12 האתרים הגדולים שמרוויחים מפורנוגרפיה בלי שידעתם

בתחילת כל שנה, מפרסם המרכז הלאומי למניעת ניצול מיני (NCOSENational Center on Sexual Exploitation) את רשימת "תריסר המלוכלכים"- ריכוז של 12 התורמים המובילים לניצול מיני באמריקה. הרשימה שמה דגש על חברות גדולות וארגונים שבוחרים ישירות להתפרנס מפורנוגרפיה ו/או שתורמים לניצול מיני בחברה.

 

עוד באון לייף:

 

בסיס העמותה בוושינגטון ומטרתה להעניק לציבור הסבר כיצד החברות הגדולות הללו מעצימות את הניצול, וכמובן לפרט ולהסביר באילו פעולות הציבור יכול לנקוט על מנת לשכנע את 'תריסר המלוכלכות' לשנות את המדיניות ואת שיטות העבודה שלהם. בכל שנה, פרסום הרשימה מפעיל לחץ על החברות לבחון מחדש את הנושא.  

 

הצלחות אחרונות של הרשימה הזו כוללות את רשת מלונות הילטון שבחרו להסיר את שירות הצפייה בפורנו בטלוויזיות בחדרי המלון שלהם, מגזין קוסמופוליטן שבחר להפיץ את העיתון ארוז בעטיפה אטומה בחנויות מכולת ו- Overstock.com שהסירו פורנוגרפיה מהאתר שלהם. אחת ההצלחות הגדולות בתולדות של 'תריסר המלוכלכים' התרחשה בקיץ 2014, כאשר נציגי Google נפגשו עם NCOSE והגיב על היותם חלק מהרשימה על ידי קבלת החלטה כבדת משקל עבורם ועבור הגולשים- לא לאפשר לאתרי פורנו לפרסם את עצמם באמצעות Google AdWords.

 

 

רשימת תריסר המלוכלכים 2017 כוללת כמה ארגונים שנמצאים ברשימה כבר כמה שנים ועדיין לא ביצעו את השינויים הדרושים כדי לצאת ממנה. הארגון הבולט ביותר ברשימה הוא איגוד הספריות האמריקאי שנמצא בה זו השנה החמישית. NCOSE קובע כי איגוד הספריות האמריקאי מסרב לנקוט בצעדים כדי למנוע ממחשבים ציבוריים את הגישה לפורנו על ידי כך שהוא מעודד ספריות ציבוריות פעילות לא להתקין סנני אינטרנט במחשבים שלהם. בספריות ברחבי הארץ, הן מבוגרים והן ילדים יכולים לצפות בפורנו הארדקור במרחב הציבורי לחלוטין בחינם. במהלך השנים האחרונות, ספריות רבות נתקלו בכל מיני אנשים שבחרו להגיע במיוחד לספרייה בשביל לצפות בפורנו במחשב ציבורי בלי יכולת תגובה ממשית.

 

סקרנים לראות מי נמצא ברשימה השנה? הנה הפושעים הכבדים אשר תורמים לניצול מיני באמריקה:

 

אמנסטי אינטרנשיונל: אמנסטי אינטרנשיונל הוא ארגון ללא כוונות רווח המתמקד בזכויות האדם. עם זאת, הארגון תומך המאמצים להכשיר זנות ולהפוך אותה לחוקית. בארגון מאמינים כי יש להגן על מפעילי בתי בושת וסרסורים כ"בעלי עסקים", ולתת לנשים בזנות את היכולת לבצע "עבודת מין" בחופשיות. השקפה זו מעצימה ומקדמת באופן מובהק את תעשיית הסחר בנשים, כי זו קשורה ישירות לזנות ומעודדת רכישת בני אדם למטרות סקס.

 

Comcast Comcast Corporationהוא תאגיד תקשורת המספק שירותים רבים כולל שידור טלוויזיה בכבלים, שירותי טלפון בבית ואינטרנט במהירות גבוהה. למרבה הצער, הוא גם דוחף לצפייה בפורנו בשירותי ה-vod ובערוץ הפרימיום. המרכז הלאומי לניצול מיני מעודד את Comcast לאמץ את מודל "opt-in" עבור שירותי האינטרנט שלהם, בו משתמשים יכולים פשוט לבחור אם הם רוצים להיות לסנן פורנוגרפיה מהערוצים שלהם או לא. שירות האינטרנט הנוכחי של Comcastשולח את כל מי שמעוניין לחסום פורנו למערכת בירוקרטית מסועפת ומסובכתכדי להגיע ליעד הנכסף.

 

טוויטר: במשך שנים, פלטפורמת התקשורת החברתית הפופולרית העבירה כמויות אדירות של פורנוגרפיה הארדקור. מדיווחים בתקשורת עולה כי משהו כמו 10 מיליון חשבונות טוויטר עלולים להכיל תוכן מיני מפורש וכי 1 מכל 1,000 ציוצים הוא פורנוגרפי. לטוויטר אין שום מדיניות מסודרת בכל הנוגע לדיווח על חשיפה לתוכן מיני מפורש והגישה הזו לסוגיה משפיעה ישירות על יכולתה להוות סביבת גלישה בטוחה וידידותית למשתמש.

הנה רשימת "תריסר המלוכלכים" המלאה באתר הרשמי של NCOSE.

תגובות (0)
הוסף תגובה