ביל קוסבי מקווה להגיע להסדר טיעון כדי להימנע מישיבה בכלא

ישראל עוסקת בשבועיים האחרונים בקדחתנות בעסקת הטיעון של תא"ל אופק בוכריס במסגרתה הקצין הבכיר שהואשם ב-17 סעיפים שונים של עבירות מין הולך הביתה עם הורדה בדרגה, מאסר על תנאי ופנסיה שמנה. אבל ראו איזה פלא, ישראל היא לא המדינה היחידה בה עברייני מין שואפים לסגור עסקאות טיעון שיותירו אותם עם עונש מגוחך בלי לראות את הכלא אפילו יום אחד מבפנים.

 

עוד באון לייף:

 

השחקן והקומיקאי ביל קוסבי, הגבר שלצמעלה מ-60 נשים טוענות שתקף אותן מינית ולפני שנה בדיוק הוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט בפנסילבניה על תקיפה מינית שאירעה בשנת 2004 מחפש לסגור את כל הסיפור בעסקת טיעון כדי להימנע ממשפט ארוך ומתקופת מאסר בפועל.

 

קוסבי שבראשיתה של הפרשה הכחיש בתוקף את ההאשמות וטען שהוא חף מפשע לחלוטין מחשב כעת מסלול מחדש (מזכיר לכם מישהו?) אחרי שלא הצליח לשמור מחוץ לכותלי בית המשפט תצהיר מ-2005 בו הוא הודה בסימום נשים לפני קיום יחסי מין איתן.

מאז אוקטובר 2014, טענו עשרות נשים שקוסבי תקף אותן מינית בין השנים 1965 עד 2008. על מרבית המקרים חל חוק  התיישנות . במהלך השנים הוגשו נגד קוסבי מספר תביעות אזרחיות בגין מעשים אלה. רק אירוע תקיפה מינית אחד מבין העשרות הללו הגיע לכותלי בית המשפט. ב-30 דצמבר 2015 הוגש נגדו כתב אישום על שלוש עבירות של מעשה מגונה שביצע, לכאורה, בשנת 2005, באנדריאה קונסטנד, אז סטודנטית באוניברסיטת טמפל. קוסבי שוחרר בערבות של מיליון דולר ומשפטו אמור להיפתח ביוני 2017. אם יורשע, צפוי לו עונש של עד עשר שנות מאסר לכל עבירה.

 

 

כעת מקור קרוב לקוסבי טוען כי השחקן המוערך ובני משפחתו, כולל אשתו קמיל שתמכה בו לאורך כל הדרך, מבינים היטב שיהיה לו קשה מאוד לשכנע את חבר המושבעים שלא היו דברים מעולם ושייתנו לו ללכת הביתה. לפיכך הם מקווים להגיע לעסקת טיעון במסגרתה קוסבי יודה, יקבל עונש מאסר על תנאי ויסיר מעליו את האיום למות בכלא. "הם יודעים שאין לו שום סיכוי לצאת זכאי, זה פשוט לא יקרה", אמר המקור.

 

"הם מקווים שהתובע המחוזי יאמין שעסקת טיעון והודאה בחלק מההאשמות תהווה ניצחון עבורו ומאמינים שגילו של קוסבי, מצבו הרפואי, הפגיעה האנושה בקריירה שלו והעובדה שהוא כבר שילם לקורבן מיליונים על המקרה יסייעו לתובע המחוזי "להגיע להחלטה הנכונה".

עסקאות טיעון לא זרות לקוסבי. תביעה שהוגשה נגדו ב-2005 על תקיפה מינית הסתיימה בהסדר טיעון שפרטיו לא ידועים עד היום. נראה שקוסבי באמת ובתמים מאמין שאפשר לאנוס נשים ולצאת מזה ללא פגיעה ממשית. בנוסף, הטיעון על "הקריירה שנגמרה" מנוגד לחלוטין להצהרה שהעניקה עורכת דינו לתקשורת בדיוק לפני חודש: ""כאשר מר קוסבי יימצא נקי מאחריות ומאשמה, ולאחר התפוגגותן של השמצות התביעה, הוא מצפה לחדש את הקריירה שלו".

 

עד כה שום נציג רשמי מטעם קוסבי או מטעם פרקליטות המחוז לא הגיב על העניין.

תגובות (0)
הוסף תגובה