קיילין קונווי: האישה מאחורי הקמפיין המצליח של טראמפ

קיילין קונווי נקראה לנהל את הקמפיין של דונלד טראמפ  ב-17 באוגוסט והפכה לאישה הראשונה אי פעם שמנהלת קמפיין לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקנית. היא נסעה עם טראמפ לאורכה ולרוחבה של אמריקה במהלך הקמפיין שלו בחודשים האחרונים, ייעצה לו, ואף הופיעה לעתים קרובות בטלוויזיה מטעמו.

 

קונווי, בת 49, היא פעילה פוליטית ותיקה, שהעבירה את שלושת העשורים האחרונים של חייה במתן ייעוץ לרפובליקנים כיצד עליהם לפנות לנשים וכיצד להשיג את קולן בהצבעה. למעשה, היא עשתה את זה עבור טראמפ הרבה לפני שהוא הפך אותה למנהלת הקמפיין שלו.  

 

הנה 10 דברים שכדאי לדעת על קונווי:

 

1. היא מאוד משכילה. מאוד

קונווי סיימה תואר ראשון במדעי המדינה בהצטיינות בוושינגטון הבירה ב- Trinity College. לאחר מכן היא למדה באוניברסיטת אוקספורד והצליחה להיכנס לרשימה המצומצמת והיוקרתית של The Phi Beta Kappa Society (איגוד הסטודנטים המצטיינים והמבריקים ביותר בארה"ב במדעי הרוח). מאוחר יותר סיימה תואר במשפטים בהצטיינות בבית הספר למשפטים באוניברסיטת ג'ורג 'וושינגטון.

 

 

2. היא נשואה ואם לחמישה ילדים

קונווי נישאה לג'ורג ט. קונווי השלישי, עורך דין מניו יורק, בשנת 2001. מאז נולדו לזוג חמישה ילדים, ביניהם זוג תאומים. לפני שהתחתנה ניהלה קשר רומנטי עם פרד תומפסון, סנטור טנסי האחרון, מחוקק רפובליקני ושחקן שכיכב בחוק וסדר ובסרטים רבים אחרים.

 

3. היא עבדה באופן נרחב עם מחוקקים רפובליקנים

קונווי הוא נשיאה ומנכ"לית של חברת סקרים, שהיא עצמה הקימה בשנת 1995. החברה שלה עבדה לאורך כל הדרך כמעט תמיד עם המועמדים הרפובליקנים במטרה להגיע לקול הנשי וברשימת לקוחותיה, כך על פי CNN, נמצאים כל המי ומי של הפוליטיקאים הרפובליקניים והארגונים שמרניים.

 

אחד הלקוחות שלה, טוד אקין, נציג הרפובליקנים במיזורי, ספג ביקורת חריפה במהלך ריצתו הכושלת לסנאט בשנת 2012 כאשר עשה שימוש במונח "אונס לגיטימי" בראיון טלוויזיוני: "אם זה אונס לגיטימי, לגוף הנשי יש דרכים לסיים את הדבר הזה אם הוא מעוניין בכך".

 

מוקדם יותר בקריירה שלה, קיילין פיצפטריק (שם נעוריה) הופיעה בטלוויזיה לעתים קרובות ותקפה את הקלינטונים. (מאז שנות ה -90 היא סיפקה פרשנות בלמעלה מ- 1,200 תוכניות טלוויזיה).

 

 

4. היא גדלה בבית של נשים

הורה של קונוויי התגרשו כשהיתה בת 3: "גדלתי בבית עם אמא, סבתא ושתי האחיות הרווקות של האמא שלי", סיפרה. "בעצם, ארבע נשים קתוליות איטלקיות גידלו אותי".

