הילארי דאף הצליחה להביך את העולם בגלל נשיקה

השיר המעצבן טוען ש"אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא". עם העובדה הזו כנראה שאף אחד לא יתווכח, אבל כנראה שיש כאלו שחושבים שהמשפט הזה צריך להגיע עם כוכבית קטנה ובה כתוב "כל עוד האהבה הזו לא פוגעת ברגשות הציבור".

 

עוד באון לייף: 

 

לפני כמה ימים העלתה השחקנית והזמרת הילארי דאף תמונה שלה מנשקת את בנה בן הארבע בזמן ביקור בדיסנילנד, לצד הכיתוב "המקום הכי הכי הכי הכי הכי הכי הכי הכי הכי מאושר עלי אדמות". עד כאן נשמע כמו עוד סטטוס רגיל של אמא, אלא שהתמונה של דאף בכל זאת הצליחה לייצר סערה ברשת, בגלל שהנשיקה בין האם לבנה היא על השפתיים.

 

מהרגע שעלתה התמונה, היה נדמה שהעולם – או לפחות העולם שלא עסוק במה שקורה בסוריה, בסודן או בישראל – מתחלק לשניים: אלו שמנשקים את הילדים שלהם על השפתיים ולא רואים בכך שום דבר פסול, ואלו שמקבלים צמרמורות ורעידות בכל הגוף ובטוחים שמדובר מינימום בהתעללות. בין אלו היו כאלו שכתבו "אני לא רוצה להישמע חוצפנית, אבל נראה שהם מתמזמזים", ומן הצד השני היו לא מעט שהודו שגם הם עושים את זה, בהם גם ילדים שכבר הגיעו לשנות ה-30 בחייהם.

 

המקום הכי הכי הכי טוב בעולם

 

זו לא הפעם הראשונה שתמונה מהסוג הזה עושה רעש. לפני חמישה חודשים העלתה ויקטוריה בקהאם תמונה שלה מנשקת על השפתיים את ביתה בת החמש, הרפר. גם התמונה הזו הצליחה להרגיז לא מעט גולשים, שטענו שיש בה רמיזות לסביות (!!). וכבר ב-2009 הצליח שחקן הכדורסל קובי בראיינט לעצבן, עם תמונה שלו אחרי ניצחון, שבה הוא נראה מנשק את בתו בת ה-8 על השפתיים.

 

לפני כשנה הצליחה פסיכולוגית הילדים ד"ר שרלוט רזניק, לפתוח מיני מחאה משום שטענה שנשיקות על הפה בין הורים לילדיהם עלולות לפגוע בילדים. מיד היו כאלו שהעלו לרשת תמונות של נשיקות על הפה, וכמובן שנמצאו גם הפסיכולוגים שאמרו שאין שום בעיה עם זה, להיפך – הבעת רגשות יכולה רק להועיל לילדים. ככה שלפחות מדעית, אין תשובה חד משמעית להאם זה בסדר או לא.

 

ויקטוריה והרפר משתובבות

 

עד לפני כמה חודשים, כלומר לפני שזכיתי להפוך לאמא, הייתי חוטפת צמרמורות בכל פעם שהייתי רואה תמונה שכזו. במיוחד מאימהות שנוהגות להוסיף כותרות נוסח "האהבה שלי" או "האהוב הכי יקר שלי". הבנתי שהתמונות האלו כמובן מצולמות ונאמרות בתמימות, אבל האינטימיות החודרנית הזו נראתה לי טו מאץ' אינפורמיישן לחלוק אותו עם שאר העולם. מה גם שאולי יש גבולות לאינטימיות שאותם צריך לשמור לבן הזוג.

 

אם נריץ כמה חודשים קדימה, נמצא אותי על המיטה, משתובבת עם הבן התינוק, מנשקת לו כל חלקה אפשרית בגוף השמנמן, ואז גם מגיעה אל השפתיים. אחרי שעשיתי את זה נעצרתי לרגע – מה, זו היתה אני עכשיו? אותה אני שנהגה להסתכל בעין עקומה על תמונות של אימהות אחרות? אותה אני שחשבה שאין שום מצב שאגיע לכאלו דרגות של חום וחיבה כלפי ילדים? לרגע רציתי להגיד שלא, זו לא היתה אני אלא רוח שנכנסה בי, אבל אז זה קרה שוב – נhשקתי אותו, ועוד נשבעת שאמרתי אחר כך "אהוב שלי". לא יכולתי אלא להודות שכן, נכנסה בי רוח. זו רוח של אימהות שאותה אי אפשר למדוד ובטח שאף אחד אחר לא יכול לשפוט.

 

בואו נדבר על זה רגע: יש במגע הזה, שבין אימהות (ואבות) לילדים, המון אינטימיות. תינוקות, בין אם יונקים ובין אם לא, יכולים לא פעם להירגע תוך ליטוף השדיים של האימהות שלהם. להם זה נעים וגם לאמא זה נעים. זה נעים לא בצורה מעוררת, אבל גם נעים כמעט יותר מכל מגע אחר. ככה גם התקרבלויות, חיבוקים, שינה משותפת וכן – ככה גם נשיקות. הדבר הזה שאנשים רואים וגורם להם להתחלחל הוא אמיתי – זו האינטימיות הכי גבוהה שיש. וזה לא קל לעיכול. וזה אוטומטית נתפס אצלנו כמיני, משום שלא תמיד יש לנו את הכלים לראות את זה באופן אחר. וזה מביך.

 

 קובי בראיינט מנצח עם הבת

 

התמונה של דאף עדיין מביכה אותי, אבל אני גם מבינה אותה. מבינה ועוד יותר מכך – מודעת לעובדה שיכול להיות היום שבו אמצא את עצמי בדיוק באותה פוזיציה. מודה שעוד יותר מביכה אותה המחשבה על גבר בין שלושים שמתנשק ככה עם אמא שלו, ואם להיות כנה, אז גם הנשיקה של בראיינט צורמת לי יותר מנשיקות אחרות, רק משום שהוא גבר. אז מביך, צורם ולא נעים – כן. אבל לשפוט אני כבר לא יכולה.

 

זה יהיה יומרני מצדי להגיד שיותר אני לא שופטת אימהות בכלל. הרי זה בלתי אפשרי ממש, ולעיתים גם במקום – אחרי הכל, איך אפשר שלא לשפוט זוג הורים כמו אלו שעלו לכותרות שבוע שעבר, אחרי שבנם מאושפז במצב קשה בגלל טלטולים? אבל כנראה שרובנו עדיין יכולים להבחין בין טלטולים לנשיקות, ולכן לפחות אפשר להנמיך את מדד השיפוטיות ולהגביל אותו למקרים קיצוניים בלבד. עד אז – בואו נשתדל לא לשפוט הורים, כמו שאנחנו צריכים להשתדל לא לשפוט כאלו שבוחרים שלא להביא ילדים.  

 

או כמו שדאף ענתה לכל המלעיזים: "לכל מי שטען שנשיקות על השפתיים עם הבן שלי בן ה-4 הן 'לא ראויות' לכו תלחצו זריז על אנפרנד". 

תגובות (0)
הוסף תגובה