אני מתחרטת שהנקתי את התינוק שלי

השלבים המוקדמים של ההורות מעולם לא היו קלים – הבאת אדם חדש וזעיר לעולם ואת עושה את המיטב לשמור עליו בטוח, שמח ובריא. יחד עם זאת, בתור אמא חדשה, זה קל מאוד לשכוח לדאוג לבריאות הנפשית והפיזית שלך עצמך.

עוד באון לייף:

על אמהות רבות מופעל לחץ – לפעמים מתון, לפעמים אגרסיבי – להניק את התינוקות שלהן. קרובי משפחה, חברות, יועצות הנקה וצוותי בית החולים נותנים לאם הטרייה את התחושה שהיא חייבת להניק ויהי מה. כעת, אמא אמיצה אחת מודה בפומבי שהיא מתחרטת על היום בו היא התחילה להניק.

מאדי קרטר, כוכבת ריאליטי אוסטרלית, שופכת אור על המציאות של ההנקה בפוסט באינסטגרם. היא ובעלה, לויד רייט, הביאו לעולם את ילדם השני, מרלו, באוקטובר האחרון.  כעת היא מגלה מדוע הפסיקה להניק אחרי שלושה שבועות בלבד.  

"הלוואי שמעולם לא הייתי מניקה את התינוק שלי", היא כותבת ומסבירה מדוע.

"שלושה שבועות הנקתי ואז הפסקתי והפכתי לאדם שונה לחלוטין. אני אמא טובה לילדים שלי ורעייה טובה לבן זוגי. יש לי יותר אנרגיה. אני מודה שיש כרגע חלל ריק בין הציצים שלי כי הילד לא על הגוף שלי ואני מתגעגעת אליו קצת.

אבל… יש לי יותר זמן בשביל הבן השני שלי. אני מצליחה להפגין יותר חיבה עבור בעלי. אני לא פוחדת לצאת מהבית (כי ההאכלה שלו לא תלויה בנוכחות הפיזית שלי). אני נהנית שוב מהבגדים שלי כי לשם שינוי אני לא "נוזלת" כל הזמן ואין עליהם כתמי חלב בכל מקום ואני לא צריכה ללבוש חזיות הנקה לא נוחות בעליל. אני מסוגלת לצאת מהבית לבדי בלי לחטוף חרדה. אני מסוגלת ללכת לחדר כושר שוב.

"אני יודעת שינסו למשטר אותי ושיהיו הרבה הערות שליליות על הפוסט הזה, אבל אני חושבת שחשוב שאמהות ידעו שיש להן עוד אפשרויות. יש כל כך הרבה דרכים שונות כדי להיות אמא. אבל מה שאמהות רבות מדי שוכחות זה שגם הן עצמן צריכות להיות שמחות. השמחה שלהן לא פחות חשובה".

המסר החשוב הזה קיבל, כצפוי, תגובות מעורבות. חלקן תמכו בה:

"יש לי שני ילדים בריאים ויפים ואף אחד מהם לא ינק!!! זה לא מתאים לכל אחת, תאמינו לי, אני יודעת!! כבוד לך שאת משמיעה את קולך!" כתבה אישה אחת.

"ניסיתי להניק את בתי במשך זמן מה, ונאבקתי קשה. שתינו נאבקנו. ואני הייתי אומללה. בכיתי כל הזמן. הרגשתי שאני חרא של אמא. ברגע שקיבלתי את ההחלטה, בתמיכת בן הזוג שלי, להאכיל את הילדה בתחליף כאילו הפכתי לאדם חדש לגמרי".

"כשהפסקתי להניק הרגשתי שעול עצום הוסר מעל כתפי. אני אמא שמחה. התינוקת סוף סוף מרוצה ואוכלת נורמאלי, היא גדלה, העלתה במשקל ולגמרי פורחת. מבחינתי, זו כל הרשימה. כבוד לך שאת אמיתית ומדברת על זה!

אחרות לא הסכימו:

"אני מכבדת את הרעיון שלך, אבל ההנקה ממש לא הפסיקה את כל הפעילויות שלי. היא אולי הטילה עליי כמה מגבלות אבל תחושת החיבור החזקה בין אמא לילד מדהימה ואין דומה לה בעולם, אני כל כך שמחה שבחרתי להניק ושלא פספסתי את הדבר היפה הזה".

על דבר אחד אי אפשר להתווכח: אושרה של האם קריטי לפחות כמו אושרו של התינוק ויש קשר הדוק בין השניים.