למה תמונת הלפני והאחרי הזו היא עבודה בעיניים?

קס היינס היא אמא בת 33 מאוסטרליה ששומרת על כושר ואורח חיים בריא, ומתחזקת הן גזרה שנשים רבות היו שמחות לאמץ והן עמוד אינסטגרם שמשוויץ בה. אולם מסתבר שהיא לא היחידה שמשוויצה בגזרתה – היינס גילתה שתמונה 'לפני ואחרי' שלה הפכה לוויראלית ונפוצה לכל עבר ברשתות החברתיות, במיוחד בעמודים שמשווקים תכניות הרזייה מהירה. הבעיה? התמונה הראשונה צולמה כשהיינס היתה בחודש תשיעי להיריון, והשניה צולמה בהפרש של שלוש שנים אחריה.

 

עוד באון לייף:

 

התמונה שהפכה לוויראלית – בהחלט מרשים, אבל זה לא קרה ברגע. מתוך האינסטגרם של היינס

 

כדי ליישר את ההדורים, היינס העלתה בעצמה את התמונה הוויראלית והעמידה את הדברים במקומם: "זהו לא שינוי של ירידה במשקל. זו אני בשבוע 39 להריון לעומת שלוש שנים אחרי הלידה. זוהי דוגמא, כמו שכל כך הרבה אמהות מדהימות הוכיחו, שאת כן יכולה לחזור ואפילו לשפר את הגוף שלך ואת צורת החשיבה שלך אחרי שהבאת ילדים. זו תזכורת שזהו לא 'הסוף', אחרי שאת מרגישה שלא תוכלי לעבור שוב בדלת. זוהי הוכחה שאת לגמרי יכולה להמשיך ולחיות אורח חיים בריא ולהיות מאושרת יותר משאי פעם דמיינת – עם התמדה, עבודה קשה והשקעה, הכל אפשרי. הכל תלוי בך".

 

עמוד האינסטגרם של היינס מלא בתמונות לפני ואחרי אמיתיות המציגות את השינוי וההתחטבות שעברה – אבל זה לא קרה ברגע, כפי שאותם עמודים שיווקיים מנסים לגרום לנו לחשוב. במהלך ההריון, היינס עלתה 25 קילו והיתה מודאגת מאוד מהמשקל שלה. "אם הייתי יודעת שאחרי ההריון לא רק שאצליח להחזיר את הגוף מלפני הלידה, אלא אפילו אהיה רזה יותר, חזקה יותר ובריאה יותר מאי פעם – פיזית ומנטאלית, הייתי הרבה יותר רגועה ונהנית מאותם תשעה חודשים כל כך הרבה יותר".

 

זו כבר תמונה יותר ריאלית: משמאל במאי 2015, מימין בנובמבר 2016. מתוך האינסטגרם של היינס

 

את אותם 25 קילו היינס השילה באמצעות שיטה פופולרית של מדריכת כושר בשם קיילה איטסיינס, אך מעל לכל חשוב לה להדגיש שזה לא קרה ברגע, ושלהציג השוואה כזו בין הגוף שהיה לה בחודש תשיעי לבין הגוף שלה היום היא פשוט לא ריאליסטית. 

תגובות (0)
הוסף תגובה