זעקת האמהות: נמאס לנו מעונשים מגוחכים לעברייני מין

כבר שבוע שלם שאנחנו, קבוצת "צדק צדק רודפות" מדברות על מה עלינו לעשות. המצב במדינה רק מחמיר וכל יום אנחנו מתעוררות ושומעות על פרשה מין גדולה. אלון קסטיאל שמואשם באונס ובשימוש בסם אונס, הפרשייה של גיל שפר ממשרד ראש הממשלה, הח"כ מהבית היהודי והשמועות על הטרדה מינית ולסיכום הסדר הטיעון המביך עם תא"ל אופק בוכריס.

 

נמאס לנו. נמאס לנו שאין התייחסות רצינית לעבירות מין, נמאס לנו מהסדרי טיעונים מביכים שמביאים עברייני מין למצב שהפשע משתלם ואין דין ואין דיין לכל עבריין.

 

הכעס שלנו ושל עוד רבות כמונו הצטבר, והחלטנו היום לצאת החוצה ולדרוש יחדיו ענישה הולמת לעברייני מין. לא משנה כמה מוצלחים, חכמים ותורמים למדינה הם– אין להם שום זכות לפגוע בנשים. עירית לינור כתבה בסוף השבוע שיש להעניק לבוכריס הנחת גיבור – ההנחה הזו לגיבורים על עבירות מין לא מקובלת עלינו ולכן חשוב לנו לצאת לרחובות להפגין. הענישה בארץ על פשיעה של עברייני מין היא מזעזעת.

 

הסדרי הטיעון שהפרקליטות הצבאית ופרקליטות המדינה סוגרות עם עברייני מין הם הסדרי טיעונים מביכים. עבירה כמו שבוכריס עצמו הודה בה- בעילה אסורה בהסכמה- היא עבירה שהעונש המרבי עליה הוא 7 שנים מאסר. מה הוא קיבל בעזרת הפרקליטות הצבאית (שתפקידה להגן על הציבור וכן, גם על חיילות)? הורדה בדרגה ומאסר על תנאי. להזכירכם, כולכם קיבלתם עונשים יותר נוראיים ממנו. (#יותר מבוכריס).

 

 

אנחנו דורשות שינוי של כל ההליך המשפטי ביחס לעבירות מין. הרי אנחנו יודעות ש 90% מהעבירות המין מתקיימות בין מכרים והדרישה הראייתית היא לא הגיונית. נשים עוברות מסכת ייסורים כדי להוכיח שהן אכן עברו פגיעה ולכן אנחנו דורשות שינוי.

 

מטרת ההפגנה היא לקרוא למערכות האכיפה להתעורר, לא כי אנחנו רוצות שעברייני מין ישבו בכלא (גם) אבל בעיקר כי אנחנו רוצות שזה ייפסק, שהפשע על עבירת מין יפסיק להיות משתלם, שהענישה תהיה מספיק מרתיעה וכדי שהבחור הבא שמחליט לפגוע במישהי או במישהו יזכור שהעונש כל כך חמור שזה לא משתלם לו, שיחשוב פעמיים לפני מה שהוא עושה.

 

אנחנו קוראות בהפגנה הזו לעצור.

 

לעצור ולחשוב לפני מה שעושים, שמערכת האכיפה תעצור ותחשוב ותבין שלעונשים שהיא נותנת יש השלכות. ההשלכות באות לידי ביטוי בפוגעים הבאים, ובנפגעות שחשות שעם עונשים כאלו לא כדאי להן ללכת ולהתלונן. והשלכות עלינו, הנשים שמאבדות את הביטחון שלהן בצבא ובחברה וחיות בתחושה שאין באמת מי שיגן עלינו.

 

אימא שצריכה לשלוח את הבן שלה לצה"ל במצב הביטחוני הנוכחי זה נורא אבל לא פחות נורא זו אימא שצריכה לשלוח את הבת שלה לשירות בצה"ל כי היא לעולם לא תדע איזה מפקד יכול להיות לה.

 

אנחנו יוצאות היום כדי לצעוק ולזעוק את זעקת הנשים ומבקשות מכולן להגיע, כדי להחזיר לנו את הביטחון, כדי שמערכת אכיפת החוק תתחיל להתייחס אלינו ברצינות ותתן עונשים הולמים לעברייני מין.

 

הצטרפו אלינו היום, למענכן, למען הבנות שלכן ולמען עתיד טוב יותר לנשים במדינה.

נתראה היום בשעה 19:30 בתל אביב, בין שרונה לקריה.

תגובות (0)
הוסף תגובה