ראיתם פעם אישה שמנה נשואה לגבר רזה וחשבתם: מה הוא עושה איתה?

שנאת שמנים???
הגזמת! מה יש לשנוא בשמנים?
 ראית פעם אישה שמנה נשואה לגבר רזה וחשבת קצת בראש שלך ?מה הוא עושה אתה??. קלטת שהילדה שלך מתחילה להשמין ומתוך כוונה טובה התחלת קצת להעיר לה?
ראית שמנה עוברת ברחוב ואמרת לך בלב ?למה היא עושה את זה לעצמה??.
שלשום הלכתי להוציא את שיר מהגן, עצרה אותי אישה זרה לגמרי, בנוכחות הילדה, אישה שמנה אגב, ואמרה לי ?אל תיתני לילדה להגיע להיות ככה?.
היא לא הכירה אותי, הכול כמובן מ?כוונות טובות?.
כשאנשים נורמטיביים שומעים שאני נשואה השאלה הראשונה היא ?הוא גם שמן??.
 ובאמת שיש עוד מיליון ואחת דוגמאות. כאלו קטנות. כאלו שאתם מספרים לעצמכם שהם מתוך איזושהי אכפתיות. דאגה. אהבה אפילו.

אתמול הייתי בפרמיירה של הסדרה #שמנופוביה שעולה בקרוב בהוט 8.
חשבתי לעצמי כמה הסדרה חשובה, וכמה עצוב שסביר להניח שאנשים רזים לא יראו אותה. ומה יקרה אם תראו אותה? תקבלו מראה לפנים. על מה אתם באמת חושבים על אנשים שמנים. על מה אתם גורמים לילד שלכם שאתם אומרים לו ממש בקטנה ?קצת הגזמת לא??.
או שאתם שואלים את האחיין שלכם ?אתה בטוח צריך עוד פרוסת לחם??. ומה קורה לאדם שהיה בעודף משקל קל מאוד, אך הערה ועוד הערה ועוד הערה עשו בדיוק את ההיפך ממה שהתכוונתם. והפכו אותו לבעל עודף משקל קיצוני. 
אני גדלתי בבית הכי מעצים שיש. ואולי גם בגלל זה חוויתי מספר קטן של ?תקלים עם החברה? בנושא המשקל שלי. אני לא מפחדת לקום וללכת, לא מפחדת לענות כשצריך, ומספיק בטוחה בעצמי כדי לא ליפול אחרי כל ההערה קטנה. בזכות הבית שלי, הפכתי להיות אדם שמח, מאושר ובטוח כמו שאני היום.

 

אבל כמובן שגם בביטחון הזה אנשים במהלך הדרך ערערו ? לא יכול להיות שבאמת טוב לך? , ?אין סיכוי שיש שמן שמאושר?. ?אם את רוצה לשנות את המצב אז את לא באמת מאושרת?.
החיים הם לא שחור ולבן. לאף אחד מאתנו. הפכנו לחברה ששונאת שמנים אבל מייפה את הכול בדאגה. 
אז מה אני מצפה מכם? תעבדו על עצמכם. כשאתם רואים אדם שמן, או שהילד שלכם משמין מעט חבקו ואהבו. קבלו אותו על מכלול הדברים שלו. הכי קל לראות את השומן ולצאת ברשימת מסקנות. נסו להתחיל להימנע מזה. אל תהרסו כל חלקה טובה שיש לו לגבי עצמו. הקיפו בביטחון, שמחת חיים, אמונה בעצמו. 
ואם אתם מעריכים ואוהבים אותי, לכו בבקשה לצפות בסדרה הזאת. היא תשנה לכם הרבה דברים שחשבתם על עצמכם.

תגובות (0)
הוסף תגובה