לנרמל את חיי הלילה לפני שיצוץ הקסטיאל הבא

בסוף כולנו רוצים להיות האדם הנינוח והבטוח בעצמו הזה, שאומר את מה שהוא חושב ומתנהג איך שהוא רוצה ולובש מה שבא לו והוא כל כך הוא, ונאמן לעצמו, שבוב דילן נראה לידו פייק.

לא בכדי ניסחתי את זה בלשון זכר, כי כשאת בת, הרבה פעמים את יכולה להיות הדבר הזה, אבל רק עד שאת יוצאת מהבית. לפעמים גם בחדר מדרגות. אבל מהרגע שיצאת לרחוב את הרי לא בוחרת מי יסתכל לך המחשוף. ואיך הוא יסתכל, וכמה זמן. ומתי הוא יצעק לך ?למה את לא מחייכת, מה את כבדה?.

כשאת באה לפרוט את האידאות הפמיניסטיות הצודקות שלך ליום יום, את נאלצת לגלות שהעולם לא תמיד מוכן לזה, לפעמים הקהל קשה.

וככה יוצא שאת יוצאת מהבית ביונסה, ועד שהגעת לבר או למועדון הפכת לדרדס. וזה עוד לפני מה שקורה בתוך המועדון. את צריכה להתמודד עם ההיצמדויות, הנגיעות, הבהיות וההערות הדוחות, ואת כל זה לעשות עם והעין הנוספת הפקוחה שגייסת לצד ה?לרקוד איך שבא לך?. אלוהים ישמור איזה התשה.

כולה יצאת לרקוד- אבל ההתארגנות המנטלית שלך לזה היא כמו של לוחם סיירת. במחשבה שנייה, מה רע לי על הספה בסלון?

 

בעלי ברים מתמודדים עם אלימות

מינית בחיי הלילה

אמנת 'לילה טוב' הקובעת עקרונות לבילוי נעים ובטוח לכל הבלייניות והבליינים, בלי לפגוע בפאן. עידן חדש?

לכתבה המלאה

אבל כבר כמה זמן, כשמגיעים לקצה התור במועדון הבלוק בתל אביב, השומר האימתני מעביר אותך תדריך: הוא עוצר כל שניים שלושה ואומר להם שאם הם רואים מישהו מתנהג באלימות, או מציק, או בחורה שיכורה מדי, או משהו שנראה להם חשוד, שיפנו לאחד מאנשי הצוות. הוא מסביר איפה אנשי הצוות ממוקמים ואיך למצוא אותם. הוא מסביר עוד הרבה בירוקרטיה, אבל מה שהוא מסביר שם בעצם, זה שאת מוזמנת להיכנס פנימה בדיוק כמו שהתארגנת בבית שלך. שאולי הגרסא הבוב דילנית שלך עוד רחוקה, אבל היא גם בצעד אחד יותר קרובה. הבאונסר הזה, השרירן, זה שהיית קצת חוששת לעלות אתו במעלית- פתאום שם אותך, עם המילים שלו, באזור המוגן והחופשי.

 

וזה רק חלק מהמהפכה של "לילה טוב", הפרויקט החכם והחלוצי שמבין את הרגע הזה. שהנשים שמובילות אותו מבינות שנרמול חיי הלילה זו לא קטנוניות, אלא דבר שממש מגיע לנו. לילה טוב דורשת הדרכות לצוותים במועדונים וברים, הצבת שילוט ואחראי/ת מטעם המועדון לנושא, ולא רק בתל אביב אלא בכל הארץ. וזה כמובן דורש כסף. ובזה צריך לתמוך. ככה ממש ממש פשוט. לפני קסטיאל הבא או אופק בוכריס הבא. או הראיון הבא עם נעמה בוכריס. עכשיו, ממש עכשיו. בזכותן,

בעתיד אנחנו לא נבין איך זה לא היה קודם.  ?

לילה טוב זה אנחנו בעתיד. והעתיד מתחיל עכשיו, מסתבר.

 

לתמיכה בלילה טוב

תגובות (0)
הוסף תגובה