מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים מכון יופי קוסמטי או טיפולי?

אף על פי שמגוון מכוני יופי מציעים שירותים דומים, בפועל לא כולם מוסמכים לבצע כל טיפול, ויש מכונים המעסיקים עובדים שרק קיבלו את ההסמכה, אך עדיין לא צברו ניסיון מספיק בשביל להציע טיפולים ברמה גבוהה. אספנו עבורכם את כל הנושאים שכדאי לבדוק לפני שאתם בוחרים מכון יופי קוסמטי לביצוע טיפול.

 

 

האם המכון מורשה לבצע את הטיפולים המוצעים?

 

במספר העשורים האחרונים תחום הקוסמטיקה הרפואית השתפר פלאים. גם מכוני יופי קטנים יחסית, ואפילו קוסמטיקאיות העובדות בבתיהן הוכשרו לבצע טיפולי יופי מורכבים במפגש אחד או במספר מפגשים, ולקוחות רבים יצאו מרוצים מאד מהטיפול. אך יש נושא שפחות עלה לכותרות: לא כל טיפול יופי מצליח.

 

לפעמים בשל חוסר ניסיון של המטפל, לעתים בגלל תנאי היגיינה לקויים ופעמים אחרות פשוט משום שהמקום הציע טיפולים שמטפליו לא הוסמכו בצורה מקצועית לבצע, אלא למדו "על הדרך" מצוות המקום או מחברה קרובה. לפני שאתם ניגשים להזמין טיפול קוסמטי במכון, ודאו כי למטפל יש הסמכה מתאימה ורישיון לעסוק בתחום.

 

תנאי היגיינה וסניטריה

 

האם הייתם עומדים לבצע ניתוח או פרוצדורה רפואית במרכז שוק הכרמל? סביר להניח שלא. הרי מדובר במקום בעל תנאים סניטריים לקויים. באותה מידה גם מכון קוסמטי המציע טיפולים שונים שחלקם חודרניים חייב לשמור על רמה גבוהה של היגיינה. בקרו במקום, קראו המלצות באינטרנט ונסו לברר האם המקום שבחרתם שומר על כללים נוקשים של היגיינה. בדקו גם האם נעשה שימוש במוצרים חד-פעמיים בלבד, או שיש באפשרותו לחטא בצורה יסודית את הציוד במכון היופי.

 

ומה עם הבעיות הרפואיות של המטופל? האם הן נלקחות בחשבון?

 

טיפולים קוסמטיים רבים מושפעים ממצבו הבריאותי של הלקוח. לדוגמה, ביצוע פילינג עמוק רפואי בהרדמה מלאה יכול להתבצע אך ורק אם המטופל כשיר לכך. חשוב לבדוק האם המכון הקוסמטי מודע לכלל הבעיות הרפואיות של המטופל ומתאים את הטיפול במיוחד עבורו. בחלק מהמקרים המכון הרפואי אמור להציע לכם טיפול אלטרנטיבי לזה שרציתם, אם בעיה רפואית אינה מאפשרת לבצעו בשיטה המועדפת עליכם.

 

שנות הניסיון של המטפלים בכם

 

קיים טריק ידוע במקצועות הטיפול. מטפלת מנוסה או קוסמטיקאית רפואית מדופלמת פותחת מכון יופי – היא אמנם בעלת ניסיון של עשרים שנה, אך המטפלים בפועל רק עברו את ההסמכה שלהם. לפני שאתם סוגרים טיפול, בדקו מי עומד לבצע אותו וכמה שנות ניסיון יש לו. אל תתביישו לבקש תעודות, בכל זאת – מדובר בגוף שלכם, וכמו שלא הייתם רוצים להיות שפן ניסיונות במרפאת השיניים שלכם, כך גם במכון קוסמטי חשוב לוודא כי מטפל בכם עובד מיומן.

 

האם המקום קרוב למקום מגוריכם?

 

אם אתם עומדים לעבור טיפול קוסמטי שדורש טיפולי המשך או ביקורת תקופתית, רצוי לבחור מכוני יופי קרובים לעיר מגוריכם. גם אם המחיר נראה קורץ ואטרקטיבי, כאשר אתם נדרשים להגיע לצד השני של הארץ על מנת לבצע ביקורת, לא תמיד הטיפול במרכז המרוחק מהבית אכן יוצא משתלם.

 

לסיכום, לפני בחירת מרכז קוסמטי, דאגו לוודא את כל הפרטים. אל תהססו לקרוא ביקורות באינטרנט ואפילו פוסטים בפורומים המשבחים מרכז מסוים או מעבירים ביקורת על מרכז אחר.

תגובות (0)
הוסף תגובה