האבא שמלמד גברים איך לעשות צמות לילדות

כשאנחנו היינו ילדות, שיא התחכום וההשקעה היה להגיע לכיתה עם קוקו בלוף. היום, כמובן, קוקו בלוף זה תסרוקת לבית, ובכיתות מככבות כל מיני צמות מתוחכמות. גם אנחנו, האמהות, לא פעם מתקשות להגשים את גחמות השיער של הילדות. אז אם כך, מה יגידו אזובי הקיר – הלא הם האבות?

 

עוד באון לייף: 

 

יותר ויותר גברים נאלצים היום לעמוד המומים מול רעמות השיער של בנותיהם, בין אם הם אבות יחידנים או בין אם כאלו שמעוניינים לקחת חלק משמעותי יותר בחיי הילדות שלהם ממה שהאבות שלהם לקחו. גם קוקו פשוט יכול להיות אתגר עבורם, ועל אחת כמה וכמה כשהילדה מבקשת – שלא נאמר דורשת – תסרוקת קצת יותר מפונפנת.

 

בדיוק מול האתגר הזה עמד גם פיל מורגיז. כשהבת שלו אמה היתה בת שנה, הוא קיבל עליה משמורת מלאה. מיד הוא הבין שהוא אמנם הכין את עצמו לאתגרים הגדולים שמגיעים עם הורות יחידנית, אבל שכח לחשוב על הפרטים הקטנים, כמו מה לעשות עם השיער שלה.  

 

 

"בגלל שכבר היתה לה רעמה די רצינית על הראש שהפריעה לה ונכנסה לה לעיניים, התחלתי להשתמש בקליפסים קטנים כאלו וסחבתי אותם לכל מקום בכיס שלי", הוא סיפר ל-people. "אבל אז למדתי על הג'ל לשיער, ומבחינתי זה היה ניצחון גדול. חשבתי לעצמי 'וואי, עכשיו אני יכול להתחיל לעשות דברים'".

 

אחרי שהוא עבר לתסרוקות מורכבות יותר, הוא הבין שהוא יכול לעזור לאבות אחרים שנמצאים במצב דומה לשלו. וכך, לפני שנה הוא התחיל להעביר קורסים עבור אבות שמעוניינים לסדר את השיער של הבנות שלהם. השיעורים, שנקראים Daddy Daughter Hair Factory, ניתנים בחינם ועד היום למעלה מ-300 גברים נוכחו בהם. במקביל, הוא גם התחיל להעלות סרטוני הדרכה ביוטיוב, שכל אחד מהם זכה למאות אלפי צפיות.

 

 

מורגיז פונה לא רק לאבות יחידנים, אלא גם לאבות במשפחות נורמטיביות, שפשוט מעוניינים בקשר טוב יותר עם הבנות שלהן, ושלא מאמינים בחלוקת התפקידים המיושנת שעל פיה אמהות דואגות לדברים האלו, בעוד שהם צריכים לצאת לעבוד ולהרוויח כסף. מורגיז הוא דוגמה מצוינת עבורם, גם אם כביכול הוא נכנס לעולם הזה בעל כורחו, משום שהוא מאמין שהחלוקה בין "מטלות של אמא" ל"מטלות של אבא" היא מיותרת ומיושנת.

על ידי כך הוא מעביר שיעור לא רק לאבות שעוד קשה להם להשתחרר מהסיטגמות האלו, אלא גם עבור הילדות, שזוכות לראות מול עיניהן מודל בריא ושפוי של גבר.

 

 

"אני מנסה ללמד את האבות שאפילו אם יוצאת צמה מבולגנת, זה עדיין זמן שאתם מעבירים ביחד, וזה הדבר הכי חשוב", אמר מרגיז לסרטון תעודי קצר אודותיו, שנעשה במסגרת  Second Docs60. "העניין הוא הקשר. עצם העובדה שיש להן כזה מודל גברי היא חשובה, כי הן לומדות איך הגברים יכולים לקחת חלק בחיים שלהן". עוד הוא אומר שכבר אין מקום לכל מה שקשור לחוקים המיושנים של מגדר. "צריך יותר מעורבות של אבות, אנחנו צריכים להישאר מחוברים לחיים של הילדים שלנו, זה מה שיביא לשינוי בעולם". 

תגובות (0)
הוסף תגובה