הנערה שנאבקת בחוק שמפלה טרנסג'נדרים

קהילת הטרנסג'נדרים בצפון קרולינה נחלה מפלה קשה השבוע, אחרי שלא הצליחה להביא לביטול החור הידוע בכינויו Bathroom bill  – חוק שאוסר על אנשים להשתמש בשירותים ציבוריים שלא תואמים למין שבו הם נולדו. כלומר, הוא מחייב טרנסג'נדר שהפך מאישה לגבר להיכנס לשירותי נשים ולהיפך.

 

עוד באון לייף: 

שינוי מין לעיני המצלמות: האישה האמיצה שחושפת הכל מול מאות אלף עוקבים

טרנסג'נדרית בת 11: התוכנית שמעוררת את זעמם של ההורים בבריטניה

הילד רוצה ללבוש שמלה? תזרמו איתו!

 

זו תקופה לא קלה עבור הקהילה הגאה, שהיתה בטוחה שיש איזה סיכוי לשינוי – הרי רק לפני כמה חודשים פורסם פוסט שהצליח להסעיר את הרשת ולעורר מודעות חיובית לנושא.

את הפוסט כתבה צלמת בשם מג ביטון, שצילמה תמונה של ילדה יפיפייה בשם קורי מייסון. לצד התמונה היא כתבה: "אם זו היתה הבת שלכם, הייתם מרגישים בנוח לשלוח אותה לשירותי גברים? גם אני לא. תהיו הוגנים, תהיו אדיבים. תהיו אמפטיים. תתייחסו לאחרים כמו שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם". מכיוון שהפוסט היה קצת מעורפל, היא מאוחר יותר הוסיפה הסבר: "קורי היא טרנסג'נדרית". אחר כך בחרה להוסיף לפוסט הסבר נוסף: "קורי נולדה עם איברי מין של גבר, אבל עם זהות של אישה. במסגרת החוק החדש, היא תהיה חייבת ללכת לשירותים של גברים".

 

 

הפוסט נכתב לאחר שאנשים רבים הגנו על החוק, משום שלטענתם הם לא ירגישו בנוח ללכת לשירותים ציבוריים יחד עם טרנסג'נדרים. ביטון ביקשה להוכיח שחוסר הנוחות שלהם משני ומתבטל לעומת חוסר הנוחות שמרגישים טרנסג'נדרים שנאלצים להיכנס לשירותים שלא הולמים את מינם.

 

כמובן שהפוסט קיבל עשרות אלפי תגובות – חלקן שליליות אך הרוב חיוביות. גם קורי עצמה התייחסה לנושא, ובטור ל-aplus כתבה: "אני מרגישה שהזכויות של טרנסג'נדרים לא עוסקות במגדר, אלא בשווין זכויות לכל בני האדם. אנחנו לא חייזרים. אנחנו אנשים ומגיעות לנו אותן הזכויות שיש לכולם. אני לא צריכה להשתמש בשירותים מיוחדים כדי להוציא אותי מהכלל, להבדיל אותי יותר ממה שאני גם ככה נבדלת ולשים מטרה גדולה עוד יותר על הגב שלי. אני אמורה להיות מסוגלת להיכנס לכל בית שימוש שבו אני ארגיש בנוח, כמו שכל אחד אחר רשאי לעשות".

 

זו לא הפעם הראשונה שמייסון רותמת את המדיה עבורה. ביוני היא פרסמה סרטון שבו היא מספרת (על כרטיסיות, כמיטב הטרנד) את מה שעבר עליה עד למהפך הגדול – את השנים בהן עברה התעללות בבית הספר, התמודדות עם ילדים שאמרו לה שהיא צריכה להתאבד ומערכת אטומה. היא מספרת על הפגישה הראשונה עם טרנסג'נדרית שהאירה את עיניה ואת ההחלטה להתחיל לקחת הורמונים. "היום שבו לקחתי את המנה הראשונה שלי היה היום המאושר בחיי", כתבה. עוד היא משתפת בהחלטה לעבור לבית ספר אחר, ששם מקבלים אותה כפי שהיא – בין השאר מאפשרים לה להשתמש בשירותי הבנות ולשחק בקבוצת הכדורגל של הבנות. את הסרטון היא מסיימת עם מסר לכל הילדים שמתעללים בהם: "זה רק זמני ואחר כך זה ישתפר. תדעו שגם אם זה לא מרגיש ככה עכשיו, אתם מדהימים, אתם יפים, אתם שווים ואתם אהובים". 

 

תגובות (0)
הוסף תגובה