זוגיות במצב אחד, ויוצאים ממנה שונה. כל חוויה של התפתחות אישית תיקח אותך שלב נוסף בדרך, הדרך אל עצמך ואל ייעודך.

 

 

מה הייעוד שלך?

הייעוד שלך הוא מה שנועדת להביא לעולם הזה, תוצאת החיים בייעוד זהו החותם שתשאיר כאן. ייתכן ותשפיעי רק על חיי ילדייך ובבני משפחתך, ייתכן שהשפעתך גדולה ועמוקה עוד יותר. בכל מקרה, גם אם אינך מודעת לכך – כל אחד ואחת משפיעים, חשובים, שווים. אין עוד אחת כמוך. בשביל לעמוד על טיבך הייחודי, תוכלי לחקור מהו ייעודך. כשתגלי מהו ייעודך – תוכלי לבחור לחיות אותו. החיים בייעוד אינם בחירה בין משהו שאוהבים, למה שאת חייבת לעשות. החיים בייעוד הם הדבר שאת אוהבת וצריכה לעשות גם יחד. הייעוד הוא הגשמת העצמי העליון שלך, הגשמת עצמך במלא עוצמתך.

 

אנחנו בייעוד שלנו כשאנחנו במצבים בהם תכונותינו מתפקדות כיתרון. כשאתם חשים אושר, סיפוק והגשמה. תארו לעצמכם תפקיד בו כל תכונותיכם מתפקדות כיתרון, האם לא תהיו אפקטיביים ורווחיים הרבה יותר?

 

אין תפקיד כזה? מי אמר? כשאת יודעת מהו ייעודך, את מבינה בדיוק מהם התפקידים אותם נועדת לעשות, ויש לך את היכולת לבחור לעשותם. כשאינך יודעת מהו הייעוד שלך, את – כמו כולם – עוסקת בחיפוש וטעייה. התובנה העמוקה לגבי מהות עצמך, יכולה לעזור לך להבין טוב יותר את השפעת הזוגיות שלך (או חוסר הזוגיות) על חייך, ועד כמה נכון לך המצב הנוכחי.

על פי תפיסת הייעוד, כל החיים הם תכנית הדרכה, או הכנה לייעוד שלך. כל דבר שחווית יתרום לך בבואך לחיות את ייעודך. את שווה, את ייחודית, את אחת ויחידה ואין עוד כמוך בעולם! את בדיוק מי שנועדת להיות, על כל תכונותייך וחוויותייך, ויש תפקיד חשוב שנועדת לעשות כאן.

 

למצוא את הכלים

ייתכן ואתה, למשל, מתוסכל ומוציא תסכול זה על סביבתך, על אהוביך. ייתכן ואתה סובל, קשה לך, ועל כן אתה "קשה". אלו אינן תכונות שלך, אלו דרכי התמודדות עם המציאות המתסכלת שבה מתנהלים חייך. ייתכן ותוכל לבחור נתיב קל ומאושר יותר שישחרר אותך מהתסכול העוצר אותך. התסכול המונע מאושר לחדור לחייך. לא כל אחד מוכן לחקור על ייעודו. בדרך כלל נדרשת עבודת מודעות, תהליך גילוי ובחירה, לפני שתוכל לפסוע אל עצמך ולגלות מי אתה באמת. בתהליך למציאת ייעוד החיים, "דע את ייעודך",  קיימים כלים המאפשרים הבנה עמוקה ומפורטת של ייעוד חייך. התהליך מאפשר לך להתדיין עם פחדייך, אלה העומדים בינך לבין גילוי ייעודך, וכלים המאפשרים לך להבין מי אתה בשיא עוצמתך.

 

הטבה מיוחדת לגולשות און לייף להרצאתו של טים קלי ב-2 בדצמבר ב"טוקהאוס" בנמל תל אביב. – לחצו והירשמו.

 

בעת הזמנת כרטיס יחיד, ייפתח חלון – בו יש להקיש את קוד ההטבה און לייף והמחיר יתעדכן ל-58 שקלים במקום 68. מספר הכרטיסים מוגבל.

תגובות (0)
הוסף תגובה