10 טיפים לצילום הילדים בפורים בסמארטפון

הזמנתם תחפושות מהממות באינטרנט חודשים לפני פורים? איפרתם את הילדים למשעי? הכל טוב ויפה, אבל אם זה לא מתועד, קצת חבל לא? מי יזכור את ההפקה המושקעת אם לא תצלמו ותפיצו? ענת קובי, צלמת הריון ומשפחה מסטודיו צילום בכפר, מעניקה להורים 10 טיפים מנצחים לצילום התמונה המושלמת בסמארטפון, רגע לפני שהילדים מתלוננים שבעצם חם להם בתחפושת ושהבד שלה מגרד להם.

 

1. תחשבו שיש לכם מצלמה ופילם, וכמות התמונות מדודה – כך תשקיעו יותר בתמונה, בזווית, ביישור, במרחק, בפוקוס וכדומה.

 

2. צרו מרחב נעים ונוח. אל תצפו מהילד שיעמוד באמצע עדלאידע ויצטלם טוב. גם לא בכיתה עם משלוח המנות ביד. שווה להשקיע כמה דקות של שקט בלי לחץ מצד המצולם ומצד הצלם.

 

3. עודדו ופרגנו, הצחיקו את הילדים. זה החג, ואתם ממש רוצים אושר על הפנים בכל תמונה ותמונה.

 

4. הקפידו לצלם את הילדים בגובה העיניים, ולא מלמעלה. זה אומר שכדאי שתרדו על הברכיים כדי לקבל את הזווית הכי מוצלחת.

 

5. הקפידו לצלם את הילד במרכז התמונה, שני שליש מהתמונה יהיו הילד ושליש מעליו.

 

 

6. הימנעו מאובייקטים מיותרים בתמונה – בעיקר מדמויות אקראיות ולא קשורות. גם מכוניות יקלקלו את הפריים. צרו העמדה מעניינת, גם אם זה אומר שצריך לחפש, להתרחק קצת מקבוצת הילדים בגן או בכיתה או לצאת החוצה לרקע מעניין יותר. אם מצאתם רקע מעניין כמו שדה או גרפיטי צבעוני, מה טוב.

 

7. תמונות רוחביות הן יותר מעניינות לעין ומיועדות לפרטים הקטנים: אם אתם רוצים לתפוס חיוך או איפור – לרוחב. אם תרצו לצלם את הילד בתחפושת מלאה – לאורך.

 

8. שילוב צבעים יוצר עניין בתמונה -בגדים אדומים (שלגיה? ספיידרמן?) מצטלמים נהדר על רקע ירוק. חפשו  שדה ירוק או עצים.סגול מצטלם נפלא עם צהוב. לתחפושת בכתום חפשו רקע כחול.לאלזה? חפשו שלג  אבל גם רקע לבן יספיק בהחלט. 

 

 

9.  צמצמו את המרחק הפיזי עם הילד, אל תבנו על המשחק עם התמונה הניבטת מהמסך שאפשר להגדיל ולהקטין עם האצבעות, זה מצמצם את הרזולוציה ופוגם באיכות התמונה.

 

10.בשביל הפוקוס, אל תשכחו ללחוץ על העיניים ולתת לטלפון שניה של התפקסות.

והכי חשוב – תיהנו מהרגע ותנצרו את החוויה ואת הזיכרון. חג שמח!

תגובות (0)
הוסף תגובה