פעילויות לילדים בחנוכה: סיור קולינרי או מופע?

לפני מספר חודשים השקנו, היזמים של חברת ?יאללה באסטה?, אפליקצייה מדליקה המאפשרת לאנשים לחוות יעדים קולינריים באמצעות סיורי טעימות עצמאיים. הערכים שעמדו אל מול עינינו בעת פיתוח האפליקציה היו: לחשוף עסקים קטנים בתחום המזון, המייצרים תוצרת מיוחדת ולספר את הסיפור שלהם למטיילים במקום; לאפשר ניווט עצמי וחקר עצמי של מטיילים את המקום בו הם מבקרים ולאפשר אינטראקציה ישירה בלתי אמצעית בין המטיילים ובין המקום; לעודד אורח חיים בריא של תזונה והליכה, רכיבה על אפניים והיכרות עמוקה עם הסביבה וכל זה במחיר שווה לכל נפש.

 

במסגרת האפליקציה, החלטנו להתאים חבילה מיוחדת לחנוכה  – חבילת פנאי לילדים והורים שמשלבת בין סיור קולינרי מותאם לילדים, מופע חנוכה וסדנא עם השחקנים.

 

טיפ קטן כשאתם יוצאים לסיור: תנו לילדים להוביל ולנווט באמצעות האפליקציה ולמצוא את המקומות בהם יגישו לכם טעימות. תסבירו להם שזה כמו פוקימון גו אבל במקום לחפש את פיקצ?ו הם יכולים לחפש סוחרים סיפורים וטעימות

 

צירפתי כאן כמה מהסיפורים שתוכלו לפגוש בדרך, על הסוחרים בשוק מחנה יהודה והטעימות שהם מספקים – כולם מחכים לכם שתבואו לטעום את האוכל שלהם ולהכיר את הסיפור וההיסטוריה שלהם. שוק מחנה יהודה טומן בחובו אנשים רבים, סיפורים מרתקים וכמובן אוכל נהדר. קחו לעצמכן את הזמן לגלות לבד, בזמן ובקצב שלכן ושל המשפחה, את הדברים שאתם הכי אוהבים.

 

החצפוריה של טנגו שביט

החצ'פוריה הוקמה בשנת 2009 ע"י טנגו שביט, שם מרתק תודו. טנגו, גרוזיני בן גרוזיני עלה ארצה ב-92’ עם משפחתו, התאקלם כגרוזיני ומתכחש לגיאורגי שבו. את המאפים המיוחדים שתמצאו במקום הביא טנגו מבית אמא. כל אחד מהמאפים מייצג מחוז אחר בגרוזיה. את הבצק מכינים ופותחים במקום, ממלאים אותו בשלל גבינות גרוזיניות איכותיות ומילוים נוספים (תפו"א, שעועית שחורה ועוד). בין מאפי הדגל של המקום תמצאו את האצ'ארולי – סירת בצק שמרים ממולאת בגבינות ומעליה ביצת עין, אצ'מה – עלי בצק מבושלים בשכבות של חמאה וגבינה ואפויים בתנור והאימרולי – שאותו תטעמו בסיור. האימרולי הוא מאפה גרוזיני, למעשה וריאציה של חצ'אפורי, העשוי מבצק שמרים וגבינה גרוזינית מלוחה. המאפה נכנס לתנור מרגע ההזמנה, כך שיש לקחת בחשבון המתנה של כ-10-15 דקות. את המאפה תקבלו בליווי חמוצי וזיתי הבית וסלט גזר גרוזיני מתובל בכוסברה ומעט חריף.

 

 

צילום: כפיר חרבי #bitemojo

 

כוס מיץ בריאות אצל עוזי אלי איש האתרוגים

עוזי-אלי חזאי, נולד בתימן, דור שלישי למשפחה מצאצאי הרמב"ם. עוזי אלי רוקח במקום תרופות ושיקויים המבוססים על חוכמתו של הרמב"ם, הרופא היהודי המפורסם מימי הביניים. הוא מאמין בנתינה מעצמו כדי להקל על סבלו של הזולת, ורואה בשיפור חייהם של אחרים משימת חיים. מיד משתיכנסו למקום תוכלו להריח את מגוון הצמחים והשמנים המציפים אותו. שייקים ירוקים ובריאים נסחטים מול עיני הלקוחות, ואנשים נכנסים ויוצאים על מנת לקבל אבחון, ברכה ותרופה טובה מעוזי-אלי. את מוצריו מבסס עוזי-אלי על האתרוג, פרי שעל פי תורתו של הרמב"ם מכיל סגולות רבות לריפוי הגוף והנפש. אם זמנכם בידכם ישמח עוזי-אלי לאבחן אתכם ולהתאים לכם תמצית ריפוי או קרם לפי הצורך האישי.

 

צילום: כפיר חרבי #bitemojo

 

צילום: כפיר חרבי #bitemojo

 

מאפיית מרציפן

יוסף אוזרקו הצעיר עבד לפני שנים רבות במאפייה במושבה הגרמנית, הוא התחיל כמנקה אבל התגלה כעילוי בתחומו עם מתכונים שהמציא. את הידע והניסיון שרכש במאפייה הוא הביא עמו לשוק מחנה יהודה, שם פתח מאפייה יחד עם אשתו שושנה כאשר גם הילדים משתלבים בעסק המשפחתי. מאפיית מרציפן היא למעשה מפעל חיים ויוסף מאמין שברכת ה' היא תעשיר, אם תטעמו תסכימו שלאהבה ולמומחיות שלו אין תחליף. במאפייה תמצאו מידי יום את הבן שלו איציק, הוא מנהל את המאפיה ביומיום והרוח החיה במקום.

 

צילום: כפיר חרבי #bitemojo
 

צילום: כפיר חרבי #bitemojo

 

מופע ?חנוכה הסיפור האמיתי? וסדנאות עם השחקנים בבית אבי חי

חנוכה – הסיפור האמיתי הינו מופע מצחיק ותנועתי המשלב פנטומימה, ליצנות ותיאטרון חפצים ומספר מחדש את סיפור חנוכה מתחילתו ועד סופו.

 

בואו לראות מה קורה כשהנרות קופצים מהחנוכייה ולא מוכנים להשתתף בחגיגה!

לאחר המופע יתקיימו מבחר סדנאות תיאטרון ותנועה עם שחקני ההצגה: פנטומימה, תיאטרון חפצים, ועוד (לילדים מגיל 4 ומעלה).

 

צילום: דנה בר סימן טוב

 

את הסיור המשולב שעשינו לחנוכה אפשר להזמין ישירות באפליקציה: הנה קישור להורדה למכשירי אייפון, והנה קישור להורדה למכשירי אנדרואיד

 

.

 

 

מאפיית מרציפן

 

יוסף אוזרקו הצעיר עבד לפני שנים רבות במאפייה במושבה הגרמנית, הוא התחיל כמנקה אבל התגלה כעילוי בתחומו עם מתכונים שהמציא. את הידע והניסיון שרכש במאפייה הוא הביא עמו לשוק מחנה יהודה, שם פתח מאפייה יחד עם אשתו שושנה כאשר גם הילדים משתלבים בעסק המשפחתי. מאפיית מרציפן היא למעשה מפעל חיים ויוסף מאמין שברכת ה' היא תעשיר, אם תטעמו תסכימו שלאהבה ולמומחיות שלו אין תחליף. במאפייה תמצאו מידי יום את הבן שלו איציק, הוא מנהל את המאפיה ביומיום והרוח החיה במקום.

תגובות (0)
הוסף תגובה