שינוי מין לעיני המצלמות: האישה האמיצה שחושפת הכל מול מאות אלף עוקבים

לסטף סנג'טי יש ערוץ יוטיוב פופולארי מאוד: מעל ל-400 אלף עוקבים אחרי יומני הווידאו ומדריכי הטיפוח שבת ה-20 מפרסמת שם. עד כה, זה נשמע כמו סיפור של עוד כוכבת יוטיוב, טיפה בים של מאפרות, זמרות ובלוגריות חובבניות ששולחות לחמן על מי הרשת. מה שמייחד את סנג'טי זו העובדה שהיא טרנסג'נדרית שמתעדת את תהליך שינוי המין שהיא עוברת וחושפת אותו עד לפרטי פרטים מול מאות אלפי עוקבים שמרותקים אליה.

 

סנג'טי עובדת על המעבר שלה כבר תקופה. היא החלה לקחת הורמונים לפני כשנה, ולאחרונה עברה ניתוח שנתן הסבה נשית לפנים שלה (Facial Feminisation). היא תיעדה את התרגשותה שלפני הניתוח, את ההכנות והרגעים המתוחים שלפני, וגם את הרגעים הראשונים והכואבים ביותר של ההתאוששות ממנו. שימו לב, התמונות האמיתיות להכאיב האלו הן קשות לצפייה.

 

מתוך יומן הווידאו המתעד את ניתוח פניה של סנג'טי

 

 

איך אישה טרנסג'נדרית מוצאת אהבה?

אלייזה קול עברה את שינוי המין שלה לפני מעל לעשור, אך רק עכשיו היא מעזה לצאת לדייטים ולחפש אהבה. עם אילו פחדים היא מתמודדת?

לכתבה המלאה

בכדי לעבור את ניתוח הפנים, הצעירה הקנדית הגיעה לבוסטון ושילמה 34 אלף דולר עבורו. הוא כולל שילוב של הליכים פלסטיים שמטרתם לעדן את תווי הפנים הגבריים ולהפוך אותם לנשיים יותר, ולוקח בין 4 ל-6 שעות.

 

היא מעידה שכבר שנים היא מבלה בממוצע מעל ל-5 שעות מול המראה והאיפור, במטרה להפוך את פניה לנשיים יותר, והפכה לאומנית איפור מיומנת. אולם בסרטון שלפני הניתוח היא נחשפת ללא איפור על פניה. "אני לא חושבת שהעליתי תמונה לא מרוטשת שלי מאז שהתחלתי את תהליך שינוי המין", היא המשיכה. "אני חותכת את פניי, מקטינה את הלסת שלי פה, מרחיבה את הלחיים שלי שם… הכל במטרה להיראות יותר כמו מה שאני תופסת כנשי".

 

סנג'טי פתחה קמפיין למימון המונים במטרה לאסוף מספיק כסף כדי לעבור את סדרת הניתוחים הנדרשת לשינוי מין מלא – שכן כפי שניתן להבין ממחיר הניתוח הראשון, אלו לא עלויות שנגישות לכל אחד. גם את הניתוח הראשון היא מימנה באמצעות הקמפיין, שנפתח בתחילת השנה והצליח לעורר תמיכה של 1,754 משתתפים. אחד הדברים אליהם התחייבה במסגרת הקמפיין לתומכים שלה הוא שתמשיך לתעד את המעבר שלה ולהציג אותו בערוץ היוטיוב שלה. "מה שאני רוצה לעשות הוא לשתף את הקהל שלי בתהליך ניתוחי המין, לא רק בכדי לספק תקווה, מידע ומשאבים לטרנסג'נדרים אחרים שרוצים לעבור ניתוחים כאלו, אלא גם כדי לחנך כל אדם אחר שרוצה לדעת יותר".

 

סנג'טי לפני הניתוח באחד מיומני הווידאו שלה ביוטיוב

 

את החשיבות של התהליך הזה עבורה היא הסבירה בעמוד הקמפיין באתר :Gofundme "לכל טרנסג'נדר אחר, הניתוחים האלו יכולים להיות קצת שונים. יש טרנסג'נדרים שלא רוצים בהם בכלל. כל דבר שגורם לך להרגיש בבית בתוך עורך שלך הוא מה שלרוב הטרנסג'נדר מנסה להשיג".

 

"בשבילי, להתעורר כל בוקר ולהביט במראה זה כמו ללחוץ ריסט על המשחק האהוב עליי בכל יום. לאבד את כל ההתקדמות שעשיתי, ללכת אחורה, ולעולם לא להגיע למלוא הפוטנציאל שלך", סנג'טי אומרת. "זה מתסכל אימים, לא לראות את מה שאת רואה בראשך משתקף מן המראה".

 

בת ה-20 העלתה את הסרטון שמתעד אותה לפני ואחרי הניתוח לפני חמישה ימים, וטרם פרסמה תמונה שמציגה את התוצאות לאחר ההחלמה, אך ביומן המצולם היא מציגה את ההתאוששות הקשה והמכאיבה לעין המצלמה ומספרת על תחושותיה. עד כה, היא עומדת בהתחייבותה לקהל שלה בנאמנות ובאומץ רב במיוחד, ולמרות שכואב לראות אותה ככה, נפוחה ועטופה בתחבושות ותפרים, גם דרכן היא מצליחה לעורר השראה.

 

לצפייה בסרטון המלא:

תגובות (0)
הוסף תגובה