קמפיין ויראלי: למה אסור להכריח ילדים לנשק קרובי משפחה נגד רצונם

גם אתם הייתם עושים פרצוף חמוץ כשאמא הפצירה בכם לנשק את הדודה ומנגבים מיד את הרוק של הנשיקה הרטובה מהלחי? או שאולי אתם עצמכם מפצירים בילדים להביא לדוד נשיקה? זה כמובן מאוד נורמטיבי וקורה במשפחות הכי טובות, ובהרבה מקרים הילדים נעתרים לחיבוק ונשיקה בשמחה גדולה, אולם בעת האחרונה יותר ויותר מבוגרים מזהירים הורים מלדרוש מילדיהם לנשק או לחבק אם אינם רוצים בכך – וכעת קמפיין חדש להגנה על ילדים מתריע שמדובר בהפרה של זכויותיהם.

 

איך ללמד את הילדים שלנו לשמור על עצמם

אנחנו מגנים על ילדינו מתקיפות מיניות ומזהירים אותם מזרים עם סוכריות, אבל לא מכינים אותם לסכנה האמיתית שיכולה לבוא מהאנשים הכי קרובים

לכתבה המלאה

הקמפיין החדש הוא יוזמה של סוכנות מניו זילנד למניעת תקיפות מיניות של ילדים, שמנסה להבהיר למבוגרים מהי הבעייתיות בלדרוש מילדים להראות חיבה פיזית נגד רצונם, כלפי בני משפחה ובכלל. לפני שלושה שבועות יוצרי הקמפיין תמונות שנפוצו מהר מאוד ברחבי הרשת ושותפו באלפי קבוצות ועמודים. "אני בת 5. הגוף שלי הוא הגוף שלי. אל תכריחו אותי לחבק או לנשק", נכתב באחת מהן, "אני לומדת על יחסים בהסכמה, והתמיכה שלך תעזור לי לשמור על עצמי במשך כל חיי".

 

 

 

התמונה הנ"ל פורסמה בעמוד פייסבוק בן 2 מיליון עוקבים, "A Mighty Girl", לצד ציטוט מטור דעה של כתבת CNN קטיה הטר שכותרתו היתה "הגוף של הילדים שלי לא שייך לי". הטר הסבירה מדוע כפייה של נשיקות וחיבוקים על ילדיכם יכולה להעביר להם את המסר הלא נכון, בגיל בו קריטי שיבינו מה מקובל ומה לא מקובל בנוגע לגוף ולהסכמה. אם אנחנו מראים לילדים שיש לקבל בכניעה גילויי חיבה שאינם רצויים, אנו מסתכנים בלהביא אותם למסקנה שהגוף שלהם לא שייך להם.

 

הפוסט הזה לבדו שותף כ-200 אלף פעמים, כך שניתן רק לשער כמה פעמים שותפו התמונות עצמן. עם זאת, לא בכל המקרים הן נתקבלו בהבנה, ובהרבה מקרים התמונות הללו עוררו מחלוקות סוערות בין הורים ברשת. "נחשו מה, אותי הכריחו לחבק את סבתא-רבא שלי", כתב אחד המגיבים, "אני עדיין מבין היטב מה הם יחסים בהסכמה ואפילו מצטער שלא חיבקתי אותה יותר".

 

הקמפיין עלה בתזמון מושלם, רגע לפני חג המולד שכולל ארוחות משפחתיות ומפגשים חברתיים והרבה נשיקות מדודות. הוגי הקמפיין ניצלו את התזמון והעלו תמונה נוספת כדי להתייחס גם למנהג שבו מושיבים ילדים בחיקו של "סנטה" (איש מבוגר בתחפושת). "אל תכריחו ילדים לשבת בחיקי!", נכתב לצד תמונה של איש מחופש לסנטה קלאוס. "נמאס לי מהורים שלא מרשים לילדים שלהם לקבל החלטות לגבי הגוף שלהם. תנו להם לתת לי חיבוק, כיף או להגיד לי שלום – אם זה מה שהם רוצים".

 

 

אז בפעם הבאה שהילדים עושים פרצוף חמוץ כשהדודה מבקשת מהם נשיקה, תזכרו שלנשיקה הזו יש משמעויות גם מעבר לאי הנעימויות המשפחתיות. לא נורא, הדודה תשרוד.

תגובות (0)
הוסף תגובה