תמונת ההנקה שהפחידה את פייסבוק

בליל שישי שעבר קיבלה רבקה וונוסיק הודעה מחברה עם בקשה קצת מוזרה: להניק תינוקת זרה בת חמישה חודשים. וונוסיק, אם לשישה ילדים, לא היססה לרגע.

 

עוד באון לייף: 

 

 

"מה השאלה בכלל", כתבה וונוסיק בסטטוס שהעלתה מאוחר יותר לרשת. "האמא של התינוקת עברה ניתוח והתינוקת ניזונה עד היום רק מהשד ולכן סירבה לקחת בקבוק. כשהיא הגיעה אלי זה היה ברור לכל שהיא מורעבת ומותשת. עשיתי מה שאני מקווה שכל אחת אחרת במצבי היתה עושה למען הילדים שלי. האכלתי ילדה זרה".

 

כאמור, וונוסיק לרגע לא חשבה שיש משהו פסול בכך, אפילו להיפך. אלא שלאנשים ברשת היתה דווקא דעה הפוכה. לדבריה היו אנשים שקראו לה פדופילית או ששלחו לה הודעות מלוכלכות נוסח: "אולי גם תניקי אותי אחר כך?". וונוסיק כתבה בתגובה שהיא היתה מופתעת מכמות האנשים שחשבו שזה מוזר או לא טבעי. "אלו הם שדיים והם נועדו להזנת תינוקות. כמו כן, למקרה שמישהו שכח, הם שלי, ככה שאני רשאית לעשות איתם מה שבא לי".

 

תמונה מהפייסבוק של רבקה וונוסיק

 

וונוסיק הוסיפה לפוסט שלה תמונה של התינוקת ובנה שלה יונקים משדיה באותו הזמן וגם מחזיקים ידיים תוך כדי. לדבריה זה רגע נדיר ויפיפה, והיא שלחה את התמונה לאמא של התינוקת שגם מאוד התרגשה. בעקבות כך היא החליטה לעלות גם את התמונה לפייסבוק, אבל גם הפעם היה מי שלא הסכים איתה. בעקבות תלונות של אנשים ברשת, שבכו ש"זה פייסבוק ולא סקס-בוק", או שהתלוננו שהתמונה מקדמת מעשה לא בריא, כי הנקה כזו גורמת להעברה של חיידקים, פייסבוק החליטו לסגור לוונוסיק את העמוד.

 

בניסיון לפתוח את העמוד מחדש, וונוסיק נאלצה לעבוד קשה. "הייתי צריכה לשלוח להם עותק של רישיון העסק שלי, עותק של תעודת הזהות שלי, המספר האישי שלי בצבא – כבר יותר קל לפתוח חשבון בנק", סיפרה וונוסיק ל-people. "זה מאוד מטריד לגלות שאת לא יכולה לפרסם משהו שמישהו אחר לא מסכים איתו מבלי שהוא ינסה להגיד שזה פסול".

 

תמונה מהפייסבוק של רבקה וונוסיק

 

כעת וונוסיק חזרה לפייסבוק ולמרבה האירוניה היא חזרה עם החלטה לנצל את הפלטפורמה לעידוד הנורמליזציה של ההנקה. "בהתחלה לא היתה לי כוונה לצאת בהצהרות, אבל אחרי שזה התפרץ ככה זה הבהיר לי שזה עדיין לא נחשב לנורמלי ושאנחנו צריכות לעורר מודעות לזה. הנקה זה לא דבר קל לכולן. זה לא משהו שנשים יכולות להתחיל לעשות סתם ככה, ללא עזרה וללא תמיכה, ויש סביב זה מלא סטיגמות". וונוסיק הוסיפה שהיא לא רוצה שנשים יפסיקו להניק בגלל שמישהו בסביבה שלהן מרגיש עם זה שלא בנוח. "כדי שהגוף שלך יהיה מסוגל לעשות את זה, את צריכה להרגיש בנוח", הדגישה. 

תגובות (0)
הוסף תגובה