איימי שומר סוגרת חשבון עם האנשים שטוענים שהיא לא יכולה לגלם את ברבי

השנים האחרונות לא היו קלות לברבי. הבחורה שעד לפני כמה זמן נהגה להעביר את ימיה במכונית הגדולה של קן ובהחלפת שמלות, מצאה את עצמה נדרשת להביע דעות, לצאת לעבוד ואפילו להשמין קצת. אכן, לא קל לנסות להפוך לאישה אמתית, במטרה לשכנע את האימהות העצמאיות של ימינו שברבי יכולה להיות טובה לבנות שלהן. כעת הברבי הולכת להיות אמתית מתמיד – לא רק שמצלמים סרט עם שחקנים בשר ודם אודותיה, אלא היא גם הולכת להיות מגולמת על ידי הקומיקאית איימי שומר, שאמנם בלונדינית, אבל רחוקה מהדימוי של ברבי כמו הבדלי הסנטימטרים בין המותניים לחזה שלה.

 

עוד באון לייף: 

 

על פי הדיווחים, העלילה תתחיל בכך ששומר תגורש מארץ הברביות על סעיף חוסר התאמה, משום שהיא לא מושלמת כמו כולן. היא תגורש בבושת פנים לעולם האמתי – כלומר זה שלנו – ובו היא תגלה שאין דבר יפה יותר מהייחודיות.

 

כמו שבוודאי שמתם לב, הסרט יעסוק באחד הנושאים הפופולריים ביותר עכשיו: דימוי גוף חיובי. לכן, על פניו איימי שומר היא הבחירה המושלמת לתפקיד, משום שהיא אחת הסלבריטאיות היותר מזוהות עם הנושא, בין השאר משום שהיא שומרת בקנאות יוצאת דופן על מידות גוף הגיוניות, מבלי להיכנע לתכתיבים ההוליוודיים. היא גם מרבה להתייחס לנושא ולהצטלם בזויות לאו דווקא מחמיאות, ובאופן כללי להכניס משב רוח מרענן ושפוי למדורי הרכילות ולמסכים.  

 

למרות זאת, נראה שלא כולם הבינו את הפואנטה ולא מעט מגיבים החליטו לצאת נגד הבחירה בה, בטענה שהיא לא נראית מספיק טוב על מנת לשחק את הדמות האייקונית. כצפוי, שומר לא נשארה פרייארית והגיבה כמו שרק היא יכולה.

 

השחקנית בת ה-35 העלתה תמונה לאינסטגרם בה היא יוצאת מהמים בבגד ים – ללא ריטוש וללא פילטרים. אמנם האימג' כשלעצמו כבר מבהיר את הנקודה: לשומר לא באמת אכפת מה כל המלעיזים אומרים עליה, אבל בכל זאת היא הוסיפה גם טקסט קצר עם מסר מעצים.

 

 

"אני מאוד גאה להיות מועמדת לשני פרסי גראמי ואני מאוד גאה שאני מועמדת לשחק כזה סמל תרבות חשוב", כתבה שומר. "אני חזקה וגאה בדרך שבה אני חיה את חיי, מתכוונת למה שאני אומרת ונלחמת למען הדברים שאני מאמינה בהם והתברכתי לעשות את כל זה לצד אנשים שאני אוהבת".

 

שומר המשיכה וכתבה שאין לה בושה וכשהיא מסתכלת במראה, היא יודעת מה משתקף מולה – "אני חברה, אחות ובת זוג נהדרת. אני קומיקאית שממלאה אולמות בכל העולם, יוצרת של סדרות טלוויזיה וסרטים וכותבת ספרים שבהם אני שופכת הכל ואני חסרת פחד, כמו שאתם יכולים להיות". שומר הודתה לכל אלו שתומכים בה ומסרה את תנחומיה לטרולים "שסובלים יותר ממה שאי פעם נוכל להבין. אני רוצה להודות להם על כך שהם מעידים שהבחירה בי היא מצוינת. בדיוק סוג כזה של תגובות מוכיח שמשהו לא בסדר בתרבות שלנו וכולנו צריכים לעבוד ביחד על מנת לשנות את זה".

 

שומר פנתה לכל מי שאי פעם הציקו לו או שהרגיש רע בגלל איך שהוא נראה והבטיחה שהיא נלחמת גם למענם "ואני רוצה שאתם תלחמו עבור עצמכם גם כן! אנחנו צריכים לצחוק על כל השונאים שלנו ולהביע רחמים כלפיהם…אני גאה להוביל את המהלך על ידי דוגמה אישית". את דבריה היא סיימה עם ציטוט שלה מנאום שנשאה ב- 2014 בפרסי הגלוריה לנשים מעוררת השראה: "אני מחליטה אם אני יפה, אני מחליטה אם אני חזקה. אתם לא תקבעו את הסיפור שלי, אלא אני".

 

כאמור, הפוסט הזה הוכיח סופית ששומר היא האישה הכי ראויה לקדם את השינוי שעובר על ברבי – אותה אחת שתמיד סימלה את האישה האידיאלית בעיני החברה, בין אם כעקרת בית באמצע של המאה הקודמת, או בין אם כאישה נהנתנית עם מלתחה יוקרתית בעשורים שבאו אחר כך. היום ברבי היא כבר הרבה יותר נגישה ואפילו פמיניסטית, ובין השאר זה משתקף דרך קמפיין הברביות של נשים מעוררות השראה, שבהן אווה דוברני, הבמאית האפרו אמריקאית, או סידני קייזר, ילדה בת חמש שהתפרסמה בזכות שמלות שהכינה מנייר ולאחרונה שיתפה פעולה עם המותג  J.Crew לקולקציה המיועדת לילדות. בהמשך הוציאה החברה גם ברבי בדמותה של אשלי גרהאם, דוגמנית הפלאס סייז שהצליחה ומצליחה לשבור שיאים, בין השאר כמו להיות הדוגמנית המלאה הראשונה שמופיעה בגיליון בגדי הים של הספורט אילוסטרייטד.  

 

 

 

ניסיון נוסף לפנות לילדות – או בעיקר להורים שלהן, שרוצים לחנך אותן להיות נשים חזקות – היה גם הקמפיין המקסים הזה, שבו הראו איך בעזרת הברביות הילדות שלנו יכולות להיות כל מה שהן רוצות – ולשם שינוי זה לא "מפורסמת" אלא פרופסוריות, ווטרינריות או נשות עסקים.

 

 

כמובן שכל הניסיונות האלו הם מבורכים, אבל עדיין לא בטוח אם הם יצליחו לתקן את כל העיוותים שהברביות, ובכלל דימויי הנשים בתקשורת, הטמיעו בנו ובבנות שלנו עד היום. אנחנו אמנם מנסות לגרום לבנות שלנו להיות טובות יותר מאתנו, ובעיקר לחסוך להן שנים של הפרעות אכילה, שנאה עצמית והקטנה, אבל בסופו של דבר גם לנו יהיה קשה לעמוד מול ילדה שמתעקשת שנקנה לה דווקא את הברבי הסטנדרטית, הבלונדינית והרזה, ולא את זו עם השיער והעיניים הכהות והירכיים העגלגלות. מעניין יהיה לראות אם איימי שומר סוף סוף תצליח לחולל בברבי, ובנו, מהפכה אמתית.  

תגובות (0)
הוסף תגובה