8 סיבות למה גברים לא ממהרים להציע נישואין

אתם יוצאים כבר כמה שנים, את בת בית אצל המשפחה שלו והוא אצל שלך, אתם גרים יחד וחיים יחד ולמעשה ברור שהצעד הבא מבחינתכם הוא חתונה. זה רק עניין של זמן, לא? ובכן, מסתבר שלחלק מהגברים יש לפעמים סיבות לא צפויות "לדחות את הקץ" ולחכות עם הצעת הנישואין המתבקשת.

 

עוד באון לייף: 

 

האפליקציה "Whisper", שמאפשרת למשתמשיה לחשוף סודות בפני חברים וכלל המשתמשים תחת מעטה אנונימיות (בדומה ל"סיקרט" שהיתה פופולרית בארץ לפני כמה שנים ונסגרה בגלל הנזק הרב שגרמה), סיפקה במה לגברים במערכות יחסים ארוכות שחשפו מה מנע מהם עד כה להציע נישואין לבנות (או בני) הזוג. אלה כמה מההסיבות שעלו שם:

 

"אחרי שמתחתנים זה רק הולך ומידרדר", כתב אחד המשתמשים. לא משהו שלא שמענו כבר המון פעמים בעבר, הנחה שטוענת שהבעיה היא לא בבן או בת הזוג אלא בממסד הנישואין עצמו. אחרים ציינו שאפשר לחיות באושר ובעושר עד עצם היום הזה גם בלי חתימות רשמיות. זוג אחד אף העיד שמבחינתם, העלויות של חתונה פשוט לא שוות את התואר. "אני לא מבין מה הטעם בנישואין. חוץ מהטבות המס, איזו עוד תועלת יש בזה?".

 

 

"אני יודע שהיא רוצה ילדים. אני מפחד פחד אימים לגדל אחד. אני בטוח שאהיה אבא נורא", כתב אחר. פחד ממחוייבות הוא גם סיבה ידועה ומושמצת לדחיית ההצעה, וכיום גם גברים ונשים שלא מעוניינים בילדים הופכים לדבר מקובל ומוכר יותר בחברה.

 

 

אחד כתב – "אני עדיין מחכה לאחותה" – אפשר להניח שזה נכתב כתעלול או בבדיחות הדעת, אבל באפליקציות סודיות שכאלה אף פעם אי אפשר באמת לדעת.

 

 

אולם כמה מהגברים הצביעו על תחושות שאולי יפתיעו את רובנו בנוגע למוסד הנישואין. "אני קורע את עצמי בעבודה והיא עובדת במשרה חלקית", אחד כתב. "זה רק מראה לי שהיא רוצה שיסדרו אותה. אני מחפש שותפה, לא עוגן".

 

"מוסד הנישואין ומערכת הגירושין מאוד מוטים לטובת נשים. סטטיסטית, רוב הנישואים נגמרים בגירושים, אז אני אוותר", העיד אחר.

 

 

ולמעשה, רבים מהגברים שנחשפו באפליקציה הצביעו על אחוזי הגירושים הגבוהים כגורם שמרתיע אותם. "זו עסקה רעה", כתב אחד. "אני לא אתן לאף אחד את היכולת לקחת חצי ממה שיש לי ו-15% מהמשכורת שלי".

 

עצוב לגלות שכל כך הרבה גברים איבדו אמון באהבה ובמין הנשי, ובטוחים שנישואים נועדו כדי לנשל אותם מנכסיהם ולמרר את חייהם בלבד. אך מאחורי הפחד הזה מנישואים ומה שעלול לבוא אחריהם, יכול לעמוד רציונל שהוא לא בהכרח כלכלי או פשוט שנאת נשים טהורה. לפעמים הם פשוט מפחדים להיפגע, במובן רגשי לחלוטין. "הפחד שאתן את כל מה שיש לי ואז יבגדו בי", היתה הסיבה של אחד הגברים להימנע מלהתחייב ו"לחתום את העסקה". בעיית האמון של אותו גבר היא דבר אחד, אבל קשה שלא להזדהות עם חשש כזה.

 

 

בסופו של דבר, בין אם מוסד הנישואין כבר איבד את מטרתו ורבים המנצלים אותו מן הנהנים ממטרתו המקורית, נדרש כל כך הרבה מאיתנו כדי באמת להצליח לתפעל זוגיות ארוכה ובריאה – בכל זווית אפשרית. הפחד שהצד השני יוותר עליך או פשוט לא ימלא את חלקו במשימת החיים המורכבת הזו, הוא פחד שכולנו חווים. כן, כנראה שגם אצל בן או בת הזוג שלכם. זה הזמן להזכיר להם שאתם אוהבים אותם. 

תגובות (0)
הוסף תגובה