דרישות העבודה המופרכות של המלון היוקרתי

דיויד וויקטוריה בקהאם, מייקל ג'קסון המנוח, טום קרוז ואפילו המלכה ויקטוריה הם רק חלק מהסלבריטאים שישנו על המיטות המפוארות במלון דרוצ'סטר בלונדון. המלון, שגובה החל מ-1,900 שקל ללילה, מושך אליו שלל ידוענים ואנשי עסקים, מהסוג שיודע להעניק טיפים נדיבים כשצריך. לכן אין פלא שלפחות עבור צעירים בבריטניה שמחפשים עבודה זמנית, נחשב הדרוצ'סטר לעבודה מועדפת. אולם לאחרונה נראה שבמקום לשלם לעובדיו, הוא דווקא גובה מהם מחיר.

 

עוד באון לייף: 

 

בימים האחרונים נמסר שמנהלי המלון עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם תביעה בעקבות החלטה של עובדות המלון בעבר ובהווה, להתנגד לרשימת החוקים המופרכת והסקסיסטית שהוטלה עליהן, אחרי שמנהלי המלון קיבלו תלונות על רמת ההיגיינה שלו.

 

בין הדרישות המוגזמות כלפי העובדות, גם האיסור להגיע עם עור שמנוני, או ריח רע מהפה. הן צריכות להגיע עם פנים מאופרות לגמרי, אבל לא בצבעים צעקניים. כמו כן הן נדרשות להוריד שיערות ולא רק ברגליים, אלא בכל מקום שאפשר לראות אותן, כמו הפנים. בעצם, הן צריכות להוריד שיערות גם כשאי אפשר לגמרי לראות אותן, נניח אם הן לובשות גרביונים. עוד בדרישות גם ציפורניים מטופחות עם מניקור על בסיס קבוע ולהיות ללא ריח גוף חריף.  

 

 

קיראן דורקה, עורכת דין שמטפלת בנושא, אמרה שאין שום בעיה עם בגדי עבודה שנדרשים למען התפקיד, אבל הכללים הללו כבר מעודדים החפצה של עובדות המלון. "אני הייתי מודאגת ממקום שבו המדיניות היא להחפיץ נשים על ידי זה שאומרים להן להתלבש בדרך מסוימת שבכלל לא קשורה לאופן שבו הן מבצעות את העבודה. הדרישה להוריד שיערות, למשל, היא כבר לגמרי החפצה וסקסיזם, שמיישרת קו אם איך שלכאורה נשים אמורות להראות.

 

הכללים האלו עלולים להיות גם לא חוקיים, כי הם יכולים לפגוע בדת של נשים מסוימות, שהאמונה שלהן לא מאפשרת להן להוריד שיער. באופן כללי, קוד לבוש שמתייחס לנשים באופן שונה מאשר לגברים הוא מפלה".

 

מריה קרי יוצאת מהמלון. תמונה: Shutterstock

 

אחת מהעובדות, אמרה בעילום שם ל- dailymail שהדרישות הן "מגעילות. זה נראה כמו משהו ששייך לימי הביניים. חלק מהדרישות הן גם ממש פוגעניות, הרי זה לא שאת בוחרת להיות עם עור שמנוני והרבה נשים, במיוחד בגיל ההתבגרות, סובלות מזה בעל כורחן.

העובדות כרגע בסדר, אבל הן פוחדות להתנגד לכללים או לגלות שאם הן יגיעו לעבודה עם ציפורניים קצרות מדי או עם שיערות ברגליים, למשל, הן יפוטרו על המקום".

 

פיליפ לנדאו, עורך דין לענייני עבודה, אומר שיכולות להיות מספר סיבות שבגללן מעסיקים יכולים לדרוש קוד לבוש, אבל על פי החוק, אלו לא צריכים להיות שונים בגלל גיל, מין, העדפות מיניות ומוגבלויות. "בהתאם, כל כלל שקשור להופעה צריך להיות שווה כלפי הגברים והנשים. מן הסתם החוקים לא יכולים להיות זהים, כי ברור שיהיו דרישות אחרות מגברים, אבל הם צריכים להיות בעלי סטנדרטים דומים, וכרגע לא ברור מה הסטנדרטים כלפי הגברים שעובדים בדורצ'סטר".

 

עוד טוען לנדאו שהבקשה להיות ללא שיער פנים יכולה להיות בעייתית גם בגלל כאלו שיש להן בעיות פיזיולוגיות שעלולות לגרום לשיעור יתר, כמו למשל שחלות פוליציסטיות. שלא לדבר על כך שיש בו בסיס גם להפליה על רקע גזעי, בגלל שנשים ממוצא ערבי נוטות להיות עם יותר שיעור פנים מאשר נשים בהירות ממוצא אירופאי.

 

צעירה שעבדה במלון אחר, סיפרה לגרדיאן שגם במלון שבו עבדה היו כללים דומים. מה שלה הכי הפריע היה ההכרח ללבוש שמלות צמודות – כלל שממש לא היה הכרחי לעבודה, ועוד גרר שלל תגובות לא נעימות מקולגות שעבדו איתה או מאורחים של המלון. עוד היא התלוננה שהיא הוכרחה ללבוש גרביונים בצבע גוף בלבד, מה שאילץ אותה להוריד שיערות כל הזמן, וכי באופן כללי היתה ציפייה מהן להראות סקסיות. "נאמר לנו שאנחנו צריכות להראות כאילו אנחנו הולכות לדייט ראשון", אמרה.

 

 

כנראה שהכללים המעצבנים האלו לא הולכים להפריע לכוכבים שמבקרים במלון על בסיס קבוע, בין השאר משום שהם אולי לא מסוגלים להבין מה כל כך מקומם בדרישה מצעירה לנצל חלק מכובד מהמשכורת שלה לשגרת טיפוח הכוללת שעוות ומניקור קבועים, רק על מנת שהיא תוכל להמשיך לעבוד. סביר להניח שהם גם לא מבינים מה לא בסדר בהתייחסות לעובדות כאילו הן עוד חפץ נוי שבבעלות המלון. בינתיים נראה שגם הנהלת המלון לא מתרגשת מהתביעה האפשרית, משום שזה מה שרולנד פסל, מנהל המלון, אמר להגנתם: "לדורצ'סטר יש קהילת עובדים גאה, שיחד עם מותגים אחרים שומרים על הסטנדרטים הגבוהים בעולם בכל הנוגע לאירוח, ואלו כוללים גם טיפוח. כל העובדים החדשים, הגברים והנשים, קיבלו עותק של כללי הטיפוח שלנו לפני שהם הגיעו לראיון עבודה".   

תגובות (0)
הוסף תגובה