צעירה התאבדה וסרטון ההתאבדות רץ בוואטסאפ

בשבוע האחרון במרכז הארץ התרחשה טרגדיה גדולה שרובכם כלל לא יודעים עליה. ש', צעירה בראשית שנות ה-30 לחייה, קפצה אל מותה ממגדל יוקרה.

 

מבט חטוף בפייסבוק שלה לא מגלה דבר ששופך אור על הנסיבות – בעלת מקצוע חופשי, יפהפייה, רווקה. יש הורים בתמונה, יש אחים ואחיות, יש הרבה חברים, יש עבודה. מה גרם לאישה הזו לבחור במוות? אין לדעת. אבל הסיפור הזה הוא לא עוד סיפור על בחורה ששמה קץ לחייה, יהיו סיבותיה אשר יהיו. הסיפור הזה גרוע בהרבה.

 

למרבה הצער, מדובר בהתאבדות שסרטון שלה רץ בוואטסאפ בימים האחרונים. העובדות לא ידועות עד תומן אולם ככל הנראה, כשש' קפצה אל מותה, אחת ממצלמות האבטחה צילמה את הפגיעה בקרקע וההתרסקות על הארץ. מצלמות אבטחה הן דבר שבשגרה אולם השאלה המעניינת והחשובה יותר היא מי, לכל הרוחות, חשב שזה רעיון מתקבל על הדעת להפיץ בוואטסאפ סרטון סנאף שאין בו דבר זולת פגיעה בכבוד המת ובכבוד המשפחה ומדוע?

 

הסרטון רץ תחילה בין דיירי הבניין אבל כמובן – כדי להפיץ סרטון כזה צריך יותר מאדם אחד, צריך אפילו יותר משניים או משלושה או מארבעה. במילים אחרות, לא מעט אנשים שמה בחוץ קיבלו את הסרטון הזה לידיהם, צפו בו מתחילתו ועד סופו ומצאו לנכון להעביר אותו הלאה. ממש כמו במקרה אלנבי 40 או סרטון הסקס שמיוחס לרצח במגדל. גם כאן היו מי ש"קפצו על המציאה". מה ההבדל? ובכן, למרבה ההפתעה, הפצת סרטוני מין אסורה ע"פ החוק הישראלי, כך שכל מי שקיבל לידיו סרטון כזה והעביר אותו הלאה עבר על החוק אבל במקרה הנוכחי – מדובר באכזריות שאין ולא יהיו לה אחראים. אין שום חוק שמונע מכם להעביר ביניכם סרטוני התאבדות שצולמו במקרה.

 

את המצב האבסורדי הזה גילה ג', עו"ד במקצועו וחבר טוב של המנוחה בבואו להגיש תלונה במרחב ירקון על הפצת הסרטון.

 

ג' קיבל את ההודעה על מותה של ש', חברת ילדות שלו, מחברה משותפת. הוא ליווה למנוחת עולמים את חברתו ומאוחר יותר נתקל בפייסבוק בפוסט הבא:

 

 

הוא מיהר לפנות לכותבת הפוסט כדי לדלות ממנה פרטים. היא סיפרה לו על קיומו של הסרטון. ג' ניגש למרחב ירקון במשטרה על מנת להגיש תלונה. הוא הופנה מיד ליחידת הסייבר של המשטרה להגיש תלונה.

 

"אמרתי להם שיש סרטון שרץ בוואטסאפ אפ ושיטפלו בזה", הוא מספר, "הם חזרו אלי אחרי שעתיים- שלוש ואמרו שאין מה לחקור כי אין פה עבירה. החוק שמדבר על סרטונים מתייחס רק לפורנו וכאלה אבל אין חוק שמדבר על כבוד המת. אמרתי לסייבר שאני חושב ששוטרים הם אלה שהדליפו והפיצו את הסרטון והם אמרו שאם זה הסיפור אז התיק יועבר למח"ש".

 

חברה נוספת של המנוחה שצפתה בסרטון טוענת כי הוא צולם תוך כדי צפייה במצלמות האבטחה וכי ברקע נשמעים גבר ואישה משוחחים (ככל הנראה אותם אנשים שצילמו את הסרטון ומאוחר יותר הפיצו אותו) וייתכן כי מדובר בדיירי אותו המגדל ממנו התאבדה ט'. לאותה חברה יש מסר אחד חשוב למי שצילם או מפיץ אותו: "אני מבקשת שמי שיש לו את הסרטון ימחק אותו, יפסיק להפיץ אותו ושימצו איתו את הדין ושישנו את החוק להפצת סרטונים. אם זה יגיע למשפחה זה ישבור את ליבם וזה הדבר שאני הכי חוששת ממנו".

 

**ממשטרת ישראל נמסר כי בעקבות הגשת התלונה נפתחה חקירה ונסיבות האירוע נבדקות

תגובות (0)
הוסף תגובה