 

5. היא מכירה את טראמפ במשך עשור, וזכתה לכינוי "זו שלוחשת על אוזנו של טראמפ"

קונווי נפגש טראמפ ב -2006, בתקופה בה היא התגוררה באחד הבניינים שלו, כך על פי הוושינגטון פוסט. קונווי מספרת שטראמפ היה בעלים קשוב ואפילו טרח להופיע לפגישות כדי לשמוע על החששות של השוכרים שלו. במהלך השנים, אחרי שקונווי הפציעה בשכיחות גבוהה יחסית בטלוויזיה, טראמפ התחיל לקרוא לה לשיחות התייעצות קצרות בנושאים שונים.

 

הצמד נפגש שוב במרץ 2015 לדון על הנשיאות. היא סיפרה שטראמפ הציע לה עבודה על הקמפיין שלו, אולם היא סירבה כי פחדה שהציבור לא יקבל בעין יפה את השותפות הזו. "בטח יגיעו שאלות כמו," מה בדיוק את עושה שם? מסבירה לו מה הוא צריך לומר לנשים?", אמרה.

 

6. היא עבדה עבור טד קרוז לפני שהצטרף לקמפיין של טראמפ

לאחר שסירבה לטראמפ, קונווי הלכה לעבוד עבור טד קרוז, חבר המפלגה הרפובליקנית המכהן בסנאט בגיוס כספים לקמפיין שלו והעבירה אותו מיתוג מחדש. קונווי, לפי דיווח של CNN גם העניקה גם את התרומה הכספית הגדולה ביותר האפשרית עבור קרוז: 5,400 דולרים.

 

 

 

7. היא כתבה ספר בשם "מה נשים באמת רוצות"

בשנת 2005, קונווי וסלינדה לייק, אסטרטגית דמוקרטית, כתבו יחדיו את הספר מה נשים באמת רוצות: כיצד נשים אמריקניות מתעלות מעל הבדלי גזע, מעמד, דת ועמדות פוליטיות כדי לשנות את הדרך בה אנו חיים.

 

8. אבל עובדת כבר שנים בעסק "שנשלט על ידי גברים"

"אני נמצאת כבר עשרות שנים בעסק שיש בו דומיננטיות גברית מובהקת. מצאתי, במיוחד בשלבים מוקדמים, שיש שם שפע של מקום עבור תשוקה, אבל יש מעט מאוד מקום עבור הרגש …", היא מספרת,  "אני אומרת לאנשים כל הזמן, 'אל תלכו שולל, במהלך יום העבודה שלי אני לחלוטין גבר".

 

9. היא מעודדת רפורמות הגירה ליברליות, או לפחות עודדה בעבר

למרות שהקמפיין של טראמפ נתפס כאנטי- מהגרים – בניית החומה המדוברת והתנגדות להגירה מוסלמית ולזרים באופן כללי- נראה שקונווי מעט יותר נאורה מהמעסיק שלה בנושא הזה. בשנת 2014 היא ניסתה לשכנע את הרפובליקנים לאמץ רפורמה מקיפה במדיניות ההגירה ולהעניק מעמד חוקי לעובדים זרים שאינם רשומים, כך על פי CNN. היא גם הייתה שותפה בכתיבת תזכיר עבור ארגון פרו הגירה FWD.us שמציג את היתרונות ביצירת מסלול פשוט לאזרחות עבור קרוב ל-11 מיליון עובדים לא רשומים. היא הייתה אחת מתוך 16 סוקרים רפובליקנים שחתמו על התזכיר.

 

10. היא לא מתה על מיט רומני, בלשון המעטה

בעוד מיט רומני ביקר את טראמפ לאורך כל הקמפיין, השניים נפגשו ב-19 בנובמבר במועדון הגולף של טראמפ בניו ג'רזי, ומאז כבר יש שמועות לפיהן רומני יתמנה למזכיר המדינה הבא.

 

אולם בחג ההודיה, קונווי צייצה בטוויטר שלה שהיא מקבלת "מבול של פניות- אישיות ובמדיה החברתית המזהירות נגד מינויו האפשרי.

תגובות (0)
הוסף תגובה