עבריין מין מורשע מגן על בנו בן ה-15 שחשוד באונס

פרשת התקיפה המינית בבית ספר התיכון De La Salle בקונקורד, קליפורניה שכיכבה במרבית כותרות העיתונים בארה"ב בשבוע האחרון עולה מדרגה: כעת, אביו של הנער החשוד- עבריין מין רשום בעצמו- מתעקש שכל האירוע היה בהסכמה. בעוד אביה של הנערה המותקפת מאשים את הנהלת בית הספר היוקרתי בהגנה על התלמיד ועל נבחרת הפוטבול של התיכון, במקום על בתו.

 

De La Salle הוא בית ספר תיכון קתולי לבנים בלבד. הנער החשוד, בן 15, נכנס השנה לסגל נבחרת הפוטבול היוקרתית של התיכון. הנערה, גם היא בת 15, לומדת בבית הספר התיכון הסמוך Carondelet. התקיפה לכאורה אירעה בליל יום שישי ה-18 בנובמבר בקמפוס קונקורד במהלך משחק פלייאוף של נבחרת הפוטבול של De La Salle מול נבחרת הפוטבול של תיכון קלייטון. הנערה, לטענת אביה, הגיעה למשחק עם אמה. היא ונערות אחרות קיבלו הודעות טקסט מפורשות מהנער, והן רצו להתעמת איתו. עם זאת, לא ברור מדוע, כאשר הגיעה הילדה לעימות המדובר, היא הייתה לגמרי לבד והנער, לדבריה, אנס אותה באלימות.

 

 

ביום שני, 21 בנובמבר, כששבו כולם ללימודים, סיפרה הנערה למנהלת בית הספר שלה על התקיפה אולם הנער נעצר רק שבוע לאחר מכן, מה שכמובן הקשה מאוד על הקרבן ועל המשפחה שלה.

 

"נאלצתי לשבת בחיבוק ידיים ולחכות בזמן שהילד הזה עדיין הולך לבית הספר מעבר לרחוב, שני מטר מהבת שלי אחרי שהוא אנס אותה," אמר אביה של הילדה.שמו של החשוד ושמה של הקורבן לכאורה לא פורסמו בעיתונות כי שניהם קטינים. כמו כן, גם שמות בני המשפחה לא צוינו בשום מקום. אף על פי כן הילדה עצמה נאלצה להתמודד עם חרושת השמועות שהתרוצצה בשני הקמפוסים במקביל. "אנשים מדברים אבל אני הייתי שם, ואני יודעת מה באמת קרה, אז לא נתתי לזה באמת להגיע אליי", אמרה, "מה שקרה לי לא אמור לקרות לאף אחת. וזה לא בסדר שאנשים מצביעים דווקא על זה שנפגע כזה שעשה משהו לא בסדר וגורמים לו לחוש בושהאו אשמה. בנים צריכים לדעת ש'לא' זה לא'. נקודה. סוף פסוק".  

 

כעת אביו של החשוד, בן 38, יוצא להגנה על בנו הצעיר וטוען כי החלפת המסרונים הייתה הדדית לחלוטין. "היא זו שבעצם רדפה אחרי הבן שלי. הם היו פשוט שני בני נוער שקיימו יחסי מין. הם פשוט עשו את זה במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון. הוא גבוה, כהה ויפה תואר והוא שחקן בנבחרת, יש הרבה בנות שרוצות להיות עם הבן שלי," הסביר, "בגיל צעיר, כשהבנות רואות מישהו שהן אוהבות, הן הולכות על זה".

 

אביו של הנער – מי שהורשע בעבירות מין בקטינה מתחת לגיל 14 לפני כעשור – אמר שהוא עצמו היה בסיטואציה בה ילדה פחות או יותר באותו הגיל של זו שהתלוננה על בנו, שיקרה לו לגבי גילה, מה שהוביל אותו להרשעה והדגיש שזה לא צריך להשפיע על המקרה של בנו: "רק בגלל שיש לי הרשעה ושהפרט הזה תקוע איפשהו ברקע שלי… אני לא בן אדם כזה וגם הבן שלי לא. אני לא רוצה לראות גם את הבן שלי הופך לקרבן".

 

 

הנער חי לפרקי זמן קצרים בביתו של מאמן הנבחרת של התיכון שאף סייע לשלם את שכר הלימוד שלו. השנה הוא קיבל מלגת לימודים מלאה אולם נוכח החשדות ספק אם הוא יישאר שם. "הוא פגוע מאוד כעת, הוא מרגיש כאילו הוא איבד את כל עולמו", אמר האב, "הבן שלי עבר חיים קשים. לא היה לו אבא, לא היה לו אותי, הייתי בכלא".  

 

גרסה שונה לחלוטין של אירועים מגיעה מהקורבן לכאורה ומאביה. האב סיפר למשטרה שהילד עצמו התרברב מול חבריו על התקיפה בתחילת השיעור, כששבו כולם ללימודים ביום שני. ואילו הילדה סיפרה כי המשטרה מחזיקה בסרטוני אבטחה מהאירוע שוודאי לכדו חלקים מהתקיפה. הם מכנים את החשוד "מפלצת" ומביעים זעם על בית הספר בטענה שהדאגה העיקרית שלו היא להגן על שמו הטוב של מועדון הפוטבול המוערך והמוכר שלו ולא לתמוך בבתו.  

 

"הם לא אמורים לשים את הפוקוס על קבוצת הפוטבול שלהם כשיש ילדה שנפגעה. הם לא אמורים להתמקד בלספר לנו שהוא לא שיחק בנבחרת באותו הערב", אמר אבי הנערה ביום רביעי האחרון. "בכל ההתייחסות שלהם למקרה, הם מזכירים יותר את קבוצת הפוטבול שלהם מאת המקרה עצמו. זה מה שחשוב להם באמת".

תגובות (0)
הוסף תגובה