מדוע חלק מהנשים מעולם לא הגיעו לאורגזמה?

למרות שבחברה המודרנית יותר ויותר מקובל לדבר בגלוי על מיניות של נשים, ישנן עוד תתי נושאים שהם בגדר טאבו, הבולט ביותר הוא האורגזמה הנשית. למרבה הצער, מספר הנשים שלומדות לעומק את האנטומיה של גופן  ומבצעות התנסויות שונות כדי להבין מה נעים להן ומה מביא אותן לאורגזמה, עדיין זעום.

 

עוד באון לייף:

 

מהי הדרך הטובה ביותר להגיע לאורגזמה? כל כמה זמן אני מסוגלת להגיע לאחת כזו? האם אני יכולה להגיע לאורגזמה מחדירה? למה אף פעם זה לא קרה?  – מדובר בשאלות שכיחות שעולות כשנשים משוחחות זו עם זו בפתיחות.

 

אתר 'אינדיפנדנט' פרסם ריאיון עם ד"ר שרי רוס, גינקולוגית מלוס אנג'לס בעלת 25 שנות ניסיון בנושא. האישה כתבה ספר שזכה לשם "המדריך השלם לבריאות האינטימית של נשים" בו מוקדש פרק שלם לאורגזמה של נשים. הנה מה שהיה לה להגיד בנושא:

 

איזו סיבה יכולה להיות לחלק מהנשים לא להגיע לאורגזמה לעולם?

"עמדות לגבי מין, מיניות ומגדר משתנות בהתאם לתרבויות ודתות. פרקטיקות מיניות מסוימות, מסורות וטאבואים מועברים מדור לדור ומשאירים מעט מדי מקום להנאה של נשים ולדמיון שלהן.

 

 

חלק מהנשים חוות מה שמכונה 'הפרעת אורגזמה'- שם כולל לבעיות בתפקוד המיני וכתוצאה מהן, קשה להן להשיג הנאה ממין אולם זה לא בלתי אפשרי. מחקרים מראים כי 43% מהנשים דיווחו על מידה מסוימת של קושי ו -12% מהן מייחסות את הקשיים המיניים שלהן למצוקה אישית. למרבה הצער, בעיות מיניות רק מחמירות עם הגיל, ומגיעות לשיאן בגילאי 45-64. עבור נשים רבות הבעיות בתפקוד המיני ניתנות לטיפול, וזו הסיבה שכל כך חשוב לשתף רופא.

 

למרבה הצער, מתקיים "עוול מגדרי" בחדר השינה. כבר שנים רבות שהעולם כולו מתעלם ממציאת  פתרונות לבעיות בתפקוד המיני. בשורה התחתונה, ישנן 26 תרופות מאושרות לטיפול באין אונות גברית ואפס תרופות לנשים. אין ספק שמעט מאוד תשומת לב מוקדשת לבעיות המיניות של נשים למעט אלה הכרוכות בהולדה".  

 

מה האחוז הנשים שמעולם לא הגיע לאורגזמה?

"במהלך 25 ??השנים שלי במסגרת הקליניקה הפרטית, פגשתי הרבה נשים בשנות ה -30 ה -40 וה-50 לחייהן שמעולם לא חוו אורגזמה. 10%-20% מכלל הנשים מעולם לא חוו אחת.

נושאים הקשורים למין לא מדוברים מספיק גם כשמדובר בבריאות נשים. בואו נתחיל בזה ש-65% מהנשים מתביישות להגיד את המילה 'נרתיק' ו-45% מהנשים לא דיברו על הנרתיק שלהן עם אף אחד אחר מעולם, אפילו לא עם הרופא שלהן.  

 

חלק מהמטופלות מספרות שכואב להן במהלך יחסי מין, הן לא רטובות מספיק, אין להן דחף מיני או שיש להן אבל הן לא נהנות ממין כשהוא מתקיים. השאלה הראשונה שלי היא "האם את נתקלת בבעיות במערכת היחסים שלכם?", "האם את אוהבת את בן הזוג שלך?", "האם את יכולה להגיע לאורגזמה?", "האם את מאוננת?" אלה שאלות פתוחות שמוציאות החוצה את הבעיות בתפקוד מיני, כולל את חוסר היכולת להגיע לאורגזמה.ישנה מידה רבה של מבוכה ובושה כאשר אישה מודה שהיא מעולם לא חוותה אורגזמה".

 

האם חוסר היכולת להגיע לאורגזמה הוא נורמאלי?

"חוסר היכולת להגיע לאורגזמה משקף את העדר ההכרות של נשים עם האיברים האינטימיים שלהן וייתכן שכלל לא מדובר בחוסר יכולת. בסקר שנערך בקרב נשים בגילאי 16-25, מחצית מהן לא הצליחו למצוא את הנרתיק בתרשים רפואי של גוף האישה. במחקר אחר שבוצע על נשים בגילאי האוניברסיטה נמצא כי שליש מהן לא הצליחו למצוא את הדגדגן בצילום של נרתיק.  אם כך, זה ברור. אם את לא יכולה למצוא את הדגדגן שלך, איך בדיוק תצליחי להפיק ממנו הנאה?  

 

נשים צריכות להבין תחילה מה גורם להן הנאה ובמרדף שלהן אחר האושר הנכסף הן צריכות להבין היכן הדגדגן שלהן ולגרות אותו. אוננות היא מיומנות. צריך ללמוד איך לעשות אותה, ממש כמו הליכה, ריצה, שירה או צחצוח השיניים".

 

 

מהי הפרעת אורגזמה וכיצד היית מסווגת אותה?

"חוסר היכולת להגיע לאורגזמה נופל תחת הקטגוריה של הפרעות בתפקוד המיניות של נשים כאשר ישנן חמש בעיות עיקריות: ליבידו נמוך או הפרעה בייצר המיני, כאבים במהלך סקס, הפרעת עוררות מינית, סלידה ממין וחוסר היכולת להגיע לאורגזמה.

 

הפרעה בייצר המיני (הידועה גם בשם 'קרירות מינית') היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר ומאופיינת בהיעדר מוחלט של תשוקה מינית. 16 מיליון נשים סובלות מהתופעה והגורמים לה משתנים וככל הנראה קצת יותר מורכבים מאשר אצל גברים. בניגוד אליהם, התשוקה המינית של נשים, ההתרגשות והאנרגיה נוטות להתחיל באיבר הגדול מעל הכתפיים ולא בזה שמתחת למותניים. בנוסף, האנרגיה היומיומית שנשים משקיעות בבעיות הקשורות בעבודה, כסף, ילדים ומערכות יחסים תורמות לליבידו נמוך אצל נשים.

 

סיבות נוספות עשויות להיות דיכאון, חרדה, העדר פרטיות, תופעות לוואי של תרופות, מצבים רפואיים כגון אנדומטריוזיס או דלקת פרקים, תסמיני גיל מעבר או היסטוריה של התעללות פיזית או מינית".

 

בשורה התחתונה, את האדם האחראי על הנרתיק והדגדגן שלך. בראש ובראשונה, עלייך להכיר את החלקים הנשיים שלך בצורה אינטימית ולהבין את התגובות המיניות שלך. אלה חיוניות לבריאותך ולאיכות חייך. שימי את למידת המיומנות הזו במיקום גבוה בסדרי העדיפויות שלך. 

תגובות (0)
הוסף תגובה