10 העינויים הכי מזוויעים כלפי נשים

החמור הספרדי

לא רק היהודים סבלו בזמן האינקוויזיציה, אלא גם נשים שלא סרו למרות הכנסייה הקתולית ונאלצו "לרכב" על החמור הספרדי. המכשיר בנוי ממשולש עם קצה חד (שלפעמים היה מכוסה בקוצים, בשביל האקסטרה כאבים), בעל שתיים או ארבע רגליים. המטרה שלו היתה לקרוע לאט לאט את איבר המין של האישה. לפעמים היו מניחים על רגלי האישה משקולות, על מנת שהקצה החד יגיע עמוק יותר, עד לאיבריה הפנימיים.

עד כמה שזה נשמע מחריד, היום יש כאלו שהחליטו לאמץ את החמור הספרדי – או לפחות גרסה מעודנת יותר שלו – כחלק מיחסי BSDM.

תולש השדיים

שתי השיניים המחודדות של המכשיר נועדו כדי לעקור שדיים של נשים מהגוף. ואם זה לא מספיק מזעזע – לפעמים השיניים האלו היו גם מחוממות. הדבר הנורא הזה נולד בימי הביניים, על מנת לסמן נשים נואפות או כאלו שהרו ללא נישואים. למרבה הזעזוע גם דאעש משתמשים בו היום, על נשים סוריות שמניקות בציבור.

רסן נזיפה

הרסן הנוראי הזה היה הדרך של גברים במאה ה-16 לגרום לנשים שלהם לא להציק להם. אישה שהואשמה ברכלנות או ב"פטפוט יתר", נאלצה להרכיב על עצמה את הרסן, משום שבאותה תקופה האמינו שהרכילות היא מהשטן. לפעמים המסכה כללה גם קוצי ברזל שנכנסו לתוך פיה של האישה, כך שבכל פעם שהיא דיברה היא חשה כאב עצום. אבל בצד הכאב הפיזי, היה גם כאב נפשי עמוק – רק תארו לכם את ההשפלה שחשה אישה שנאלצה להסתובב ברחוב עם הדבר הזה על הראש שלה.

חיתוך לשניים

ניסור נשים לשניים היה אחד מהעינויים הפופולאריים בימי הביניים לנשים שהואשמו בניאוף, חלול הקודש או כשפים, משום שהוא גרם להכי הרבה סבל בהכי פחות מאמץ. למעשה, כל מה שהיה צריך זה לתלות את האישה במהופך ואז לנסר אותה. רק אל תשכחו שלא מדובר במסורים חשמליים, כך שהחיתוך היה יכול לקחת שעות, ולפעמים נהגו החותכים המתעללים להאריך אותו עוד יותר על ידי הפסקות. הנחמה היחידה – אם אפשר לקרוא לזה ככה – היתה שברגע שתחילים את החיתוך, כל הדם זרם לראשה של האישה, ככה שהיא לא יכלה לראות כלום.

אגס הצער

במהלך ימי הביניים ועד למאה ה-17, נשים שהואשמו בהפלה או במעשי כשפים, נאלצו להכיר מקרוב את אגס הברזל הזה, שהוא אחד העינויים המזוויעים שנוצרו. האגס הוחדר לנרתיק כשהוא סגור, ולאט לאט פתחו את עלי הכותרת שלו, תוך שהם קורעים את אברי הרבייה של האישה. מאוחר יותר המכשיר הופעל גם על חשודים בהומוסקסואליות ובהמשך הוסב על מנת להיכנס לחלל הפה ולשבור את עצמות הלסת.

שריפה בחיים

מוות בשריפה היה הצורה הקלאסית של עונש מוות השמור לנשים שנחשדו בכישוף, בגידה וכפירה (גברים שנאשמו בכפירה או בבגידה היו בדרך כלל נתלים). שריפת נשים על המוקד היתה פופולארית באנגליה במאה ה-15 ועד למאה ה-18, ולמרות האמונה הרווחת, לא נשרפו נשים במהלך משפטי סיילם באמריקה.

אם הנשרפת היתה ברת מזל, היא היתה מתעלפת כבר משאיפת העשן. אם לא, היא סבלה ממוות נוראי, שהתחיל מכאבי תופת כשהעור נשרף והמשיך כשהאש חודרת מבעד לשכבת השומן. ההקלה היחידה הגיעה כאשר האש פגעה בעצבים בעור בצורה כל כך קשה, עד שהקורבן לא יכלה לחוש עוד כאב.

חגורת צניעות

אמנם לכאורה חגורות צניעות לא נועדו לענות נשים אלא "להגן" עליהן מפני אונס, אבל בפועל מדובר במכשיר נוראי, שלא אפשר להן לקיים יחסים או לאונן. מי ששם להן את החגורה היו הבעלים או האבות המשועממים, ורק הם היו אלה שיכולים להוריד אותן.

סקילה

גרימת מוות באבנים היא אחת מצורות הענישה הקדומות ביותר ואחת מהצורות שבהן אלפי נשים מדי שנה מוצאות את מותן גם היום (הרבה יותר מגברים, אגב). כהכנה לסקילה נחפר בור עמוק וצר. האישה נקשרת ואז היא מוכנסת לאדמה עד צווארה, כשרק ראשה חשוף על הקרקע, ואז המון תליינים זכרים זורקים עליה אבנים עד למותה.

נכון להיום, 15 מדינות עדיין משתמשות בסקילה כאמצעי ענישה, בהן ניגריה, סודאן, איראן ופקיסטן. מקרה ידוע התרחש בפברואר 2016, כאשר שתי נערות נסקלו למוות לאחר ששני גברים נמצאו בביתן. הגברים, למקרה שתהיתם, קיבלו 50 הצלפות.

התעללות מינית ואונס

אונס שימש כאמצעי ענישה מאז ומתמיד, לפעמים כדרך להוציא הודעה באשמה (כמו שקורה גם היום בבתי הכלא לנשים במקסיקו), או סתם כדרך להוכיח שליטה ובעלות. דוגמא ידועה לכך היא הטבח בננקינג, שהתרחש ב-1937, כשחיילים יפנים אנסו באונס קבוצתי ואז שיפדו למוות על כידונים כ-20 אלף נשים סיניות. על פי העדויות, במקרים מסוימים הכריחו היפנים את הגברים הסיניים לאנוס את בנותיהם ואת הבנים לאנוס את אימהותיהן.

מילה נשית

על פי ארגון הבריאות העולמי, יותר מ -200 מיליון בנות ונשים שחיות היום עברו תהליך של מילה. שלא כמו המילה הגברית, אין לה שום יתרונות בריאותיים, והמטרה היחידה שלה היא להפחית את ההנאה המינית של האישה.

רוב הזמן, ההליך נעשה עם כלים רעועים ובתנאים מזוהמים, כשהנערה הצעירה, בדרך כלל מתחת לגיל 15, מוחזקת על ידי בנות משפחה. במקרים רבים ההליך מוביל שורה של זיהומים, אשר יכולים לגרום למוות.

אביטל מימוןאונסהתעללותחברה