התפתחות נוספת בפרשת האישה שמתה אחרי שנפלה מהקומה ה-14 במהלך דייט

אתם זוכרים את המבט ההמום של האמריקאים כשהם קמו בבוקר וגילו שטראמפ ניצח? זה היה המבט שהיה לניו זילנדים ולאוסטרלים כשבית המשפט החליט לזכות את גייבל טוסטי מאשמת הרצח של ווריאנה וויט. אבל יכול להיות שעכשיו הם סוף סוף יזכו לקצת נחת, בגלל תפנית חדשה בעלילה הסבוכה.

 

עוד באון לייף: 

 

ב-2014 הרשת הזדעזעה ממקרה המוות של וויט, תיירת ניו זילנדית שנמצא מתה אחרי שנפלה ממרפסת בקומה ה-14 של בניין דירות יוקרתי בקווניסלנד שבאוסטרליה. הדירה שייכת לטוסטי, בחור שידוע כפלייבוי לא קטן, שנוהג להתהדר במספר הרב של נשים עמן היה במגע. לאורך המשפט, שבוודאי עוד מעט יהפוך לסדרה תיעודית, התגלה כי בשניים היו למעשה במהלך דייט שהתחיל מהיכרות באפליקציית הטינדר. במהלך הדייט וויט עלתה לדירתו של טוסטי, שם הם קיימו יחסי מין ושתו לא מעט אלכוהול.

 

 

אלא שאז, קיבל הדייט תפנית חדה, ובין השניים התפתח ריב קולני ואלים. באיזשהו שלב טוסטי נעל את וויט במרפסת, וככל הנראה היא הבינה שהאופציה היחידה שלה להשתחרר היא לקפוץ למרפסת של הדירה מתחת. למרבה הצער, התוכנית לא ממש הצליחה, ו-וויט קפצה אל מותה. טוסטי הואשם בכך שהוביל למותה משום שאיים עליה והפחיד אותה.

מה שבמיוחד ריתק אנשים למשפט הזה, היו העדויות הרבות והמזעזעות: השניים תועדו במצלמות אבטחה ברגע שבו הם נפגשו, בחנות האלכוהול ובכניסה לבניין. אך עוד יותר מצמרר מכך: מתברר שהטלפון של טוסטי הקליט את השלוש השעות האחרונות של המפגש, כולל הריב והזעקות לעזרה של וויט.

 

באופן אירוני, דווקא ההקלטה הנוראית והמצמררת עזרה לזיכוי של טוסטי, משום שהיא מוכיחה שהוא לא הוביל למותה באופן ישיר. עם זאת, יש לא מעט שאלות שעוד נותרו בלתי פתורות, כמו למה הוא יצא אחר כך לאכול פיצה במקום להזעיק את הרשויות, או למה מלכתחילה הוא הקליט אותם במשך שלוש שעות.

 

 

כאמור, אחרי שהמושבעים דנו במשך ארבעה ימים, הם החליטו לשחרר אותו לחופשי. אך כעת נראה ששוב החבל מתהדק סביב טוסטי. לפני כמה ימים הודיע חוקר מקרי המוות האוסטרלי טרי ראיין שהם מתכוונים לפתוח את החקירה שוב. ראיין יכול לעשות את זה במקרה שהוא מאמין שזה עשוי למנוע מקרים דומים בעתיד, או אם הוא מפקפק בסיבת המוות. על פי הדיווחים, הוא גם יכול למצוא לנכון להאשים את טוסטי לכל הפחות בשלילת חירות.  

 

עד כמה שהסיפור מזעזע, למרבה הצער הוא מזכיר באופן מדהים את הסיפור של מרואן מורה, שלפני כחודש יצא לחופשי אחרי שנתיים בכלא, לאחר שהערעור שלו התקבל והוחלט שאין מספיק ראיות להאשים אותו ברצח.

 

הדקות האחרונות בהקלטה. זהירות, תוכן קשה

 

ביולי 2013 נמצאה מתחת לחלון ביתו שבתל אביב גופתה של ויקטוריה, אישה בזנות, לאחר ויכוח בין השניים. על פי כתב האישום, לאחר מותה מורה השליך חפצים הקשורים אליה שהיו בדירתו, החליף את בגדיו, ותועד במצלמות האבטחה כשהוא הולך לפיצרייה סמוכה. אחר כך הוא שיקר לשוטרים שהיה בחוף הים בזמן שהיא נפלה אל מותה, ומאוחר יותר שינה את גרסתו וטען כי ביקש למנוע את יציאתה מדלת הדירה במהלך הוויכוח, וכי ויקטוריה קפצה מהמרפסת ולא הוא דחף אותה.לטענתו, במהלך הוויכוח היא "השתנתה מאוד" ו"אולי נכנסה לקריז".

 

השופטים שזיכו אותו טענו בין השאר ש"אין בידינו ראיות ישירות אשר מבססות את המסקנה כי המערער ביצע את המעשה אשר יוחס לו ואשר בגינו הורשע בבית המשפט המחוזי – דחיפה והפלה באופן פיזי כלשהו של המנוחה ממרפסת דירתו".כן, די בדומה להחלטת חבר המושבעים האוסטרלי.

 

כנראה שעד ששופטים יבינו את הסכנה הקיומית שנשים חשות במצבים כאלו ש-ראו איזה פלא – באמת חייהן נמצאים בסכנה, גברים נוסח טוסטי ומורה ימשיכו להתייחס לנשים כאילו הן רכושם – יכו אותן, יתעללו בהן, יכלאו אותן, יגרמו למותן ואחר כך עוד ילכו לאכול פיצה.

תגובות (0)
הוסף תגובה